Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda vagy munkahely? Mit...

Óvoda vagy munkahely? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom a jelenlegi helyemen. Nem szeretem, nem a munkával van baj, hanem minden mással. Estéként mindig megiszok 1-2 pohár bort és néha a sírás is elkap, annyira nem szeretem a helyem.

De a lányom a munkahelyem melletti oviba jár ami nagyon jó. Nagyon szereti és nagyon sokat tanul ott. Még van ez az éve, de lehet még egy. Ide csak akkor járhat, ha nekem megvan ez a munkahely.

Dúlnak bennem az érzelmek, kétségek. Rossz anya vagyok mert másik munkahelyet keresek? Maradjon kicsim itt az oviba és lehet én fogok rövid időn belül kikészülni?

Ti hogy látjátok kívül állóként?


2016. szept. 19. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá az ovira, nem hinném, hogy kitennék mert másik helyre mész dolgozni, ha már egyszer oda jár.
2016. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy alkoholista anya rosszabb, mint az oviváltás.
2016. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez a két opció van.

Őt nem teszik ki innen, de itt ez az egy munkalehetőség van. Ha kapok új állást, az kb 30 km-rel arrébb lesz. Vinnem kell magammal. Nem tudom másképp megoldani.

2016. szept. 19. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Osztom a 2. válaszoló véleményét. Esténként 1-2 pohár bor, főleg bánat mellé egyenes út az alkoholizmus felé. Inkább kezeltetned kéne magad. Nekem is van egy 7 éves lányom. Bár én egyedül nevelem,van elég bajom, de sosem jutna eszembe alkoholt inni mellette. 1 pohár pezsgő szilveszterkor vagy szülinapozáskor belefér. Ennél több már nem.
2016. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok. Keress valami nyugis munkahelyet. Ajánlom a recepciós melót. Nincs semmi stressz. Kötött a munkaidő, 8-tól 4-ig vagy 5-ig. Amúgy az oviváltás nem olyan nagy dolog. Mi nagycsoport félévében költöztünk. Ovit és várost is váltottunk. Minden könnyen zajlott. Csak készítsd fel előtte.
2016. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Eszter76 ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ha ennyire kész vagy, az sokkal rosszabb a gyereknek, mint az óvodaváltás! Törődj magaddal is, különben a gyerek látja a kárát! Nem vagy rossz anya! Kitartás!
2016. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Az ivas nem megoldas semmire. Gondolom, egyedul neveled. Ennyire rossz munka?
2016. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Arrafelé keresd a megoldást, hogy kit tudnál megkérni (vagy megfizetni), hogy hozza/vigye oviba a gyereket. Ha nincs férj, nagyszülő, egyéb rokon, akkor esetleg ovistárs szülei?
2016. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező,

én már a kérdést sem értem, miért kellene választani a munka és az óvodába hordás között?

Sok millió nő ezt csinálja nap, mint nap. (arról nem is beszélve, hogy az ovis gyermeked után a családi pótlkékon kívül semmi, de semmi nem jár- megengedheti a családi költségvetésetek ezt a felállást?)


Egyébként az oviból ezért nem teszik ki, mert váltasz (ahogyan azért sem, ha esetleg munkanélküli lennél- az óvoda kötelező a betöltött 3 éves kortól, a gyereknek is érdeke az állandóság, egyébként meg nem szoktak évente munkáltatóit kérni).


Még nem is váltottál, nem is találtál munkát, de már bebeszélted magadnak, hogy nem fogsz inkább dolgozni vagy a gyereket nem tudod oviba vinni. Pontosan miért nem?

Állást lehet keresni úgy is, hogy a jelenlegi helyeden dolgozol egészen addig, amíg az új helyeden nem írtok alá munkaszerződést, az értelmes emberek többsége így csinálja, nem csak úgy felrúgja a megélhetését egyik napról a másikra.

Ha nem felel meg a jelenlegi munkád, természetes, hogy keress újat, de azért ez nem szokott egyik napról a másikra menni.


Egyébként nagyon kevesen tudják, de sok óvoda felveszi/átveszi azokat a gyerekeket is, akiknek az állandó lakcíme nem a körzetben van, de a szülő munkáltatója igen. Ilyenkor természetesen kelleni fog munkáltatói igazolás- úgyhogy ha egyszer majd valóban lesz egy új helyed és emelett még az oviváltás mellett is döntesz, akkor esetleg ez is egy járható út (ehhez viszont pontosan utána kell járnod az intézményvezetőnél a feltételeknek, minden önkormányzat saját hatáskörében dönt arról, hogy felveszi-e vagy sem a nem körzetes gyereket és egyáltalán van-e hely).


Az nem megoldás, hogy belecsúszol az alkoholizmusba!

Ez ellen viszont sürgősen tegyél valamit még most, amíg az állapotod nem súlyosbodik annyira, hogy esetleg nap közben is inni kezdesz, emiatt elveszted a munkád, nem tudod ellátni normálisan a gyerekedet stb.

Egyedül ez csak a legritkább esetben megy, viszont pszichológus vagy pszichiáter/addiktológus szakember segítségét kérni nem szégyen!


Az óvodák nyitvatartása is elég rugalmas, törvény szerint napi 10 órát legalább nyitva kell lennie, így azért a 30 km-es (fél óra?) utazásod irányonként meg a 8 órás munkád mellett sem vállalhatatlan feladat, ne is haragudj!


Anyaként úgy látom, hogy semmi kze a gyereked óvodai helyének ahhoz, hogy a jelenlegi munkahelyeden nem bírsz megmaradni (pontosan miért?).

Ellenben nem vagy rossz anya, viszont ha belecsúszol az alkoholizmusba, akkor azzá válhatsz!

2016. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem értettétek meg a mondandóm. Biztos én fogalmaztam rosszul.

Van A város, B város, és C város.

Ő A városba jár oviba, én dolgozni, mi B városban lakunk, és C városban lenne másik munkahely. B város 30 kmre van A várostól keletre, C város 10kmre B várostól nyugatra. Nem engedhetem meg magamnak a napi 60 km többlet kocsikázást. 1 tank benzin 25 ezer ft, cirka 3 hétig tudok belőle dolgozni járni. Nagyon nem éri meg.

2016. szept. 22. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!