Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, hogy így húsvétoznak...

Normális, hogy így húsvétoznak az oviban? Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Az óvónők közölték, hogy jövő héten a húsvétolnak az oviban, a fiúk vigyenek kölnit, a lányok pedig minden fiúnak tojást. Ez kb. 15 tojást jelent. Szerencsére nekünk nem okoz problémát megvenni, de azért meglepődtem ezen az elváráson. A másik, hogy akkor a fiúknak lesz fejenként 15 csokitojásuk, a lányok meg majd nézik, ahogy a fiúk esznek? Mondjuk nekem ebben is szerencsém van, mert a lányom nem nagy csokis, sőt, de azért egy átlag 3 éves gyereknek hogy fog az esni, hogy ő nem kap semmit.

Végülis én arra jutottam, hogy a lányoknak is viszek be csokitojást, de érdekelne nálatok hogy van.


2016. márc. 24. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Számomra nem normális, nálunk nem így van:)


A héten húsvétoztak, kreatívkodtak, festettek. Kaptak az udvari fészekbe sok-sok játékot: homokozókészletek, labdák stb.

Haza pedig édességcsomagot.


Locsolni mindenki a családjával jár, apukával, papával.

2016. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Van aki apró csokit ad, van aki valami nyuszis hűtőmágnest. A 100 ft-os boltokban lehet kapni 100 ft körüli összegért ezt-azt. Ált. onnan szoktak vásárolni az anyukák ekkora tételek.
2016. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk kaptak ajándékokat csoport szinten, fognak tojásokat keresgélni a kertben (így lesz a lányoknak is csokija) és hasonlóan van a locsolás mint nálatok. Mi pici csokikkal készülünk, ebből egy zacskó 4-500 Ft az Aldiban pl, az egész csoportnak elég lesz. (De ahogy a fiamnál tapasztalom, nem locsol ám meg mindenkit, csak akihez kedve van, tehát nem hozott haza 15 db csokit, csak hármat-négyet.)
2016. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk is így van, de én ezt nem tartom furcsának. Nőnapkor pl meg a fiúk vittek mindenkinek valamit és a fiúk "nem kaptak" semmit. Szerintem nincs ezzel semmi gond, ha az óvónők megfelelően kommunikálják, hogy melyik milyen ünnep és miért van úgy.
2016. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%

Nálunk is így van,szerintem ez rendben van.Nem eszik meg a fiúk ott,hanem elrakják a szekrényekbe.


Ismerős mondta,hogy náluk csak festett tojást vihettek a gyerekek,na gondolj bele mit szóltak az ovis kisfiúk a festett tojáshoz.

2016. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

nálunk is így van és szerintem jól van ez így, így igazságos :) ugye az életben is így van, vagy nálatok nem adtok a locsolónak tojást, hanem a lányod kapja?


egyébként nálunk úgy van, hogy bármit lehet vinni, van aki kis tojást (azt a 20Ft-os, centist), van aki saját rajzot, de olyan is volt aki kindert hozott a fiúknak.

előtte pár héttel pedig csak a fiúk vittek a lányoknak virágot vagy kis apróságot (hajcsatot pl.) nőnapra.

szóval ugyanúgy kap mindkét nem, csak pár hét különbséggel. én ezen nem háborgok, így adjuk át a napi szokásainkat nekik

2016. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De, képzeld, itthon adunk a locsolóknak, de kap a lány gyerekem is. Sőt a lány unokatesójának is adok egy ugyanolyan csoki tojást, mint amilyet a fiú unokatesóinak. Amúgy nőnapra nem kaptak semmit a lányok.
2016. márc. 24. 17:01
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

Én pont ezért nem szeretem a húsvétot.Igazságtalannak érzem,hogy a fiúk ilyenkor rengeteg pénzt bezsebelnek,kapnak ingyen pálinkát meg csokit,a lányok meg egész nap cserélgethetik a vizes ruhát.

A nőnapos hasonlattal azért nem értek egyet,mert nálam alap,hogyha én nőnapkor kaptam valakitől vmit,akkor azt én férfinapon viszonozom.

2016. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

6os vagyok! pontosítanék, mert félreérthető voltam. nyuszi jött az oviban és mindenkinek ugyanazt vitt. majd locsolkodásnál lesz az, hogy csak a fiúk kapnak. ez egy ezer éves szokás...

nálunk is vasárnap jön a nyuszi, fiúknak-lányoknak, de mi anyukák csak a fiúgyerekeknek adunk csokitojást hétfőn ha meglocsolnak, lányoknak nem

2016. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én nem tudnám megtenni a lányommal, hogy a fiú testvéreinek adnék csokit, neki meg nem. Szerintem ez olyan gonoszság. Kisgyerekekről van szó. Semmiből nem tartott eggyel több kinder tojást venni.
2016. márc. 24. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!