Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van, ha beteg lesz az...

Mi van, ha beteg lesz az oviban a gyerek és nem tudunk érte menni?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdi az ovit a gyerekem.

Nekem olyan a munkám, hogy nem engednek el, ha megbetegszem, akkor is végig kell dolgoznom még egy napot legalább, hogy a helyettesítést meg tudják oldani. Férjemet ugyan elengednék ilyen esetben a munkahelyéről, de kb. 2 óránként jár a busz és 1 óra az út, így lehet, hogy csak 3 óra múlva ér az oviba.

Nagyszülőknek messze, illetve külföldön laknak.


2016. okt. 25. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg kedves szomszéd néni, ismerős nincs, aki el tudná hozni?
2016. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha semmiképp nem megy, marad a bébiszitter. Több fizetett pótnagyival is találkoztam már játszótéren, mert a szülők estig dolgoznak.
2016. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Mit dolgozol? Mi van, ha pont nem/rosszul tudod ellátni a munkád betegség miatt vagy bemenni sem tudsz? Egyébként nálunk oviban-iskolában elég segítőkészek, volt már olyan, hogy az irodában vigyáztak a bárányhimlős lázasan alvó gyerekemre, amíg odaértem vagy pl. egy társát balesettel a kórházba be is kísérték és ott várták meg amíg a szülő odaért.
2016. okt. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ottmarad, nem tudnak szerintem mit csinálni, ki nem rakhatják, de csak a legritkább esetben telefonálnak, legalább is nálunk, 3 év alatt csak egyszer.
2016. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

6 éve járnak intézménybe a gyerekeim, de még SOHA nem kellett nap közben elhozni őket.

Az látszik már reggel is, ha nincs jó állapotban, akkor az ember be sem viszi eleve, az egyik szülőnek otthon kell maradnia.

De még ha tényleg csak bent veszik észre, ami szerintem nagyon ritka, akkor meg egyszerűen elmész, ha máshogy nem megy. Első a gyerek, ha ezért kidobnak, akkor másik munkahelyet keresel.


El tudok képzelni olyasmit, hogy balesete van (pl. kar törés vagy más), nekünk ilyen szerencsére nem volt.


Legrosszabb esetben elkülönítik a gyerekedet, és dadus vagy valaki van vele addig, amíg nem tudjátok elhozni.

2016. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Suliban dolgozom, nem oviban, de majdnem ugyanaz. Megmondod, hogy köszönöd, hogy szóltak, sajnos a férjed ekkor és ekkor tud odaérni érte. Semmi nem lesz belőle, van ilyen néha.

De igaz, amit írtak, hogy reggel már látni azért általában, ha nincs jól, bár nálunk sajnos nagyon gyakran megesik, hogy elküldik a gyereket, úgy, hogy pl. "Tegnap este is volt lázam, anya adott lázcsillapítót" vagy "Reggel is hánytam egyszer".

2016. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

5-ösnek igaza van, reggel már azért az esetek 90 %-ban lehet látni h nincs jól a gyerek, de sajnos sok szülő így is beadja oviba mondván h nincs olyan rosszul, egy napot még kibír stb,meg persze azért mert neki menni kell dolgozni.

Nálunk akkor telefonálnak ha lázas a gyerek, vagy persze hányás, hasmenés esetén. A gyerek érdeke h minél előbb odaérjetek érte h otthon tudjon pihenni és persze ne fertőzze még tovább a többi ovis gyereket.

A kérdezőnek én egyébként azt javasolnám h váltson munkát mert egy ovikezdés alapból sok betegeskedéssel jár az elején, és nálunk sokszor volt olyan h egyik napról a másikra lett lázas a gyerek és nem tudott oviba menni.

2016. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ezen szerintem ne izgulj előre.

A lehetséges esetek:

- gyerek reggel rosszul van, akkor nincs mese, valamelyiktek otthon marad táppénzen (igen, van ilyen és lesz is és muszáj is, hidd el)- ha szerencsés vagy, akkor talán van hadrafogható nagyszülő stb.

Azért ha lázgörcse van a gyerekednek vagy sugárban hány, akkor gondolom te sem rohansz a munkahelyedre még egy napig, a gyerek állapota csak fontosabb, főleg, ha valami akut problémája van, ugye?

