Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nyári óvodában csak felvigyázó...

Nyári óvodában csak felvigyázók és nem foglalkoztatók, fejlesztők a pedagógusok?

Figyelt kérdés
Ma vittem az ügyeletes oviba a gyermekemet először. Èrdeklődtem naívan az óvónőtől, hogy a nyári ovi miben különbözik a normál ovitól. A pedagógus kioktatott, hogy ők csak felvigyázók a nyáron és nem foglalkoztatják, fejlesztik a gyermekeket. A gyerekek csak játszanak és nincsenek foglalkozások. Örüljünk, hogy vigyáznak a gyerekekre hamár a szülő nem tudja megoldani az elhelyezést. Szerinte ez van az oktatási /vagy egyéb/ törvénybe lefektetve. Ez tényleg igaz?

#óvoda #szünet #nyári óvoda
2016. jún. 28. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

nyáron ügyelet van a dolgozó szülőknek, akiknek nyilván nincs 2,5 hónap szabija. ügyeletben nincs foglalkozás, hiszen nem is a gyereked óvónői vannak többnyire, mert az összevonások miatt ők is szabiznak.

iskolában sem lesz tanítás nyáron, ahogy oviban sincs foglalkozás május végétől szeptember-októberig

2016. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem téged kellene fejleszteni!


A nyári szünetben nem csak az óvodások, hanem az iskolások is "ebben a cipőben járnak".

Miért, mit gondoltál?! Hogy a te gyerekednek külön foglalkozásokat tartanak, míg a többiek nyaralnak?

2016. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek foglalkozások mivel nyári óvoda. Ilyenkor játszanak, esznek alszanak.

Nálunk festenek rajzolnak, sütit sütnek.

De volt, hogy csikos boxerben jött haza, kipirisodva.

2016. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Magyarul nem törődnek akkor az enyémmel se,aki alapból jár oda,csak mert nyár van és van kb három plusz gyerek mint megőrzési alany? Bár amúgy is sz.rnak rájuk,évközbe is. A pénzt mindenre be tudják szedni...
2016. jún. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Direkt fejlesztés nincs de játszanak,szineznek,és vigyáznak a gyerekedre.
2016. jún. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Minden időszaknak megvan a sajátos napirendje, nálunk az aktuálisat mindig ki is teszik, hogy a szülők is tisztába legyenek vele. Az ősz-tavasz ugyanaz, a tél kicsit másabb, de nagy részében hasonló az előzőhöz, a nyár egészen más. Ez az intézmény pedagógiai programjában is így van előírva, és hidd el, nem vétenek a törvény ellen.

Nem várható el a konkrét foglalkozás/fejlesztés, hiszen nem ugyanaz a pedagóguslétszám. De ne hidd, hogy attól nem törődnek velük...


Nálunk a kicsi bölcsis jelenleg, nekik is más az időbeosztásuk ilyenkor.

Ha gondolod, lefényképezem a miénket, szerintem nem sokban különbözik az ország többi pontján lévő intézményektől, de ha beütöd a keresőbe a nyári program/napirend az óvodában, vagy az óvodai pedagógiai program szavakat, rájössz, hogy országosan így van, hisz ez a szabály erre az időszakra.

2016. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Magánoviba jár a gyermekem és itt is a hónap elejétől (amikor az évzáró volt június 10-én) már "nyári szüneti rend" van.

Ilyenkor már nincsenek meg azok a foglalkozások, programok, ami a szeptermbertől-júniusig tartó nevelési évben" (kb. mint az iskolában a tanév) futnak, mint pl. a heti úszás, sport, játékos matek stb.- aminek szervezett kerete van.


Én ezzel valahol egyetértek anyaként még úgy is, hogy nekem is tényleg dolgoznom kell és sajnos nem tehetem meg azt, hogy június közepétől szeptember elejéig otthon maradok a gyermekemmel.


A normális ovikban (teljesen mindegy, hogy állami vagy magán) azért egy gyerek jól érzi magát, ilyenkor szabad játék van egész nap- és hidd el, hogy ez is kell, ez is fontos egy ovisnak az egészséges fejlődéséhez (csapj fel egy Vekerdy írást pl.).

