Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Dolgozó anyukák/apukák! Ovis...

Dolgozó anyukák/apukák! Ovis gyermeketek nyáron mennyit megy oviba és amikor nem megy ki vigyáz rá?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hétig van zárva az ovi, azon kívül megy. A 4 hetet megoldjuk szabadsággal.
2016. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pont egy hete kezdtem dolgozni, így tudjuk hirtelen megoldani: 2-3 hét nagymamával, 2 hét apával, 1 hét velem, 1 hét babysitter (muszáj mikor pont zárva az ovi), összesen 3-4 hetet mennek nyáron.
2016. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron nem jár oviba. A júniust szokta végigmenni, de július-augusztus itthon van. Szerencsére rokonságon belül (leginkább nagymamával) megoldjuk.

Hogy őszinte legyek, egy olyan utcában lakunk vidéken, ami tele van gyerekkel, sok közte a fiammal egyidős gyerek is, így tulajdonképpen ovi nélkül is gyerekek között van és így legalább van 2 hónap, amikor tuti nem beteg!:)

2016. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
1 hónapot kivéve ,végig megy oviba .
2016. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Csak a szünetbe nem megy. V estétől péntek du-ig,két héten át apjával lesz,neki leállás van a cégnél pont akkor. Utána két hetet párom szüleinél lesz. Amúgy ügyeletes oviba menne ha nem lenne más.
2016. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Júli 27.-én zár az ovi 1 hónapra addig megy. Utána 2 hetet mamánál van, 2 hetet velem van itthon. Júli 25.-én nyit az ovi újra. kb. 4 hetet megy ebben az időszakban. Aug. 22-től megint nem megy, újra szabin leszek onnantól.
2016. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem mennek(az egyik 8 éves,elsős,a másik 4 éves kiscsoportos ovis)június 17.-től,a suli végétől szeptember 1.-ig,a kezdésig.Én magamnak osztom a munkaidőmet,így nem okoz gondot,ha itthon maradnak.De a nagyobb megy majd táborba,és mindketten mennek majd a nagyszülőkhöz.A köztes időben itthon lesznek(kertes házban élünk,játszótérrel,homokozóval,medencével),és programokat csinálunk(itt Bp.-en ez nem nehéz),és megyünk nyaralni is.A Férjem nem igen tud hétköznap részt venni,segíteni a dolgokban,lévén Ő is saját céget visz(generál-kivitelező),és Nála a nyár a legkeményebb.
2016. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Június közepéig megy, amíg a nagynak suli van. Utána nagymama lesz velük, amíg nem vagyok szabin.
2016. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek van, ebből 2 ovis, 1 sulis.

Suliban nem tudom, hogy van az ügyelet, de az ovi 5 hétig van zárva, utána összevont csoportok.

Én gyerekeim múlt péntek óta nem járnak, tehát 11 hetet kell megoldani. Ebből 5 hetet én leszek szabin, 2 hetet a férjem, ezen kívül lesznek anyukámmal, majd apukámmal+barátnőjével is.

Tavaly is ezt csináltuk, akkor már dolgoztam, előtte szerencsére még gyesen voltam.

Én gyerekeimnek nagyon nem jön be az összevont csoport és hál'isten a szüleim tudnak segíteni.

2016. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi mindketten a mezőgazdaságban dolgozunk, tehát max. Augsuztusban engednek el minket szabira 2 hétre.

Van egy 8 éves lányom, ő táborozik, s rokonoknál lesz aug 5ig, mikor elmegyünk 2 hétre nyaralni, utána megint tábor neki 1 hétig.

A középső nagycsoportos, ő augusztusig ügyeleti oviban van, utána 2 hét nyaralás, s utána megy tesóval táborozni 1 hetet, ezt külön úgy kerestük, hogy együtt menjenek, mert augustusban végig zárva az ovi, ügyeleti sincs!

A kicsi bölcsis, ő a nyaralást eltekintve végigjár egész nyáron, mert pont azon a két héten zárnak be. Mi januárban már úgy tervezzük a nyaralást, hogy bázárásra essen. Mivel aratásban hétvégén is munka van 6 hétig, így junius-juliusban a hétvégén nagyszülőkkel vannak.

A nagy táborozása, ha jól számoltam (nem drága táborokról van szó) akkor közel 60 ezerbe fog kerülni a nyáron. Az iskola nem tart ügyeletet, s ingyenes tábort se szervez az önkormányzat. A legolcsóbb 4000 Ft/hét, s nincs kaja, azt nekem kell vinnem. Ez 8tól 2ig van, tehát kell egy plussz ember, aki elviszi és érte megy.

Tehát nekünk a szünet szívás.

2016. jún. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!