Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Az egyiktől bukik, a másiktól...

Az egyiktől bukik, a másiktól nem tud kakilni. Milyen tápszert próbáljak most?

Figyelt kérdés
Beba Starttal (nem HA, csak a sima) kezdtünk, annyi vele a baj, hogy legtöbbször hatalmasakat bukik tőle. Mondtam az orvosnak, mondta hogy próbáljuk az AR-t, vettem is tegnap egy dobozzal, nem bukott, de nem is kakilt egész nap, éjszakára rettenetesen fájt a hasa, sírt, nyöszörgött egész éjjel. Reggel meghőmérőztem, azután csak anyatejet meg a sima Bebát ette és nem fáj most a hasija. Nem merem többet adni az AR-t, félek, hogy megint fájni fog a hasa, de a sima sem a legjobb, hogy ekkorákat bukik tőle, még az orrán is spriccel kifele a táp... Az orvos annyit mondott, hogy minden babának más válik be, ki kell tapasztalni, próbálkozni. De akkor most milyet próbáljak?
2016. ápr. 28. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Bukós tápszer van a Milumil AR, Beba AR/HA és a Humana Baby Fit (ezt ette a fiam tudott kakilni). Ezen kívül akármelyiket lehet sűríteni Nutritonnal.

Sajnálom de erre tényleg nem lehet mást írni vagy mondani, tényleg minden babának más válik be. Az enyémnek pl a Beba HA sensitive tápszertől híg volt a széklete és itt folyamatosan olvastam mások véleményét, hogy szorulást okozott. Szóval ennyire lehet általánosítani.

2016. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is végigjártuk a bukás vs. szorulás utat... Sűrítettünk Nutrilonnal Nestlé Beba HA-t, de aztán inkább direkt sűrűt akartam, ha már erre van szükség. Milumil AR Optimától nagyon kemény lett a kaki, be is repedt a feneke, meg sikítva kakilt... :( Szóval azt az első ilyen kaki után leváltottuk. Nekünk is a Humana Baby Fit jött be, annyi módosítással, hogy én 4/5-1/5 arányban keverem sima Humana 1-essel.
2016. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Miért nem próbáljátok meg a Beba HA-t?
2016. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
9 napos
2016. ápr. 28. 19:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Beba Ha-tól kevésbbé bukna mint a sima Bebától? Holnap mindképp veszek neki egy újfajta tápot, csak gondoltam kicsit érdeklődök itt előtte. AR tápot inkább nem veszek többet, inkább a bukás, mint az a hasfájás, szorulás, ami az éjjel volt.
2016. ápr. 28. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom nem fog e bukni tőle, esetleg kèrdezd meg a gyerekorvost hisz még nagyon kicsi. Ha alapból bukós akkor mindentől fog gondolom :( anyatejet is visszabukja?
2016. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg probald meg azt, h Kevered a sima bebat az ar-el!

Nekem is bukos es szorulasos a babam. Mi mar egy csomo mindent kiprobaltunk de ez valik be a legjobban. Fele-fele aranyban.

Sajna igy is van bukas, de kicsinek mondhato, viszont tud kakilni is.

Erdekes, h a Gyerekorvos miert nem ha-s tapszert irt fel nektek. Esetleg azt is kipeobalhatnad.

2016. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem MO, itt nem a gyerekorvos írja fel a tápszert, veszel amilyet akarsz. Már a korházban is ezt kapta, ott még nem bukott tőle (gondolom kisebb volt, nem evett olyan mohón), aztan ahogy kijöttünk vettem egy ugyanolyat, pár nap után kezdett bukni tőle. Anyatejtől csak kicsiket bukik, az nem vészes. Én is gondoltam rá, hogy keverjem, de vajon abból nem lehet baj? Szokás a gyerekorvost ilyenek miatt zavarni?
2016. ápr. 29. 09:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj a keverestől! Hetek ota igy eszi a lanyom. Verono is ajanlotta amugy és az orvosunk is tud rola.

Amúgy szerintem semmiért nem ciki zavarni az orvost. Neked ez fontos kerdes es ket percnel nem tart tovabb a zavaras.

Szerintem hivdd fel nyugodtan!

2016. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!