Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nincs éjszakai óvoda?

Miért nincs éjszakai óvoda?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőm esete ihlette a kérdést: A férje úgy döntött a gyerekük megszületése után pár héttel, hogy elmegy angliába dolgozni és azóta semmi híre róla. Se telefon, se email, se gyerektartás és semmi. 2 hónap múlva vissza szeretne jönni dolgozni a céghez, mert valamiből élni kell, de itt 3 műszakos munkarend van. Szülőkre nem számíthat, mert az apja már rég nem él, az anyja pedig valami rehab otthonban van évek óta. Teljesen kétségbe van esve, hogy délutános műszakba ki menne a gyerekért, ha ő este 10-ig melózik. Vagy az éjszakás műszakba ki nézne rá, ha ő melózik, mert hogy az éjszaka a legjobb pénz és az kéne neki.

Talán van non-stop ovi, csak nem tudnak róla a szülők?

Ha nincs, miért nincs?



#gyermekfelügyelet #3 műszak #óvoda éjjel #non-stop ovi
2016. okt. 9. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Utolso , otthon az ovoda pont, hogy alkalmazkodik a csaladhoz, hisz a Legtobb 6 kor nyit, de van amelyik 5 kor, es estig nyitva!


Namarmost en kulfoldon elek, it az ovoda 9-3 ig van ! Sem elotte sem utana nincs nyitva!

Ezt old meg ha dolgozol ... foleg ha egyedulallo szulo vagy mint en.

2016. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Azt úgy hívják, hogy gyermekotthon.

El kell dönteni, hogy pénzre gyúr, vagy a gyerekkel lesz anyuka. Apukát meg fel kell kutatni, vagy feljelenteni. Ha valaki gyereket vállal, kissé felelősségteljesebben illene belevágni.

Sokan nem tudnak ugyanoda visszamenni, pont ilyen okokból, vagy fizetnek segítségért. Régebben volt bébihotel, de szerintem nagyon gáz, a gyereknek éjjel otthon a helye, vigyázzon rá valaki.

2016. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
Mar csak azert sincs ejszakai ovoda,mert nincs ra igen. Kb 10.000 emberbol ha egy van aki ejjel nem tudja megoldani a gyerekfelugyeletet. Megyenkent ha kijonne egy csoportra valo gyerek, mert ugy az o anyjuk se mindennap ejszakas. Hordhatnad a gyereket adott esetben tobbszaz kilometerre ejszakai ugyeletbe, el is menne a muszakpotlek az utazasra. Vagy nyissak ki egyszem Kovacs Pistike miatt minden 3. ejszaka az ovit? S ki fizesse arra az ejszakara az ovonot?
2016. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Tudtommal nincs éjszakai ovi. Esetleg lehet próbálkozni otthonról végezhető melók keresésével, hátha akad egy, bár viszonylag ritka.
2016. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Nem is tudom milyen elfogadható valaszt vársz.

Igen másik melóhely ez nem feltétlen gyárat jelent. Nahyon jól tudom ott 3 műszak van sz..ér hugy...

Én is güriztem gyárba.

Akkor keressen rokonokat vagy kiegészitő munkát.


Az apukát elő kell kotorni annál az országnál ahol van.

Ehhez persze ügyvéd kell de ha kiderül hom csövel apuka akkor a hatóságok segitségével meglehet keresni és legombolno róla a gatyát is. Ez persze nem 1 év.

Tudom mert lezongoráztam. Azóta is tartozik kb 1,5 millióval a 2 gyerekre.

2016. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

helyi családsegítőbe menjen be, ott is tudnak jogilag segíteni, feljelent apukát, eljárást indít, és az állam megelőlegezi a gyerektartást, majd ha előkerül akkor bevasalják rajta, vagy leüli..

sógornőméknél így volt...

szegényt nagyon sajnálom..nem semmi apuka..atyaég...:-(

2016. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az apukát már kb 2 éve keresik. Ma reggel mondta a barátnőm. Eu-s körözés van kiadva rá. Így gondolom, már megfordult a fejébe, hogy gyerek tartást követeljen. De azért van kétségbe esve, mert 2 éve nem történik semmi az ügyben és neki lépni kell, pénzt kell szerezni, dolgozni kell menni, hogy ne az utcán lakjanak. 71 ezret fizetnek az albiért rezsivel és műszak pótlék nélkül 86 ezret kapna, ami elég kevés neki. Főleg, hogy a beosztásában nem tudna maradni, mert ott nem tudnak neki biztosítani köztes műszakot.
2016. okt. 13. 07:23
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
És az állam nem előlegezte meg neki a gyerektartást?
2016. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi a fejlemeny?
2016. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Végül mi lett velük?
2020. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!