- beviszed a gyereket reggel, nincs semmi tünete, egészséges, de mondjuk ebéd után jön ki rajta valami (pl. hányás, hasmenés stb.)- ilyenkor az ovi KÖTELESSÉGE a gyereket a szülő megérkezéséig a körülményekhez képest ellátni (ha kell külön lefektetni, itatni stb.- ha pont ott van az intézményi orvos, védőnő stb. akkor ránéz). Ilyen esetben telefonon értesítik a szülőt és MEGKÉRIK (nem megparancsolják! nem hatóságról beszélünk :), hogy mihamarabb menj érte.

Nyilván te felelős szülőként rögtön indulsz (vagy a férjed vagy a mama vagy akárki), hiszen ez esetben neked kell majd orvoshoz juttatni a kicsit.

Nézd ha 2 óra, mire odaér valaki, akkor annyi.


Nekem is volt olyan, hogy értekezletem volt, a kisfiam az oviban épp ebéd után kezdett hányni, vagy egy óra telt el, mire láttam a telefonon, hogy kerestek, illetve titkárnőnél hagytak üzenetet. Szépen szóltam a felettesemnek, elindultam és az első telefonálástól számítva kb. 2,5 óra múlva értem oda igen- de amint megtudtam, INDULTAM, mert nekem a gyermekem egészsége fontosabb, mint a munkahelyem (pedig jó helyem van, jól keresek stb.)

Minden normális cégnél ezt tudják is.

- 3. lehetőség: a gyerek egészségesen bemegy, nem bújkál benne semmi, hanem pl. baleset történik: eltöri a kezét a csúszdán, kitörik a foga és felszakad a szája, szerencsétlenül esik és agyrázkódásgyanú merül fel.

Ekkor is értesítenek, de amennyiben akut és súlyos az eset, akkor először a mentőt/körzetes orvost stb.- és ilyenkor téged már azzal hívnak, hogy az XY kórházban/ügyeletre stb. vitte be mentő/esetkocsi stb. a gyereket, ahogy tudsz, menj érte, ez meg ez történt.

Ezesetben meg evidens, hogy ásót-kapát eldob az ember (nyilván értesíti a felettesét vagy üzentet hagy, emailt ír vagy egy kollegát kér meg, hogy adja át az üzenetet vagy céges mobilról üzenetet ír stb.) és rohan a kórházba.


Azért ilyen nem sűrűn szokott előfordulni, a megfázással meg ki lehet várni azt az időt, ami alatt valaki a csláadból odaér.

Budapesten belül is simán eltelik egy óra, mire egyik pontból a másikba jutsz, nincs ezen mit csodálkozni.


igen, tudom, vannak olyan óvodák, ahol szeretik azt előadni, hogy ha a gyerek tüsszent, akkor rohanj érte, de alapvetően nincs joguk ilyet előírni, külöünben meg ha pl. speciális sugárvédelmi laboráns vagy gyakorlatra kivezényelt bombaszakértő lennél, akkor is az ovi kötelessége addig a felügyelete alatt tartani a beteg gyereket, amíg vagy szülő vagy mentő érte nem megy.

:)

2016. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Még bölcsődés, nálunk két eset volt eddig, hogy telefonálták, ebből egy szerintem kapufa volt (egy év távlatából):

1. Hőemelkedése van, menjünk érte. Férjem elhozta, én mondtam, hogy tuti azért van, mert 30 fok van bent és hiába kérjük, hogy hűvöshöz szoktatott gyereket vetkőztessék jobban, nem teszik. Hazahoztuk, tényleg elég volt egy réteget levenni róla, meg 21 fokos lakásban tartani. Egyszerűen túlhevült.


2. Szóltak, hogy pofára esett a betonon és felszakadt a szája, elindultak vele a kórházba. Mivel a kórház pont a munkahelyem mellett volt, egyidőben értünk oda. Utána bevittem a munkahelyemre, aztán a férjem kicsivel később bejött érte és hazavitte. Addig meg a munkatársak körberajongták, főnök se szólt amiatt, hogy nem dolgozom, hanem a folyosón meg a konyhában "héderelek" a gyerekkel.

2016. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Készüljetek bebysiterrel. Nekem már jó párszor volt ilyen. Reggel semmi baja nem volt. Délben hívtak, hogy nem bír lábraállni annyira fáj neki pl. Vagy hirtelen belázasodott. Rohantam érte mindig. A lábfájásból pl. azonnal kórház lett.
2016. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!