Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vannak itt óvodapedagógusok?...

Vannak itt óvodapedagógusok? Nektek mi a véleményetek a mai gyerekekről? Szeretitek a munkátokat az oviban?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

jelen!

szeretem,mindig is erre a pályára készültem.

a mai gyerekek:-egészen mások,mint amikor húsz éve dogozni kezdtem.(megjegyzem,a szülők is)

sokkal több egy csoportban a gyerek-és sokkal több a sajátos nevelési igényű gyermek is.

rengeteg az adminisztráció-szinte elveszünk a tengerében-és ezért kevesebb idő marad rájuk.

nagyon szeretem őket,-de csúnyábban beszélnek mostanában-és valahogy régebben jobban tudtak kevesebb játékkal is élvezetes játékot kitalálni

pontosan mire lennél kiváncsi?

2016. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én nem óvodapedagógus vagyok, de óvodában teljesítettem a közösségi szolgálatomat. Nagy csoportos gyerekekhez voltam beosztva, kb. 30-an voltak egy csoportba, abból 5-6 sajátos nevelési igényű gyermek volt. A mai gyerekek sajnos, nem bírják ki, ha nem tarthatnak a kezükbe telefont, vagy táblagépet, hogy azon "játszanak". Sok visszabeszélős volt a gyerekek közül, akik még az óvónénik szigorától sem féltek. Nem szerettek semmit(legyen szó zöldségekről, levesekről, gyümölcsökről). Sőt volt olyan gyerek is, aki a főtt ételt nem volt hajlandó megenni. Az előttem szóló óvodapedagógusnak teljesen igaza van, egészen mások. Visszagondolva az én óvodáskoromra, én nagyon sokat rajzoltam, színeztem és nem jégvarázs meg transzformersz voltam, mint a mostani gyerekek. Teljes mértékű tiszteletem az óvodapedagógusoké! 18/f
2016. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kirle083 ***** válasza:

Nem dolgozom én sem óvodapedagógusként, vasúti alkalmazott vagyok.

A legtöbb problémát abban látom, hogy keveset foglalkoznak sok esetben a szülők a gyerekekkel, alapvetően nem tanítják meg a jó és a rossz közötti különbségekre, empatikus, és egyéb nemes érzelmek, képességek így nehezen alakulnak ki. Ezekre még rátesz egy lapáttal az idejekorán és tartalmi korlátozás nélküli számítástechnikai eszközök használata. Az is probléma, hogy ha már a pedagógus kioszt egy maflást a gyermeknek, akkor megy a szülő asztalt borogatni, tanárt bántalmazni.

Akkor is, ha a neveletlen gyermeke sokszori felszólítás után is semmibe veszi nevelője kérését, felszólítását!

Egy gyermek teljesen TISZTÁNAK születik! Véleményem szerint ha a szülői feladatokat messzemenőkig jól látják el, tehát az alapok sziklaszilárdak, akkor ez a nemes tisztasága meg fog maradni teljes élete során! A gyermek nem fog 'elkallódni',rossz társaságba keveredni, akkor sem, ha a fél osztály cigizik, drogozik,diszkóba jár!

Tudatosan keresni fogja az ő szintjét megütő társait, illetve az ezen társakkal eltöltött nívós programokat. De ehhez véleményem szerint betonbiztos otthonról hozott alapok kellenek.

2016. aug. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kirle083 ***** válasza:

Nem az óvodásokra hegyeztem ki a válaszom, az igaz, de az előttem szólóval én is teljesen egyetértek. Az, hogy egy almával vagy egy rizseshússal, salátával való kínálást a gyermekek elég nagy része tömegesen sértődve, fujjogva visszautasít, az egyértelműen a szülő idevágó nevelési hibája.

A székről leesne a gyermekem a pofontól, ha fújjogna az ételre. De nem lesz szükség erre, mert TUDJA, mert MEGTANÍTOTTAM Számára hogy az élelem a mai világban egyre nagyobb kincs. Max azt mondja, hogy "ez nem finom". Egyébként a gyermekek által tipikusan közútálatnak 'örvendő ' kaják igen nagy százaléka kis odafigyeléssel elkészíthető ízletesen.

2016. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!