Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántja a fiunk az óvónőket....

Bántja a fiunk az óvónőket. Mi lehet a megoldás? Hogyan szoktathatnánk le erről?

Figyelt kérdés

Fiunk most kezdi az ovit. Sajnos ha valami nem tetszik neki, akkor csapkod, pofoz, az ember haját tépi. Egy időben nagyon durva is volt a helyzet, mivel a beszéde is lassan indult be, ezért voltunk szakértői bizottságnál is, ahol megállapították, hogy valóban nagy a lemaradás, fejlesztést javasoltak, ez volt fél éve. El is járt, szépen megindult a beszéd, ott nagyon okosan is viselkedett, és végre az agresszív viselkedése is szinte teljesen eltűnt. Most van az ovis beszoktatás és minden kezdődik elölről. Amikor ott hagyjuk, akkor ordít, rugdos, csapkolódik. Ha megnyugszik és később mondjuk az óvónéni megsimogatja a fejét dicséret képpen, akkor ellöki a kezét és kiabál vele, hogy hagyjál. Ha segíteni akarnak neki bármiben, akkor is ugyanez durcásan. Ha vigasztalni próbálják, akkor is csak ellöki magától az óvónők és elrohan egy sarokba egyedül. Ha megyünk érte, akkor örül nekünk, azt mondja, hogy nagyon jó az ovi, sokat játszik és már délután várja a másnapos. Egyszerűen nem értjük a viselkedését. Azt se értettük, hogy korábban miért volt agresszív, itthon ugyanis nem ezt látta. A férjemmel imádjuk egymást, szeretettel fordulunk a másik felé, nincs testi agresszió, kiabálás. A fiunk viszont már egy évesen is dühkitörésekkel szenvedett. Mindenki azon a véleményen volt, hogy a beszéd lemaradása okozta ezt, mert értelmileg érettebb volt és frusztrálta, hogy nem tud beszélni. És el is hittük, mert ahogy 4 hónapja megtanult beszélni nagyon ügyesen, úgy ezek a dühkitörések elmaradtak. Egyébként értelmes, okos gyerek. Számol és érti a számok értelmét (pl kapott születésnapjára 3 kinder tojást, eltettük, hogy egybe ne egyen meg, egyik nap megérett egyet, másnap is egyet és mondta, hogy megevett kettőt, de még egy van), énekel, mondókázik, szerepjátekozik, mesét is mesél, mozgása is szuper. Akaratos, de azért szót lehet vele érteni, nincs cirkusz öltözésnél, hajmosásnál stb. De az óvodában brutális a helyzet. Ma például rendet kellett rakni, sokat segített, az óvónő megsimogatta a kezét és megdícsérte, erre elkezdett vele kiabálni, hogy buta és hagyja békén, és kirohant az öltözőbe, vissza se akart menni. Amikor próbálunk vele beszélni ezekről, mondjuk neki, hogy nem szabad, az óvónéni csak segít, és szereti, oda lehet hozzá bújni stb, akkor az a válasz, hogy ő aput és anyut szereti, az óvónénit nem.

Mit tegyünk? Félünk, hogy ki kell venni az óvodából?


Azt senki ne mondja, hogy még kellene nevelni, mert mondom, hogy nem látta ezt se tőlünk, se tv-ben. Abszolút pozitívan beszéltünk mindig az óvodaról, óvónőkről és így is gondoljuk (egyik óvónéni még az én óvónénim is volt). Ha minket bántott, akkor sem röhögéssel intéztük el, mindig rászóltunk, volt következménye. Szakemberhez se tudom hova vihetnénk. Látta több gyerekorvos, neurológus, pszichológus, gyógypedagógus, logopédus és mindenki véleménye egyöntetű. Nagyon okos, aranyos gyerek, korának megfelelő fejlettséggel, figyelme terhelhető, leköthető, dacos, de csak amennyire minden 3 éves.


2016. okt. 3. 21:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Ja, az alapos veréshez aztán magasfokú intelligencia kell.

Barom.

2016. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

"zért othon megverik,és ezért mégjobban verekszik az osztlyban.ez ördögi kör.ezt látja,hát tényleg sokat segit :P"


Ezt még viccnek is rossz. Nem attól lesz verekedős egy gyerek az iskolában, hogy odahaza veréssel büntetik a nagyobb vétségekért. Ebben a kérdésben például a gyereket egyáltalán nem ütik (maga a Kérdező írja), és mégis verekszik. Ezt mivel magyarázod?

