Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban kitörlik a kiscsopor...

Az oviban kitörlik a kiscsoportosok fenekét? Vagy segítenek?

Figyelt kérdés
És elvárható egy kiscsoportostól (3,5 éves), hogy egyedül törölje a fenekét?
2016. okt. 7. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam is kiscsoportos! Nekem az a legfurább h nem mennek ki vele mosdóba!? Írtad h nem tűnik fel nekik h meddig van kint. Nálunk minden gyereket kikisérnek, segítenek neki, kézmosás/törlés aztán vissza a csoportba.
2016. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző, ahol nem felügyelnek óvodában, bölcsődében minden gyermeket minden percben, emiatt feljelentést is tehetsz ellenük. Nem buzdítalak erre, mert érdemes első lépésben emberi módon megbeszélni az érintettekkel, a felelős személyekkel. Csak jelzem evvel a lehetőséggel, hogy komoly szakmai hiba 7 év alatti gyermeket nevelési, gondozási intézményben akár csak egy percre is magára hagyni.


Óvodában például pedagógus el se hagyhatja a gyermek csoport java részét, kivétel: indokolt és ritka esetben, pl rosszul lett a pedagógus, vagy a pedagógus wc-re megy és szól az egyik dajkának, hogy addig felügyeljen a a csoport java részére (ha nincs műszakban másik pedagógus).


A csoport java része alatt azt értem, hogy olykor egy-egy gyermekre, a munkaköri leírásból kiindulva és annak okán valamelyik dajka felügyel, pl az említett esetben is ÁLTALÁBAN, amikor 1-2, esetleg néhány gyermeknek egyidejűleg kell wc-re mennie; ez az általános eset, azért, hogy a pedagógus a csoport java részével tudjon addig is szakmai-nevelési munkád végezni - de ez nem azt jelenti, h sajátos esetben ne segédkezhetne a wc-n akár egy pedagógus, mégpedig a fenti szabályokból kikövetkeztethetően kizárásos alapon, hogy mely esetekben van lehetősége erre, bár alap esetben a dajka kötelessége.

2016. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az óvónénit, hogy megy ez. Azt mondta, ki kell kéredzkedniük a gyerekeknek, és ha végzett, szólnia kell.

Ennyi.

Amúgy is érdekes ez az ovi nekem. Most kötőhártya gyulladással van otthon a gyerek, kedden délután egy árva mukkot nem szólt az óvónő, én ugye láttam hogy csipás, gyulladt a szeme. Nem tudom, azt hitte észreveszem úgyis, vagy neki nem tűnt fel...


Sajnos ehhez az ovihoz tartozunk, mindenhol teltház van, így esélytelen más oviba kerülni. Úgyhogy alkalmazkodunk.

2016. okt. 13. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!