Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves kisfiam minden reggel...

3 éves kisfiam minden reggel hatalmas hisztit vág le, nem akar öltözni, sír, ordít, rugdos, mert nem akar óvodába menni. Más is volt így?

Figyelt kérdés
Kisfiam októberben lesz 3 éves, most kezdtük az ovit. Bölcsibe járt 1 évig, azt sem szerette igazán, a vége felé is voltak balhés reggelek. Most az óvodával ugyanaz a helyzet, ha nem rosszabb... 3 hete jár, gondolom, hogy meg kell szoknia az új gyerekeket, óvónőket, helyet, de egyszerűen nem bírunk vele... Már sok módszert próbáltunk ki, de nem vált be egyik sem. Van valakinek hasonló tapasztalata? Változni fog a helyzet? Már azon is gondolkodtunk, hogy kisebb létszámú ovit keresünk, ahol több figyelmet kap (nagyon szereti, ha foglalkoznak vele, az oviban meg a sok gyerek mellett nyilván nincs erre lehetőség..)

2016. szept. 21. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Csöppet el lett kényeztetve...
2016. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Meg kell szoknia, hogy hisztivel nem ér el mindent amit akar, és nem körülötte forog a világ. Jobb ha még most rájön. Beletörődik idővel, kitartás.
2016. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt nem hinném,mert nincs megengedve neki minden, nincs ráhagyva minden, ha nem viselkedik jól, bünti van..
2016. szept. 21. 09:34
 4/13 A kérdező kommentje:
kedves Második válaszadó! A hisztinek mi nem is engedünk soha, de azt gondolnám, hogy egy év bölcsi után már megtanulhatta, hogy hiábavaló a reggeli hiszti, akkor is mennie kell. Azt mondják, hogy ha látja a gyerek, hogy úgyis menni kell, akkor rájön, hogy felesleges a hiszt. Nálunk sajnos nem így van... Pedig okos, értelmes kisfiú, de valamiért nagyon nem szeret közösségbe járni..
2016. szept. 21. 09:36
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Sok ilyen gyerek van, akinek jóval nehezebben megy a beilleszkedés. Szerintem felesleges új ovit keresni, mert 3 év múlva az iskolában sem lesz másképp a helyzet. Ha így szocializálódik, megszokja a sok gyereket, hogy nem mindig ő van a középpontban, csak idő kérdése és megszokja, meg is szereti. Sajnos nekem a vegyes csoportokkal nagyon rossz a tapasztalatom, gondolom ti is ilyen csoportba jártok. Aki ezt kitalálta, vagy nem voltak gyerekei, vagy köze nem volt a gyerekek lelki világához, nagyon kevés szülőnek jött be a vegyes csoport. Gondold el, még nincs is 3 éves és bekerül egy olyan közösségbe, ahol már 6-7 évesek is vannak, teljesen más az érdeklődés, a szellemi szint, minden téren különböznek. Ami érdekli a 3 évest, az nem érdekli az 5-6 évest, szóval legyen szó bármilyen foglalkozásról is, vagy az ebéd utáni meseolvasásról. A 3 évesnek az Anna Peti tökéletes, azt a 6 éves már unja, viszont egy magyar népmese meg még érthetetlen egy kicsinek. Együtt játszani sem tud a nagyobbakkal, talán az lenne a jó megoldás, ha összebarátkoznátok egy másik kiscsoportossal és ovin kívül is találkoznátok, összejárnátok. Ha lesz 1-2 barátja, akkor már magabiztosabban megy oviba, ha meg is betegszik az egyik kis barátja, a másik ott lesz neki. Kapcsolatokat kell építeni, hogy neki is könnyebb legyen. Ha talál magának jó barátokat, akkor már ő akar majd oviba menni hidd el.

Nekem a nagylányom már 6 éves, de ő sem foglalkozik a kicsikkel, csak a korabeliekkel, szóval egy óriási hülyeség, hogy a nagyon felhúzzák a kicsiket, mert ez nem igaz. Ráadásul ha egy vegyes csoportban valaki még évet ismétel, nem mehet még suliba, unatkozik 1 éven át a sok kicsi között. Teljesen rossz ez a rendszer.

