Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nem szeret óvodába...

Miért nem szeret óvodába járni 3 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a kisfiam októberben, szeptember 1-én kezdtük az ovit, előtte 12 évig bölcsibe járt. Már a bölcsibe is nehezen szokott be, sokszor sírt reggelente. Most az oviba sem szeret járni, nagyon nagy hisztit csap szinte minden reggel, magából kikelve sír, ellenkezik, hogy nem akar menni. Arra már rájöttünk, hogy az idősebb óvónénit nem igazán kedveli, mondja is, és amikor ő van reggel, olyankor nem akar bemenni a csoportba, tördeli a kezét, stb. Amikor a fiatalabb óvónő van, akkor valamivel jobb a helyzet. Teljesen tanácstalanok vagyunk, már november van, és még mindig utál járni. Váltsunk óvodát vagy beszéljünk az óvónőkkel? egyébként látják a reggeli műsorokat (az otthoniakat mondjuk nem, mert már ott is hisztizik), de csak annyit mondanak, hogy bent nincs vele semmi gond.

Van még más, aki hasonló helyzetben van?


2016. nov. 2. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk volt ilyen, de 1hét alatt (azt végigsírta) annyira megzuhant a lànyom hogy bepisilt meg vubbasztott a sarokba. Én beszéltem az óvónőkkel hogy szoktassuk be lassabban, de csak azt mondták majd hozzászokik. Akkor döntöttem úgy hogy ovit váltok. Jó döntés volt :)

Én lehet először az óvónőkkel beszélnék hogy figyeljenek rá. Kérdezgetném a gyermekek hogy miért nem szereti a másik óvónénir lehet orvosolható a peobléma. Ha nem akkor én lehet átrakatnám másik csoportba

2016. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kisfiam szerencsére eszik, nem pisil be, stb., tehát ebben nincs negatív változás, csak ezek a reggeli kiborulások. Nem csak egy kis sírdogálás, hanem hatalmas hiszti, és hiába próbálkozunk bármivel (szép szó, szigor, büntetés, meggyőzés, elterelés) semmi nem vált be, pedig a férjem szigorúbb vele, mégsem hallgat rá sem. Gondolkodtunk már azon is, hogy beszélünk az idősebb óvónővel, elmondjuk neki a problémát, hátha kicsit jobban közeledik hozzá, csak hát 25 gyerek mellett nem biztos, hogy erre kapható lesz. A csoportváltás is szóba jött, de ezt egyelőre elvetettük, hátha javul a helyzet. Félek, nehogy lelkileg sérüljön...
2016. nov. 2. 15:33
 3/12 A kérdező kommentje:
Kérdezgettem a kisfiamat már, de nem mondja, hogy miért nem kedveli azt az óvónőt, a múltkor azt mondta azért, mert mindig felveszi a szemüvegét... Nyilván nem ez az igazi indok, tehát nem jutottunk előrébb. Arra, hogy miért nem szeret oviba járni, az a válasza, hogy hiányzunk neki. Viszont már járt 1 évet bölcsibe, ennyi idő alatt úgy gondolom, már meg kellett volna szoknia azt, hogy napközben nincs ott anya/apa, de délután megyünk érte.
2016. nov. 2. 15:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet fél a

Szemüvegesektől. Kislányom a magas nagydarab emberektől félt, egyszer felkapta egy ilyen forma ember és sírt ő is elaz egyik óvónéni miatt. Én szóltam az óvónőnek hogy mi a helyzet, így a beszoktatáskor mikor ő volt elsőre leguggolt hozzá úgy üdvözölte. Úgyhogy egy próbát megér, nálunk kapható volt rá :) első voltam

2016. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az En kisfiam fel evig ugy jart oviba,hogy az odautat mindig vegigorditotta,higy akarok menni oviba neeem...de ezt vegig,megallas nelkul.az oviban a nyakamba csimpaszkodott,orditott mint akit nyuznak.aztan lassan leszokott rola.mondtak az ovonok,hogy miutan elmentem abbahagyja es megy jatszani,hallgassam csak meg,menjek mi aztan par perc mulva hallgatozzak az ajtoban.es tenyleg nem sirt.sokszor meglestem az udvaron is,boldogan jatszott.

Az ottalvas volt meg aztan nehez szitu,csak kozepsotol lehetett ott hagyni.

2016. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szoktatok olvasni mmesét az óvodáról?

az ilyen történésekben fel tudja dolgozni a gyermek a gondjait, ki tudja játszani, stb

mindenról bezélgetni kell

amikor felkelünk, megyünk, megérkezünk átöltözünk

reggeli, udvar, játék, gyerekek, társak, stb


különben ha a frusztrációit magában tarjta, az egyre jobban mardossa.


és ha esetleg negatívan beszélsz az oviról, vagy sajnálkozva, akkor az is tudatosul benne hogy az ovi negatív ill egy szükséges kényszer muszáj rossz valami

2016. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ma is mondta reggel, hogy azért nem szereti az idősebb óvónőt, mert mindig felveszi a szemüvegét. Ez csak azért furcsa nekem, mert apukám és az öcsém is szemüvegesek, és soha nem félt tőlük emiatt, sőt imádja őket. Ráadásul van egy régi napszemüvegünk, amivel játszani szokott, felvesz, stb. Szóval erre nem gondolnék...
2016. nov. 3. 10:31
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam az oviról mesélni, de negatívan sosem beszélek róla (előtte semmiképp). Már a bölcsit is nehezen szokta meg, sőt 1 évig járt, és még a végén is volt sokszor olyan nap, amikor nem akart menni, de ennyire nagy hiszti, mint mostanában, nem volt azért. Talán ott kevesebben is voltak, több idő jutott rá...
2016. nov. 3. 11:28
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel a férjem vitte, a kedvenc óvónő volt, és mégsem akart bemenni a csoportba. A férjem kérdezte, hogy miért nem, azt mondta, hogy azért, mert anyukájával szeretne lenni, majd annyit mondott, hogy "menjünk". A férjem kérdezte, hogy hova? Mire ő: "mindegy hova, csak el innen". Nem tudom miért utálja ennyire az óvodát, az óvónők szerint napközben játszik, nincs vele gond. Most megpróbálkozunk egy nevelési tanácsadóval.
2016. nov. 3. 14:57
 10/12 piriiiii ***** válasza:

3 éves és előtte 12 évig bölcsis volt?

Hm.

2016. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!