Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kért valaki felmentést az...

Kért valaki felmentést az óvodalátogatás alól 3 és 5 éves kor közötti gyermekének csak azért, mert az anya otthon van? Mik a tapasztalatok, megadják?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 05:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
A gyereknek jot tesz a kozosseg. Napi 4 ora igazan nen sok.
2016. júl. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megadják.
2016. júl. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

kedves egyes,nem az volt a kérdés,hogy mi a véleményed.

Kértem,megadták.

2016. júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Attol,hogy Anyuka otthon van meg jot tesz a gyereknek es szuksege is van tarsasagra.ha 5 evesen akarjak majd oviba vinni meg hisztizik majd.

Ha mast nem legalabb ebedig vinnem.

2016. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mennyire van sok gyerek az oviban. Barátnőm egy párszáz fős kis faluban lakik, nem kapta meg - igaz, nem is jár a lánya, de hivatalosan igen. Kell a gyerek, mert félnek hogy bezárják az ovit :-(
2016. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem első gyerek, a testvére sem hisztizett 5 évesen. Simán beszokott. Társasághoz szokott, mert társasági életet élünk, felnőttekkel és gyerekekkel.

Azzal fenyegetnek az óvónők, hogy ahhoz nagyon fogyatékosnak vagy betegnek kell lenni a gyereknek, hogy felmentést adhassanak.

A jogszabályban nincs ilyen kitétel.

2016. júl. 2. 08:58
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

Es gondolod,hogy Te otthon tudod azt a minosegu eletre,iskola valo felkeszulest biztositani a gyerekednek amit az ovodaban az ovonok?

Jatekosan megismertetni vele a kornyezetet,a tarsasagi szabalyokat?mert mas az ismerosokkel es mas egy kozossegben az elvart viselkedesi forma.

Szerintem ez a gyereknek hatrany a kesobbiekben.pl az iskolaban.

De a Te gyereked.Te vagy az anyja.ez csak az En magan velemenyem.

Azt nem tudom,hogy ilyen felmentest adnak e.En sosem gondoltam ilyenre.

2016. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyot is elvittem 5 éves kortól rendesen, minden nap, iskolás, és nem látok különbséget azok között, mint akik 3 éves kortól jártak. Jó tanuló, nem osztályelső, de tanulmányi versenyekre rendszeresen küldi az osztályfőnöke.
2016. júl. 2. 10:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Iskolára felkészítés 5 éves kortól van.
2016. júl. 2. 10:16
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem kertem. De ha rendezett a csaladi elet, biztositott a gyerek fizikalis , mentalis fejlôdèse, akkor miert is ne adnàk meg. Szerintem a jegyzôtôl kell kerni a felnentèst ès nem az ôvònôk döntik el.

Mi kifogtunk egy nagyon jó ovit és ovónènit, így most ôsszel kezdi az òvodaàt a decemberi születèsû lányom. Ó imàdja a tàrsasàgot, nem akartam elvenni tõle elvenni az èlmènyt, de biztos vagyok benne, hogy annyit nem fognak vele foglalkozni, mint itthon èn. Ès itt nem csak a lelki, fizikàlis dolgokra gondolok, hanem a szellemire is. A lànyom több tucat verset tud, nagyon sokat ènekel, òràkat olvasunk mesèt.(tv-t nem nèz). Ooviban, kiscsoportban jò, ha egy-kèt verset tanîtanak nekik egy hònapban.....

2016. júl. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!