Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy gyereket eltiltani a...

Egy gyereket eltiltani a másiktól?

Figyelt kérdés
Nagycsoportosok. Szeretnének barátkozni, de a kuslánynak az anyukája azt mondja nem barátkozhatnak, mert nem egy idősek. Az igazi ok nem ez, hanem, hogy a kisfiú viselkedése nem tetszik a kislány anyjának. Mi a véleményetek?
2017. márc. 22. 16:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

" Pl. öltözés közben lefagy "

Ez egy jó példa, az én lányom is ilyen volt. A társai öltöztették. Volt, hogy arra mentem be, hogy a lányom ül a padon, nyújtja a két lábát és az egyik gyerek az egyik cipőjét adja rá, a másik meg a másikat. Vagy hazajött kifordított pulcsiban, és mikor szóvá tettem, akkor a gyerek közölte, hogy nem ő tehet róla, XY adta rá a délutáni alvás után a ruháját.

Az óvónők, dadusok megkövetelték volna, hogy önállóan öltözzön, de egyszer szem- és fültanúja voltam, amikor az ovistársak szabályosan szembeszálltak a felnőttekkel, hogy márpedig ők igenis szeretnének segíteni a lányomnak mindenben, amiben segítségre szorul.

Tényleg nagyon sok segítséget és támogatást kapott a társaitól és meggyőződésem, hogy ez a helyzet senkinek nem ártott, sőt...

2017. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
azt azért biztos tudják,hogy minél jobban ellenzik,annál jobban fognak majd bárátkozni..
2017. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Játszanak csak néha a kislánynak eszèbe jut, hogy nem szabad és a fiú nem érti igazàn az okot.
2017. márc. 24. 09:20
 14/16 A kérdező kommentje:
Azért ő nem így fagy le, hogy öltöztetni kell csak elbambul. Szólnsk neki öltözik tovább szépen.
2017. márc. 24. 09:21
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha a kisfiú valóban autisztikus, akkor ez a legkevesebb, amit nem ért a társas helyzetekből. Sok minden mást sem ért, emiatt külön nem aggódnék, idővel és apránként majd szépen megtanulja kezelni az ilyen helyzeteket is. (Egy auti óvodás korban egyébként is annyit ért a társai viselkedéséből, mint mondjuk mi az óriásteknősökéből. Sok-sok fejlesztéssel lehet csak ezen változtatni.)
2017. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ez abszolult nem igaz. Azt nem érti miért számít a kevesebb mint 1 év nagy korkülönbségnek.

Általában jól megérti a többi gyereket.

2017. márc. 24. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!