Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mennyi információt kaptok...

Ti mennyi információt kaptok a gyerekeitek napközbeni élményeiről az óvónőktől?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdtük az ovit, előtte 2 év bölcsibe járás volt már. Ott minden délután elmondták 2-3 mondatban a gyerek aznapi dolgait. Az oviban szó szerint semmit nem mondanak maguktól az óvónők. Ha rákérdezek, akkor annyi a válasz, hogy kérdezzem meg a gyerektől, "beszélgessen anyuka a gyerekkel". (Annyi még hozzá tartozik, hogy a gyerkőcöm megkésett beszédfejlődésű, amit tudnak jól az óvónők, mert járok vele tornára, logopédiára. Most már szerencsére be nem áll a szája a gyereknek, de a felét nem érteni, és neki az ovis élmény annyi, hogy egész nap autózott.) A fejlesztő tornán kérdezte az oktató, hogy miket tapasztalnak, van e változás a gyereknél az oviban, mit mondanak az óvónők - hát nem tudtam mit válaszolni.
2016. nov. 30. 17:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha kérdezek válaszol, de magától nem mond semmit. A gyerek is néha mond csak 1-2 dolgot. (3 éves)
2016. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Semennyit. A szülők nem mehetnek be a csoportszobába (az ajtóig sem, mert az öltözőből nyílik), az óvónő meg nem hagyhatja ott a csoportot. Gyakorlatilag nem is találkozunk. (Ha valami nagyon fontosat szeretnék megbeszélni vele, akkor kihívom, de csak ha ez feltétlenül szükséges.)
2016. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
Azt mondták nem ránk tartozik. Utálom.
2016. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondanak semmit.Még a fontos dolgokat se.Például ma reggel az egyik kisgyerek kérdezte meg tőlem hogy a kisfiam is délbe megy haza?Én meg néztem nagyot mert kiderült délig van ovi.Multkor meg reggel közölte az ovónő hogy mennek muzeumba egy másik városba,nah mi anyukák ki voltunk akadva.De,őket nem érdekli nem ránk tartozik ami aznoviba van.Vicc.Ha kérdezek lekezelőek.Amit tudok a kisfiam mondja,ha egyáltalán neki kondják.
2016. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos elkeserítő a helyzet, nem erre számítottam. Bíztam benne titkon, hogy csak az mi óvónénijeink ilyenek, de ezek szerint ez az általános :(
2016. nov. 30. 21:38
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Mi sem kapunk infókat, kiakasztó...Fontos dolgokat nagy kegyesen előző nap este kiírják a faliújságra, aztán ha valaki esetleg hiányzik aznap, akkor bebukta...Ha megkérdezem , mi volt aznap akkor a válasz mindig: "minden rendben volt". szerintem ha leszakadna a gyerek karja, akkor is ezt mondanák. Amúgy akkor is ezt mondták, amikor beütötte a fejét a csúszdába és kék-zöld lett az arca.
2016. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Ez nagyon helytelen így és nekünk szülőknek nem szabadna ezt hagyni! Mi az, hogy a szülőnek nincs köze hozzá???! Mégis kinek a gyereke jár abba az oviba? Nálunk ninden nap van egy pár mondat váltás, legalább annyi, hogy minden rendben volt-e. Jó a kapcsolat az óvónőkkel. Én a logopéduson akadtam ki, hogy úgy elvitte a gyereket vizsgálatra és terápiára, hogy szóba bem állt velem. Azóta sem mond semmit....utánamentem én magam. Kölcsönös együttműködés nem a mi fajtánk erőssége..
2016. dec. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Hozzánk mindig odajönnek, elmondják hogy minden rendben volt-e aznap, ha különleges dolog volt, valamiben nagyon ügyes volt azt kiemelik. Ha rosszalkodott, akkor azt is elmondják, de mosolyogva. Én imádom az mi óvónénijeinket, de azt is tudom hogy ritka mázlisták vagyunk velük. :-)
2016. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz.A jót,de a rosszat is elmondják,kedvesen,mosolyogva.Az én lányom is megkésett beszédfejlődésű(4 éves múlt),jár fejlesztésre is,mégsem hagyják ki semmiből(szintén volt bölcsis,abból az időszakból is csak pozitív tapasztalatunk van).Tavaly,amikor kiscsoportos volt az oviban alig-alig értették amit mond.Olyankor megkérdezték Tőlem,ez,vagy az mit jelent.Ebből következik,hogy naponta kommunikálnak velünk az óvónénik.Mindent megtaníttatnak Vele,az előadásokon is szerepet kap.Gondolom ennek köszönhető,hogy mindig van mondanivalója az aktuális napról a lányomnak.
2016. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

De jó ilyet is olvasni! A mi bölcsink is ilyen volt, és nagyon "fáj", hogy az ovitól már nem ezt kapjuk sajnos :(

Picit megpróbálok rájárni az óvónőkre, kérdezősködni jobban tőlük. Hátha érzékelnék, hogy érdekelnek a gyerek mindennapjai. Múlt héten ezzel a lendülettel felvértezve mentem az oviba, de az óvó nő fel se állt, mikor a gyereket vittem, fiamat kérte meg, hogy vigye oda neki amit vitt a csoportba, mert annyira nem volt hajlandó felállni se, nem hogy velem váltani két mondatot :(

2016. dec. 5. 08:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!