Azonkívül meg ha valakit rendesen megraknak, kötve hiszem, hogy hosszútávon folytatni fogja a rendbontást, hacsak nem mazochista.


"Megverni meg nem fogjuk, nem is értem egyesek szerint hogy lehetne egy 3 éves gyereket pálcával meg bottal verni..."


3 éves gyerek nem jár óvodába. Hoppácska. Én nem írtam pálcával és bottal verést se, ezt megint te akarod a számba adni.


Egyébként meg Kérdező,felőlem úgy neveled, ahogy akarod, csak aztán 10 év múlva ne csodálkozz el rajta hogy egy tiszteletlen, beilleszkedésre képtelen tapló tahó lesz belőle. És biztos lehetsz benne, hogy az ország többi lakosa nem fogja elnézni neki az agresszívkodását. Előbb-utóbb össze fog akadni egy kevésbé toleráns illetővel, aki a szájalását nem fogja két pofonnal beérni, hanem mondjuk félholtra veri. Majd simogasd meg az okos kis buksi fejét, vegyél neki egy szelet finom dobostortát, elvégre a te nevelésed eredménye lesz, amit másoktól visszakap.


14:45, ostoba vagy. De nagyon. Remélem tudod. Akkor jó. Szép éjjelt.

2016. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
33%

"Anno amelyik gyerek ilyen volt, azt odahaza úgy megverték, hogy öreg nagypapa korában is megemlegeti. Nem orvos kell neki, hanem egy brutális verés, hogy megtanulja, hol az ő helye.

Lehet nyugodtan lepontozni, nefélj visszakapjátok kamatostul." Nagyon egyetértek veled!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

18.27 simán kiállok ellened egy iq tesztre.

Veréshez aztán sok IQ kell.

S képzeld, engem is vertek. A mostohaapám. Tippelj, mennyire tisztelem.

2016. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%

21:58, a mostohaszülőket ne keverjük ide, egyrészt mert sztereotip baromság, másrészt meg csúsztatás. Mindazonáltal nem tiszteled, utálod a mostohafatért és féltél tőle. Verésnél meg ez a lényeg - csinálj, vagy ne csinálj valamit, mert dádá lesz.


Itt nem IQ-ról van szó különben sem, hanem a nevelés módszertanáról. A szép szó, pszichológus, meg tökömtudja micsodák NEM fognak mindig, minden alkalommal beválni. Ezt a mai generáción remekül látni - a szó szoros értelmében tele vagyunk műveletlen, bárdolatlan, tahó és ostoba kiskölykökkel, akik azt képzelik, övék a világ.


Elárulom néked: aki értelmes és intelligens, az érteni fog abból is ha rászólsz, és elmagyarázod neki, miért ne nyúljon a konektorba, miért ne köpködjön az utcán, miért ne verekedjen a suliban, miért ne lopjon az áruházból, miért ne igya literszámra az alkoholt, miért ne lője magát, miért tanuljon és szerezzen jó jegyeket az iskolában stb. Az ostoba idióta segghülye meg elengedi a füle mellett, és csak azért is csinálja, mert a tiltott gyümölcs édesebb ugye, később meg mert hogy "menő" legyen. Az ilyenbe bele kell verni a társadalmi szabályokat, és inkább a szülő verje bele, minthogy az élet - az sokkal, de sokkal jobban fog fájni.

Ha az életnek kell megnevelnie őt, ott már nem lesz szülői szeretet és tolerancia, ott kőkeményen megtáncoltatják. Belenyúl a konektorba? Jól megbssza a kettőhúsz. Köpköd és mutogat az utcán? Kiközösítik, kiröhögik, ha meg a rossz embert köpi le/mutogat neki, odamegy, és pépesre veri. Lop az áruházból? A biztonsági őr bekíséri, jól megveri, aztán viszik a sittre a germók közé. Balhézik az utcán? Megagyalják, esetleg a policájok viszik a hűvösre. Nem tanul a suliban? Nem lesz végzettsége? Nem kap munkát, lapátolhat közmunkába és közben nyüszíthet a mocskos világra, mert nincs félmillás fizetése. Piál és lövi magát? Alkoholista és drogos lesz, pár éven belül elpatkol.


