Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt hogy beszéljem meg az...

Ezt hogy beszéljem meg az ovónőkkel, hogy ne szívjon a gyermekem?

Figyelt kérdés
Az ovónők kivitték a gyerekeket az udvarra, eső után. Amikor a feleségem ment a gyerekért, benne ült a sárban, félig zárt cipőben, amikor a gumicsizmája a zsákjánál volt és rá tudták volna adni. Az ovónők trécseltek és amikor meglátták a nejem, ordítottak a gyereknek, hogy jöttek érte, miközben kb. 1 méterre volt tőlük. Azt sem tudták, hol van. Nem szeretném a gyerekemet vesemedence gyulladással orvoshoz vinni.
2016. szept. 14. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, az én gyerekem volt olyan értelmes, hogy ovodaskent eszébe se jutott volna a sárba ülni.

A félig zárt cipővel mi a gond?

2016. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Eszter76 ***** válasza:
100%

30 gyerek között nem biztos, hogy tudják, melyik hol van - nem egyesével figyelik őket. A gyerek meg teljesen természetes, hogy belemegy a sárba, vízbe ha olyan típus - ezzel se nagyon lehet mit kezdeni.

Viszont ha ott a gumicsizma, akkor az óvónőnek tök mindegy kéne hogy legyen, hogy azt adja rá vagy a cipőt... próbáld meg szemrehányás nélkül megmondani, hogy ott a gumicsizma. Vagyis ne úgy, hogy már tegnap is itt volt... :-) egyszerűen csak mondd meg, hova tetted és kész. Az is lehet, hogy a délelőttös óvó néni tudta, hogy van - de a délutános már nem nézte meg. Esetleg érdemes megmondani mind a kettőnek - ha mindig ott a gumicsizma és minden óvónő tudja, akkor rá fogják adni.

2016. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az enyém szeret maszatolni. 2,5 éves. A félig zárt cipőbe befolyt a víz.
2016. szept. 14. 21:54
 4/10 A kérdező kommentje:
De szakadó eső után kiviszik a gyerekeket a mocsokba?
2016. szept. 14. 21:56
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
97%
Egy lelkiismeretes óvónő pedig van olyan értelmes, h eső utàn gumicsizmàba viszi ki a gyerekeket. Rég rossz, ha egy 3-4-5 évesnek kellene, h több esue legyen,.arról nem is beszélve, h a sár jó móka. Az óvónőnek csak annyit kellett volba tennie, h ad rà csizmàt és szól, h csak guggolni szabad. Szerintem ez elvàrható. A helyedben egész egyszerüen megkérném őket, h legközelebb ezt tegyék. Higgadtan, h ne érezzék tàmadàsnak. Ha legközelebb is azt tapasztalnàm, h a trécselés fontosabb mint a ràjuk bízott gyerekek...na, akkor azért hangnemet vàltanék.
2016. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piroska és a farkas ***** válasza:
88%
Egyébként az, h kiviszik őket eső utàn, szerintem pozitivum. A sàr ugyanis szerintem nem mocsok,a legtöbb kisgyerek élvezi, és bàr valóban koszos lesz, hidd el, sokkal jobb ez, mint a tabletjükről leszakadni képtelen 4 évesek.
2016. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kerületben, egy másik oviban történt, hogy az anyuka vette észre a 7. emeletről, hogy télviz idején a gyereke egy szál pólóban van az udvaron szaladgál, miközben az ovónők tereferéltek az egyik sarokban. Lement, szóvá tette és még az ovónők nem értették a miértjét.
2016. szept. 14. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én reggelente kedvesen közölném, hogy hoztam gumicsizmát, hoztam gumicsizmát, hoztam gumicsizmát :)


én egyszer kérdezte rá, hogyhogy farmerben van bent a gyerekem. és szóltak, hogy dehát azt találták a szekrényében. mondtam mosolygósan, de hisz ott volt mellette a melegítő, már másnap mentegetőzve fogadtak, hogy vajon most jó nadrágot adtak e rá.mondtam, hogy hoztam utcai ruhát magammal. :) (nem hagyom a szekrényében, amiben behozom amúgy, csak egyszer volt, hogy betettem farmert és rittig abba volt a gyerek du.)

2016. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*kérdeztem

abban

2016. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megkérném külön, hogy ha bent van a gumicsizma, akkor azt adják rá.
2016. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!