Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van őszi szünet az ovikban,...

Van őszi szünet az ovikban, bölcsikben?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ugy tartalékolnám a szabijaimat, hogy legalàbb pár napot itthon lehessek a gyermekeimmel.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy épp, hogy beszoknak /most szoktatom az ovisomat és a bölcsisemet/, máris szünet? Nem tartom ésszerűnek.

És mi a helyzet a többi iskolai szünettel? Téli, tavaszi szünet? A nyári zárásról már tájékoztattak minket.

Köszi


2016. aug. 9. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs, gyakorlatilag ott vannak a nevelés nélküli napok, amikor ugye nincs ovi.

Az iskolai szünetek időpontja fent van a neten, tanév rendje 2016/17 [link]

2016. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Van ősziszünet és minden más szünet, de a legújabb variálás miatt ilyenkor ügyeletet biztosítanak az intézményekben.
2016. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bölcsi, ovi csak a nyári leállás ideje alatt nem fogad gyerekeket. Ezen kívül mindig lehet vinni őket, de az iskolai szünetek idején, mivel sok gyerek nem megy, összevont csoporttal működik az ovi. Nálunk az oviban csak néhány gyerek megy az iskolai szünetek idején, szokták is kérni, hogy aki teheti ne vigye a gyereket.
2016. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Én is az ügyeletre gyanakodtam. Oda nem szeretném vinni a gyermekeimet. Köszönöm szépen!
2016. aug. 9. 07:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a te ovidban. Nálunk nincs őszi szünet és nincs összevont csoport sem olyankor, szinte minden gyerek megy az iskolai szünet alatt is oviba, nincs összevonás.
2016. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Velem mindig bepróbálkoztak az oviban, hogy őszi szünet lesz, viszem-e a gyerekeket oviba. Én meg mondtam, hogy nincs iskolás gyerekem, az oviban meg nincs őszi szünet. Erre közölték, hogy ja, valóban nincs, de mivel akinek iskolás a nagyobb gyereke, az nem viszi a kicsit sem. Oké, ez logikus, de nekem két ovisom volt. Az iskolai szünetek nem érintik az ovit, amikor az iskolában szünet van, az oviban nincs. Amikor kevés a gyerek, pl. sokan betegek, akkor is összevont csoportok vannak. Nem tudom, hogy máshol mi a helyzet, de nálunk azon voltak az óvónők, hogy a gyerekek lehetőleg minél kevesebbet legyenek az óvodában, pl. a gyerekeket mindig az összevont csoporttal stresszelték, több gyerek is utálta, ezért pénteken rengeteg nagyi vitte haza délben a gyereket. Egy idő után pedig el is várták, hogy péntek, akkor ugye megy a gyerek haza. Remélem máshol nem ez van.
2016. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó,nem tudom miért 0% a válaszod,én felpontoztalak és annyit tennék hozzá,hogy nálunk is szinte ugyanez a helyzet.
2016. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszi szünet ,tavaszi szünet nincs ,téli szünet és nyári szünet van téli 1hetes,nyári szünet 1 hónapos .
2016. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én mindegyiket hasznosnak éreztem.

Köszi a linket, 1-es! Be is írtam a naptáramba az időpontokat, de remélem, hogy nem lesz őszi szünet egy éppen beszokott és összeszokott csoportban! Az összevont csoportosdi nem szimpatikus, bár én tisztán emlékszem rá, hogy az ovis éveimben a nyári szünet egy részét összevont csoportban töltöttem, sőt, olyan is volt, hogy átpateroltak minket egy másik oviba, mert kifestették a miénket. Egyáltalán nem volt trauma. De a saját gyermekével mashogy van az ember. Nem szeretném idegen csoportba ismeretlen gyerekek és óvónénik közé járatni Őket egy napot sem.

Nagyon elszomorító az, amit írtál, kedves 6-os! En is hallottam nem egy ilyen esetről. A barátnőm kisfiát már egy nyavalyás köhintés után hazaküldik, mert anyuka úgyis otthon van a picivel. A kisfiú szinte sírva toporzékol, hogy maradni akar. Ő egy élénkebb kisfiú, akivel sokszor nem könnyű, gondolom, egyszerűbb megszabadulni tőle. Az én fiam is kifejezetten élénk, nagyon remélem, hogy nem lesz 'terhére' az óvónénijének. Felháborító az ilyen!

2016. aug. 10. 06:30
 10/10 anonim ***** válasza:
6. válaszoló vagyok. Szerencsére csak az egyik fiamnál voltak ilyen "ne jöjjön a gyerek" gondok, a másik fiam is ugyanabba az oviba járt, de másik csoportba, ott ilyen soha fel sem merült, hogy pénteken délben haza kellene vinni a gyerekeket. Hozzáteszem nagyon jó óvónői voltak a nagyobbik fiamnak a "vigye haza"' csoportban, ezt a dolgot leszámítva. Ráadásul a nagy allergiás a háziporra és a parlagfűre, úgyhogy nagyon sokszor hazaküldték az oviból. Később már rutinosabbak voltunk, amikor reggel köhögött, akkor egyből vittük az orvoshoz, és nem egyszer volt olyan, hogy semmi baja nem volt, csak az allergia miatt köhécselt, így egyből orvosi igazolással érkeztünk. Ahogy olvasom a miénk nem egyedi eset.
2016. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!