Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a feladata a dajkának az...

Mi a feladata a dajkának az sni-s gyerek gondozásában?

Figyelt kérdés
Részletesebben megfogalmazva
2016. nov. 12. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A dajkának ugyanaz mint a nem sni-s gyerekeknél.
2016. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mint a többi gyereknél. Étkezésben/ágyazásban/esetleg öltözésben segíteni. Nálunk ők mentek a kiscsoportosokkal wc-re (vegyes csoport volt). Ha sétálni mentek a faluba, akkor ment a csoporttal, gondolom egyel több felnőttel csak biztonságosabb. Ha hazamentek a gyerekek, vagy kiürült a csoportszoba, akkor feltakarított. Illetve ha napközben valamilyen baleset történt (bepisilt vki, kiborult/összetört vmi), akkor feltakarította. Ha szabadideje engedte, néha leült játszani a gyerkőcökkel, de nem irányítottan, hanem amikor olyan rendes szabad játék volt.

Valami baj van a dajkátokkal?

2016. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az sni-s gyerekekkel általában (jobb esetben) pedagógiai asszisztens foglalkozik,egyénileg
2016. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dajkának tanulok, de erről az egy kérdésről nincs semmi a tétel sorban.
2016. nov. 12. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Küldök privit
2016. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én megvettem a kidolgozott tételeket. ha gondolod, szivesen átküldöm neked :)
2016. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rendhagyó. Ha mondjuk mozgássérült, akkor gondolom öltöztetni kell, vagy segíteni a helyváltoztatásban. Ha mondjuk vak, akkor vezetni, irányítani, de teszem azt egy beszédfogyatékossal mit kéne tennie?

Én itt biztosan kifejteném, hogy az SNI nem diagnosztikus kategória, hanem ellátási forma (vagyis azt jelzi, hogy a gyerek fejlesztő foglalkozásokra jogosult), és ezen belül sokféle problématípus jelenhet meg, amik nem azonos ellátást igényelnek, viszont mindegyikhez megfelelő végzettségű szakember kell.

2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!