De mondok neked valamit: ha ennyire nem tetszenek a társadalami normák, költözz ki Szabolcsba egy cigánytelepre, ott aztán semmiféle törvényt és szabályt nem kell majd betartani. Csak nehogy egyszer te legyél a szenvedő alanya a nagy engedékenységnek, mert piszkosul meg fogod szívni.

2016. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%

én mint óvónő, és anya, mind2 oldalnak van vhol igaza sztem. a fiam itthon ha olyat mond, csinál nem ejnye bejnye, kapott már egy egy pofont az életében. de nem verem mint annó "minket", hisze pont mint valaki írta, hogy ha a gyerek otthon azt látja, h erőszak a megoldás... akkor persze, hogy verekedni fog. Páromat annó verték mitna lovat, ha sütött a nap azért, ha nem akkor azért, ok se kellett hozzá. hát szenvedek is vele mert érzelmi szinten a béka popója alatt volt 3 évvel ezelőtt. mostanra már sikerült elérnem, hogy ő is elfogadja, h egy szerethető, értékes lény. és nem az amit az anyja belenevelt.


csoportomban is van 1 gyerek aki úgy jön be minden reggel, hogy nem szabad bántani a gyerekeket, mert otthon belemagyarázzák, de 3 perc elteltével már rúg, csíp, harap, üt... otthoni hátteret nem ismerem, de mikor engem harap v csíp... szívem szerint néha visszaadnám, h érezze h fáj. de persze nem tehetem. Annó kisfiam 1X harapott meg... visszaharaptam, azóta se! ugyanez a haj húzásra.


nem vagyunk egyformák, a gyerekek se, sose tudhatjuk h egy 3 éves gyerekben mi játszódik le. nem biztos h az a jó megoldás, h jól elverem, de lehet pont az kell neki, hátha észhez tér.

de tény, h a mai fiatal generáció, vmi katasztrófa... és ezt pont azzal a neveléssel érik el, h félnek a gyereknek nemet mondani a szülők, és ha a gyerek kék poharat akarja a zöld helyett... akkor szaladunk és veszünk kéket, mert hisztizik...

2016. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
16/16-os: Csoda szimpatikus a hozzászólásod!!! Nagyon tetszik!!!!!
2016. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#4 válaszadónak teljesen igaza van, maximálisan egyetértek vele!

A gyerek igenis tanulja meg, hogy nem az ő akarata az első és legfontosabb, és hogy egy közösség tagja, tetszik nem tetszik, vannak játékszabályok, be kell őket tartani. Ha pedig nem ért a szép szóból, kell az a kiadós verés, néhány csárdáspofon.

És még mindig jobban jár, ha otthon kapja a szüleitől, akik szeretik és féltik. Később ha másoknak kell megnevelnie őt, nem fognak vele finomkodni hanem durván megtáncoltatják.

Ez igaz hogy sok embernek nem volt gyerekszobája, belőlük nevelődött ki a legalja tuskó proli réteg. Aki ezt tartja követendő példának, az a legteljesebb nó komment, csak gratulálni tudok a mentalitásukhoz, az ilyen felfogás miatt van ennyi antiszociális, gátlástalan, együttélésre teljesen alkalmatlan pronyó.

"Kidz having kidz" :DDDDDDD ezen jót röhögtem! :DDDD

2017. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Meg kell őt nevelni! Ha nem megy szép szóval, akkor igenis kapjon pár pofont!

Az nem állapot hogy mindent megengedünk a gyereknek, nem bántjuk, mert még a végén frusztrált lesz és bepisil...

Mikor én voltam fiatal, feleennyi nagypofájú senkiházi hülyegyerek nem volt! Volt a szülőnek, tanárnak tekintélye! Ha feleselt a tanárral, kapta a pofont, és odahaza kapta a párját, ha kiderült a dolog! Manapság meg? Az elkényeztetett gyerek feljelenti az anyját meg az apját, ha elveszi az Xboxát, mert olyan szinten el lett kapatva, hogy azt hiszi, a világ körülötte forog...

Na így NEM szabad nevelni a gyereket. Ez nem nevelés.

#5 válaszadó: hülye idióta vagy. Én is nyomtam neked mínuszt.

2018. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!