Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kért valaki felmentést az...

Kért valaki felmentést az óvodalátogatás alól 3 és 5 éves kor közötti gyermekének csak azért, mert az anya otthon van? Mik a tapasztalatok, megadják?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 05:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az érdekel, hogy jogszabály mennyire szabályozza ezt. A 6. kommentben írtak miatt.
2016. júl. 5. 05:23
 12/13 anonim ***** válasza:
A jogszabály azt írja, hogy a jegyző dönt a védőnő javaslatára annak alapján, hogy a gyermek kiegyensúlyozott fejlődése a családban biztosítva van-e, vagy valami ilyesmi. Semmi szó nincs fogyatékosságról, és jól írták előttem, ez nem az óvónők hatásköre.
2016. júl. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az óvónők azért mondják, mert konkrétan ők így tanulják. Mivel nem az ő feladatuk intézkedni ezügyben, a szülőt automatikusan oda irányítják ahova kell. A jegyzőn múlik, hogy megadja vagy nem adja. Van, aki személyes benyomás alapján azt mondja, hogy "rendben" és van aki ragaszkodik a szabályhoz és védőnőhöz küld. Ennyi.

Ha minenképp szeretnéd, hogy a gyerek otthon maradjon, akkor a védőnővel kell egyezkedni és együtt lepapírozni az okokat. Egyvalamire azonban harapnak az emberek: Az "én így szeretném" "szerintem jobb lenne" "úgyis otthon vagyok" a "másikkal se volt gond" mondatok felelőtlen szülőnek állíthatnak be azok szemében akik a "gyermek érdekeit nézik" Szóval óvatosan azzal, mit, hogyan fogalmazol meg! Remélem különben sikerrel jársz.

2016. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!