3 évesen még olyan pici, de valahogy akkor is kéne gyerekek közé vinni többször ovin kívül is, sokkal bátrabb lesz. Valahogy értesd meg vele, hogy neki az ovi a dolgozója, neked is muszáj menned dolgozni, mert akkor nem tudtok játékot venni stb. Én így hatottam a kicsim lelkére és meg is értette. Ha anya nem dolgozik, akkor nincs ennivaló, nincs játék, nincs kirándulás stb.

Biztos, hogy fog változni a helyzet, de ebben az óvónőknek is nagy szerepe van. A gyerekek sokkal könnyebben alkalmazkodnak és elfogadnak, mint a felnőttek. Otthon is sokat kell beszélgetni az oviról, hogy ő már nagyfiú, a nagyok ovisok, a kicsik bölcsisek, erre általában büszkék szoktak lenni. Ha bármi negatívat tapasztalsz, azt soha ne előtte mond, vagy beszéld meg valakivel, mert ha te negatívan állsz hozzá, akkor ő is biztos úgy fog.

2016. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszodat! Nem, az én kisfiam nem vegyes csoportba jár, de a véleményem így, tapasztalat nélkül is egyezik a Tiéddel. Én sem tartom jó ötletnek, hogy több korosztály van együtt, mert valóban más az érdeklődési körük, a nagyobbak már "bátrabbak" a kicsikkel szemben, stb. Szóval a korosztály egy, mégsem szeret járni valamiért. A családban állandóan a középpontban van, nagyszülők, barátok és mi is sokat foglalkozunk vele, ezért gondolom rossz neki, hogy ott meg nem ez történik, ott sok gyerekkel kell a figyelmen osztoznia. Viszont egyszer muszáj megszoknia, hisz ez az élet rendje. Csak reméljük, hogy nem sérül lelkileg ezalatt az idő alatt..
2016. szept. 21. 09:58
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

az óvodában már nincs gond? el van? nem sír egész nap?

Ha nincs probléma vele,akkor nem váltanék óvodát,viszont egy jobb hangulatában rákérdeznék hogy reggelente miért nincs kedve menni. ha mondd rá valamit akkor azt a dolgot megbeszélni vele,vigasztalni,biztatni. és elmondani hogy mennyire boldog vagy amikor okosan megy reggel oviba.


Én megértelek,mert a lányom ugyanezt csinálta..,a végén már egyszerűen nem foglalkoztam a hisztijével,nem is szóltam hozzá addig ameddig balhézott,csak rutin szerűen öltöztettem.aztán amikor látta hogy nem érdekel a hisztije meg hogy rugdal,és abbahagyta az őrjöngést akkor viszont megdicsértem,hogy:látod milyen okosan tudsz viselkedni..

2016. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ma szeretnék beszélni az óvónővel, de eddig azt mondták, hogy nincs vele gond, ő az egyik legjobb gyerek a csoportban. Egyszer mondták, hogy csendesebb volt, azt nem tudom miért (betegség után első nap, talán ez volt az oka). Már próbáltam kérdezni, hogy miért nem szeret menni, de nem mond semmit... A bölcsibe anno nagyon nehezen szokott be, majdnem 3 hét kellett, és sokat sírt az elején, és igazán szerintem sosem szeretett járni, sok küzdelmes reggelünk volt.
2016. szept. 21. 12:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet.Reggel hiszti,nem akar felöltözni,hatalmas nagy hiszti...aztán mikor indulunk az oviba már semmi baj.Ezután meg már egész ovi idő alatt semmi baj nincs vele,szót is fogad.Senki nem tudja mi baja ilyenkor.Ő is 3 éves, kislàny.
2016. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te hiányzol a gyerekednek, egyszerűen anyás. Hétvégén hagyd, hogy egész nap rajtad lógjon, sok puszi és hasonlók. Lehet, hogy ettől változni fog.
2016. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!