Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ötéves ovisoknál folyik a...

Ötéves ovisoknál folyik a felmérés, ki iskola érett és ki nem. A miénkre azt mondta az óvónő, hogy még nem az, mert, amikor befejezte a feladatot felállt. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 15. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen rendben is van ez ìgy. 5 éves, mit vàrsz? Vagy októberben kezdi most a sulit?!?!


Nagy valószìnűséggel iskolaérett lesz a tavaszi felméréskor és jövőre mehet iskolàba. Szerintem

2016. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
7evesen kezdtem.. koszonom elek virulok. Hulye sem vagyok. Mindegy mikor megy amiben gyenge abban az lesz.. valakinek jobb vkinek a bal agyfelteke az erossege. Ne varj el tul sokat szegenytol.5eves...!!!
2016. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
A kérdezőnek nem az a baja, hogy 5 évesen még nem iskolaérett, hanem az óvónő kifogása.
2016. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk Szerbiában 7 évesen kezdik a sulit. Egy 5 évestől még nem kell elvárni semmit, csak játszon szépen, hagyni kell. Engem is 6 évesen akartak beíratni, de mondta a pszichológus, hogy hagyjanak játszani még egy évet. Most pedig egyetemet végzett tanár lettem, szóval semmit sem jelent. :) Nyugalom!!!!!!
2016. szept. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyár végén született a kisfiunk, nem is szeretnénk 6 évesen, hogyha iskolába kellene mennie, 7 évesen akarjuk. Csak a felméréskor mondták, hogy bár nagyon okos, ügyes, de hát még inkább a játék az első,mert amikor valamivel elkészül, szól, hogy szeretne menni játszani. Most, igy 5 évesen el lehet dönteni, hogy majd 2 év múlva milyen lesz?
2016. szept. 16. 05:15
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nem csak az volt nála, hogy a feladat végén felállt, csak ezt emelték ki. Az feladattartással lehetett a probléma, pl.ficergett, nêzelődött esetleg, vagy kérni kellett, hogy ne álljon fel.

Annak, hogy most újra szeptember a választóvonal évvesztességnél, nem pedagógiai oka van, hanem 3 éves kortól közelező az ovi, így helyhiány van náluk, tovább kellene küldeniük az éppen 6 évest is.

Ők meg erre legtöbben nem alkalmasak. Ügyesek, okosak, de a türelmük, feladattartásuk még gyenge. Nem vêletlenül volt sokáig a május vége a határ.

A mi ovint kibulizta, hogy nyíljon még egy csoport, és a nyári gyerekeket automatikusan visszatartja egy évig, hacsak nem ritka fejlettek tûrelem terén is.

Mindkét nyári gyerekemet visszatartották, egyikük most ment elsőbe, és hálás vagyok a haladékért.

Mert még így nehéz néha leültetni a lecke mellé, pedig nem egy buta kiscsaj.

2016. szept. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem.A magyar gyerekek tán szellemi fogyatékosok,hogy nem lehet nekik elmagyarázni,hogy üljenek nyugodtan?Nem,csak a szülőknek a pênzhajszolás miatt nincs elég idejük,sem energiáuk foglalkozni a gyerekkel.Inkább ez az általános,nem pedig az,hogy nem érett 5-6 évesen.Itt Angliában 4 évesen kezdik,érdekes,itt senki nem panaszkodik,vagy tartja korainak.Itt olyan intelligenciája van már egy négyévesnek,hogy némely magyar felnőtt megirigyelhetné.Egy kalap sz@r az oktatási rendszer(is) otthon.Csak tudnám mi a túrúnak kell otthon ülni 3 éves koráig,ha semmit nem tanítottok neki?
2016. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, miért azt emelte ki az óvónő, hogy felállt a feladat végén... lehet, hogy inkább felpattant? vagy csak mondania kellett mindenkire valamit és tiédről ez ragadt meg benne? - kérdezd meg tőle, ez miért volt "baj".

Úgy tudom, még egyszer lesz felmérés tavasszal, tehát ez egy előzetes. És gondolom, nem azt a szintet mérik, hogy már most mehetne-e rögvest iskolába :)

Szerintem: nem egyformák a gyerekek. Ugyanúgy, ahogy nem egyszerre tanultak meg járni, beszélni babaként, nem is egyszerre lesznek iskolaérettek (egy nyár végi is lehet iskolaérett és egy őszi is halaszthat, vagy lehet valaki okos, ügyes és türelmes, de még logopédushoz kéne járnia) - ez nem jelent előrejelzést a későbbi teljesítményükre vagy intelligenciájukra vonatkozólag.

Nagy kár, hogy nem félévenként indul az iskola.

2016. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

az enyém is pont 5 éves.és vele is csináltak ilyen tesztet. előtte elmondták nekünk szülőkenek hogy:mi az "ELVÁRÁS" az iskola érettséghez.PL: 10 PERCET tudni kell egy feladatra koncentrálni,nyugton maradni,stb.

Gondolom észrevették hogy a figyelme még könnyen elterelődik vagy ilyesmi. talán az ovónő is rosszul fogalamzta meg a gondot. kérdezz rá hogy bővebben mondja el hogy mi a probléma.

2016. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

nem értem a gondodat. most azt mérik fel, hogy ennek a tanévnek a végén mehet-e iskolába, nem azt, hogy 2 év múlva iskolaérett lesz-e.

mivel t sem szeretnéd, hogy menjen jövőre, te is azt mondod, hogy még kicsi lesz éppencsak 6 évesen, tehát nem érett.

igen, helyénvaló az óvónő indoka, hiszen majd az iskolában sem lehet felpattanni és menni, ha végzett a dolgával... jajj, pedig mennyi ilyen van! inkább maradtak volna oviban és akkor nem zavarnák meg a többieket az óra közbeni mászkálással, fegyelmezéssel.

2016. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!