Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyás terhesen. Kaptam rá 2...

Emese19 kérdése:

Folyás terhesen. Kaptam rá 2 fajta kúpot de az egyik nem használ, a másiktól meg erős vizes folyásom lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 hetesek vagyunk, pénteken voltam ügyeleten sok folyásom volt, Kaptam rá Pimafucin hüvelykúpot, nem használt, tegnap visszamentem, kaptam Clion D100 hüvelytablettát. Méhszájam zárt, doki azt mondta magzatvíz nem szivárog (uh-ot nem csinált)!!!

Ma reggel óta nagyon vizes folyásom van, nagyon meg vok ijedve nehogy a magzatvíz szivárogjon!!! Mit csináljak? Megint menjek vissza harmadjára is 5-6 napon belül? Már tök hülyének néznek az orvosok, de ami jobban zavar h itthon sem igazán értik meg h miért is aggódok ennyire :(

Mit csináljak? Másnak is okozott vizes folyást?


2014. aug. 20. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt természetes a nagyobb mennyiségű folyás. Nekem majdnem az elejétől van fehér vagy átlátszó vizes folyásom. Persze van olyan nap amikor alig van. Ez élettani dolog nem igazán lehet vele mit kezdeni, ha megszülök elmúlik (az elsővel is így volt). Kezelni csak akkor szokták, ha gombás vagy valami bakteriális eredetű. Neked mire írták fel? Van egyéb panaszod? Volt tenyésztés? Mert ha csak sima folyásod van akkor hiába használsz bármit, sőt még a hüvelyflóra is gyengülhet. Nincs saját dokid hogy esetleg ha ennyire idegesít ez alaposan kivizsgáljon?
2014. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Semmi mas panaszom nem volt, csak a folyas,

Semmit nem csinaltak, se tenyesztes se semmi :/ csak ugy felirtak!

Van sajat dokim, hivtam is tegnap de nem vette fel a telefont es vissza sem hivott :/ Kedden mek hozza legkozelebb, akkor van hozza idopontom.

Akkor most hagyjam abba a "szedeset"? Es amikor erzem h folyik, megtorlom, es amikor latom h a tabletta kis feher maradvanyai benne vannak (nem sok, keves szemcses) akkor erzem mintha picit csipne is:/

Mit csinaljak?

2014. aug. 20. 12:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig feheres folyasom volt, nekem sem mindig sok, neha kevesebb neha tobb, neha volt h nagyon halvany sarga is volt benne (tenyleg nagyon halvany, es semmi mas panaszom nek volt melle, se viszketes se egeto erzes semmi)
2014. aug. 20. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A folyás normális, élettani dolog, ami terhesség alatt erősebb lehet. Nekem is gyakran van bővebb vizes folyásom, az első terhességemnél így volt, és nem rohangásztam az ügyeletre, mégis minden rendben volt. Szerintem kicsit túlparázod a dolgot. Használd el a clion kúpot is, aztán ha utána is megmarad a panaszod, és nemcsak az erősebb folyás, hanem esetleg más fertőzésre jellemző tünetet is észlelsz, pl. kellemetlen szagú a folyás, csíp, viszket, ilyesmi, akkor ráérsz vissza menni.
2014. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most meg reggel ota teljesen folyekony vizes a folyasom :/
2014. aug. 20. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt teljesen normális a fehér(es), átlátszó (vizes) folyás. Élettani folyamat, a hüvely több váladékot termel mint alap esetben, hogy ne juthasson fertőzés a méhnek még a közelébe sem. A mennyisége teljesen normálisan lehet (a normál állapothoz képest ijesztően) sok.

Akkor van probléma és azzal kell orvoshoz fordulni, ha sárga a folyás vagy ha szaga van.

2014. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te most jelen esetben igencsak túlparázod. Nincs semmi bajod nyugodj meg. A többi kismamának is nagyon bő folyása van.
2014. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!