Nálunk ilyen kánikula-közeli időjárásnál medencéznek, vizipisztolyozás van, most a foci EB lát a gyerekek közé is begyűrűzött, tegnap csapatokat alkottak és mérkőzések mentek- de délután pl. arra mentem érte, hogy a kinti kis műanyag asztalkáknál rajzolgatott valamit.

Gyakran társasoznak (uno kártya, valamilyen ügyességi játék, próbálkoznak sakkozni is az egyik dadussal stb.), van aszfaltkréta, homokozás, ilyen kis lábbal hajtós kisautók stb.

Ha rossz idő van, akkor bent is lehet legózni, papírzéglákkal építeni ,kisautózni, babaházazni, rajzolni, társasozni ugyancsak.


Nekik is kell egy kicsit a szabadság és én igazán örülök annak, hogy van, aki vigyáz rá normális körülmények között addig, amíg én dolgozom.

Jó helyen a gyerekek nem érzik kényszerét annak, hogy "foglalkoztatva legyenek".


Egyébként szerintem szívesen fogadják az óvónők talán nálatok is, ha viszel be pár fénymásolt színezőt, pontösszekötőt, mindenféle ilyen ovis foglalkoztató játékos színezős feladatlapszerűséget, de otthon délután vagy hétvégén te is keríthetsz rá sort, ha ilyenre van igényed.

Egyébként a konkrét kérdésedre a válasz: IGEN van jogszabályi hivatkozás arra, hogy a nevelési év szeptember 1-től május 31-ig tart- ezért kár összerúgni a port a nevelőkkel.


Én egy picit azt érzem ilyen nyári időszakban, mintha napközis táborban lenne a gyerekem, élvezi, járék van egész nap- ez a legjobb nekik.

(pedig én is híve vagyok hidd el a tartalmas, értelmes, fejlesztő játékoknak, foglalkozásoknak, színezőknek, feladatlapoknak- de azért túlzásokba sem kell esni!)

2016. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A mi óvódánkban (nem ügyeletes) mindig elmondják, hogy az "évzáró" után már nincsenek irányított foglalkozások, vers tanulás, torna. Amikor csak lehet, kint vannak az udvaron. Amikor bent vannak, akkor persze, ha valamelyik pl. rajzolni akar, azt hagyják, segítik, de igazából nincs "tanítás". Ez az időszak csakis a játékról, a kintlétről szól. Ősszel kezdődik ott is a "tanév", amikor jönnek a foglalkozások is.

Ilyen felfogással érthető,hogy az ügyeletes óvoda csak Felvigyáz", nem nevel.

2016. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A "felvigyázás" nem kell, hogy azt jelentse, hogy tojnak a gyerekre. Legtöbbször nem is ezt jeleni, hanem nyárias üzemmódot. A legtöbb pedagógus úgy van ezzel, hogy ahhoz, hogy átlátható legyen a helyzet, ne legyen vadulás, agresszió, a félénkek ne szorongjanak, valamilyen szinten biztosítani kell a megfelelő kereteket, akár egy fürdős-játszós udvari esemény, akár egy benti rajzolgatás, mesélgetés keretében.

Konkrét foglalkozásokat már azért sem tarthatnának, mert a csoport összetétele is változik, jönnek mennek a gyerekek az ügyeletben, és nem is ismer az óvónő minden gyereket. De hogy a síró kicsi meg legyen vigasztalva, esős napont valamilyen tevékenység fel legyen ajánlva, igenis el lehet várni, és a legtöbb pedagógus meg is teszi.

2016. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező!Nem gondolod,hogy a gyerekeknek is pihenni kellene a nyári szünetben?Ha már otthon nem,legalább az óvodában.Ilyenkor van rá csak lehetőség,hogy akár egész nap kint legyenek az udvaron,futkározzanak,homokozzanak,játszanak felhőtlenül anélkül,hogy verset tanulnak,irányított foglalkozások vannak....de úgy érzem te nem vagy egy óvónőbarát személy...
2016. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!