Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki tudja melyik az a törvény,...

Endzsi1980 kérdése:

Ki tudja melyik az a törvény, ami kimondja, hogy az óvodában nem szabad magára hagyni a gyereket az óvónőnek, még a dadusra sem bízhatja csak pedagógust kérhet meg annak felügyeletére?!

Figyelt kérdés
5 éves fiamat avval büntette meg az óvónő, hogy nem mehetett ki a többi gyerekkel az udvarra játszani, bent kellett maradni a teremben. A dadusra bízta a felügyeletét, aki konkrétan nem volt bent vele a terembe, intézte az ebédelőkészítést és néha ránézett. Az utolsó 10 percben együtt megterítettek a többi gyereknek. Kb 45 percig tartott a bünti.

#törvénykönyv #dadus #Óvodai büntetés
2016. nov. 16. 10:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk én nem büntetném azzal, hogy nem mehet ki az udvarra, már csak a friss levegő miatt is. Viszont valamilyen büntetés kell, ha a fiad úgy viselkedett. Nálunk büntiszék van, aki rossz, arra kell ülnie a gyereknek és elbeszélgetnek vele, hogy mi is történt. Az, meg hogy a dadával volt, hát istenem, rengeteget vannak a dadával a gyerekek. Volt, hogy vittem a gyerekeim az oviba és a dada fogadott minket a csoportban, mert gondolom az óvónő elment mosdóba v. épp volt, hogy egy fontos papírt kellett elvinnie az óvoda vezetőnek. Én ebben semmi rosszat nem látok, az meg, hogy segített a gyereked teríteni, csak jó dolog. A nagycsoportos gyerekeim is maguknak terítenek, illetve segítenek a dadának, még szalvétát is hajtogatnak. Ez tök jó dolog. Ha problémád van, akkor elsősorban az óvoda vezetővel beszélj szerintem. Abban mindenkinek igaza van, hogy inkább azzal kellene törődnöd, hogy miért is büntették meg a fiadat. Bár én nem a büntetés ellen lennék, hanem amilyen büntetést kapott, mert szerintem az, hogy nem mehetett ki az udvarra, szerintem kicsit drasztikus, más büntetés kellett volna.
2016. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
97%

10-1-ig van 2 óvónő, előtte és utána egy óvónő van. ha kimegy pisilni, kezet mosni, inni egy kávé (kapaszkodj meg, ihat egy kávé-t!), akkor is a dajkával vannak.

természetesen nincs ilyen törvény.

de egyébként mit szeretnél elérni? hogy továbbra is neveletlen legyen a gyereked?

2016. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Van törvény. Annyi van benne, hogy a gyerekekkel teljes nyitvatartási időben, minden csoportban óvodapedagógus foglalkozik. 20/2012 EMMI 12§.

Viszont mivel csak két órás átfedés van, amikor ketten vannak, így bizony van olyan, hogy ha ki kell mennie akkor nincs más helyette csak a dadus. Ez kivédhetetlen. Neki is kell pisilni, telefonálni akármi. Nem hinném, hogy a dadusok, esetleg a ped asszisztens képtelen addig a gyerekekre felügyelni, elvégre ez a munkájuk. Ha a gyerek megy a mosdóba akkor sincs vele az óvó néni, szóval van olyan, hogy nem az óvónő nézi mind a huszonvalahány csoportba járó gyereket.

Az ebéd előkészítés azt jelenti nálunk, hogy a dadus bent készíti a tányérokat, evőeszközöket, terítőt rak.. szóval nem megy messzire, csak ha kilép valamiért. Nem hagyja magára hosszú időre. Szerintem otthon is marad egyedül ennyit, ha nem többet.

Mivel nem sok eszköz van a büntetésre (egy pofon valószínűleg rövidebb lenne, viszont szerencsére nem használható) így ezt nem tartom nagy gondnak. Kérdés miért kapta, de ha nem fordul elő sűrűn, akkor még az sem biztos, hogy sokat rossz, ennyi egy gyereknél belefér.

2016. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!