Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka mennyit és miben segít...

Apuka mennyit és miben segít nálatok a gyerek gondozásában? Milyen korú gyerek/gyerekek?

Figyelt kérdés
Pl. etet, fürdet, éjszaka felkel, ha úgy jön ki a lépés?
2010. aug. 27. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

5 hós a fiam, igény szerint etetem lefejt tejjel.


Éjjel sosem kel fel hozzá, nem is várom el. Én lophatok nappal egy kis alvást, amíg a babám alszik, de ő nem alhat a munkahelyén egy percet se.


Idehaza besegít a házimunkában, és sokat foglalkozik, játszik, mókázik a fiával. Az esti fürdetésekben mindig részt vesz kisebb-nagyobb mértékben, van, hogy teljesen átveszi a fürdetést és az altatást.

2010. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
1 éves gyerek, etet, mindig ő fürdet, sétáltat, éjszaka pedig nem kell felkelni a lányunkhoz. Egész nap vele van, mivel ő van GYED-en:)
2010. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha kell eteti,fürdeti,öltözteti és játszik is vele.4,5 hós a baba.
2010. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos és 5 hónapos lányaink vannak. Mindent megcsinál a gyerekekkel, amit kell, sőt, ha nincs időm akár kiteregeti a vizes ruhát, vacsorát főz, bevásárol.

Egyet nem tesz meg, éjszaka én kelek az 5 hónapos babámhoz, mert ő nem tud napközben aludni. Igaz én sem, mert a két lány nem sok szabadidőt ad, de leglaább én kicsit tovább tudok aludni, mint a férjem.

2010. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

A gyerkőcök 10 és 28 hónaposok. Két kezemen meg tudom számolni, hányszor fürdettem én őket, ez apa-feladat. Ha hazaér a munkából kisajátítja a lányokat, én mehetek a dolgomra (pl. főzés, vasalás stb.). Megeteti őket, de rendszerint megkérdezi, hogy mikor és mit egyenek. Ha nem tudok menni bevásárolni, viszi a lányokat is, hogy tudjak magammal foglalkozni. Pelenkázás, ha itthon van fele-fele arányban történik. Öltöztetni öltöztetné őket, de azt nem nagyon hagyom, mert nincs szépérzéke :)

Amikor kicsik voltak, akkor párszor felkelt hozzájuk éjjel, de ez inkább akkor volt, amikor tudta, hogy én hulla vagyok. Ilyenkor kicserélte a pelust és odarakta mellém, hogy etessem meg, majd etetés után ő büfiztetett és rakta vissza az ágyikójába.

Ágyneműt nem húz (a miénket se), mosni sem igazán, de kitereget, vasal, mosogat. Főzni ritkán főz, segít takarítani.

Múlt héten jutottunk el odáig, hogy beadta a lázcsillapító kúpot a gyerekeknek. Előtte még a fürdőszobából is kiment, mert nem bírta nézni, hogy a fenekükbe dugom azt a hatalmas kúpot :)

Ugyanilyen mumus a körömvágás, már egyszer levágta a nagyobb lány kézkörmeit, erre rém büszke, de azt mondta, hogy többet nem, mert nagyon pici :)

Altatás általában felváltva történik.

2010. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

7 hónapos a baba, apa szinte semmit nem csinál vele a játékon kívül, dögönyözi, feldobálja, szórakoztatja, de ezt is max. egy félóráig. egyébként pénzt keres, fizikai munkával, ez ki is tölti a napját, itthon rendezi a kertet, fűnyírás-locsolás, építkezünk is még...

nem is várom el tőle, hogy ő lássa el a babát, főleg, míg ilyen kicsi. majd mondjuk 4 évesen egyszerűbb lesz az etetése, fürdetése, öltöztetése.

2010. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19 hós a lányom,apuka kétnaponta délután kb. 2-től van itthon/meló miatt/Akkor viszont mident megcsinál,fürdet,játszik,ha kell pelenkázik,elviszi játszóra-imádják egymást
2010. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
utolsó vagyok-amikor megszületett a lányom két hétig ,mig itthon volt,kelt ő is ugyan ugy,de mikor elkezdett melózni,átzavartam a másik szobába,mert 24 órázik és oda nem lehet menni alvás nélkül,én meg mégiscsak itthon vagyok.
2010. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
arra azért kíváncsi lennék, kit zavar ennyire ha a férjem van itthon gyeden? :DDDDDDDDDDD ezért miért kellett lepontozni te ostoba?
2010. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!