Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan dertenétek jobb kedvre?

Ti hogyan dertenétek jobb kedvre?

Figyelt kérdés

5 éves lányom, oviba jár. A napokban hazafele jövet, teljesen elkenődve mesélte, hogy az egyik játszótársa szülinapi bulit rendez, de őt nem hívták meg.

Kérdezgettem jobban, ebből kiderült, hogy az egész csoportból kb 4-5 gyereket hívott meg a kislány ill. az anyja.

De őt pont nem, kihagyták és neki ez azért esett rosszul, mert sokat játszik avval a gyerekkel. (azt, hogy mennyire nagy barátok nem tudom, mert mint minden 5 éves, egyszer jóban van vele-máskor meg más a legjobb barátnő).

Tudom ebcsont beforr, mégis nagyon sajnálom és szeretném valahogy jobb kedvre deríteni őt.

Eddig az volt a menet az oviban, hogyha valakinek születés vagy névnapja volt, bevitt egy tortát vagy süteményt és ott a kis csoport megünnepelte. Mi ugyanígy tettünk a legutóbbi szülinapján, amit tényleg nagyon élvezett.

Nem értem, nekik ez most hogy jött, hogy otthoni bulit csináljanak... ami persze nem tilos, de mégis furcsa ilyen kisgyerekeknél szerintem.

Azzal valamennyire megnyugodtott, hogy azt mondta, ha neki is lesz szülinapja, akkor ő meg fogja hívni azt a kislányt is, azért mert nem akarja, hogy ő úgy érezze magát, mint most ő ...

Elszorul a szívem, tudnátok adni tippeket, hogyan tudnám kicsit felvidítani?



2017. ápr. 22. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Nalunk oviban majdnem minden gyereknek van otthoni zsurja es baratnoim gyerekeinek ovijaban is. A gyerkoc meg fogja szokni, hogy nem figjak minden zsurra meghivni, es Te is meg fogod szokni. Kisiskolas korban is igy lesz. Mi is csak azokat hivtak meg akiket a kisfiam kifejezetten mondott, higy hivjuk, 5 evesen mar boven tudja kikkel szeret legeslegjobban egyutt lenni.


Ne csinalj ebbol ugyet, magyarazd el szepen, hogy ez ilyen, ha neki lesz zsurja ti sem fogjatok az egesz csoportot / osztalyt meghivni. En fiamat sem hivjak minden zsurra, sosem problemaztunk ezen.

2017. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván én sem csinálok belőle drámát, csak látom, hogy rosszul esik neki. És mivel átérzem az elkenődését - mert ilyen hülye vagyok- szeretném valamivel feldobni... ettől függetlenül érti ő, felfogja, hogy nem körülötte forog a világ és tudja, hogy nem mindenki az ő kegyeiért verseng, nem buta gyerek :)

Nem az volt a cél, hogy "akkor gyorsan mi is csináljunk bulit, és hívjál meg mindenkit."

Én korainak tartom nagyon ilyen korban a külön házibulizást sok szempontból- de ez az én egyéni véleményem.

És teljesen független attól, hogy az én gyerekemet elhívták vagy sem. Ha elhívták volna, ugyanez lenne a véleményem akkoris.

Azért köszi a hsz-t!

2017. ápr. 22. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem ugy tunt, marmint a te keseruseged is egyertelmuen kirivott a sorok kozul, foleg higy kihangsulyoztad hogy nem erted minek es hogy a gyerek anyja hivta meg oket meg ilyenek. De mindegy.

Te ismered a lanyodat, tudnod kell, mi viditja fel, mitol szokott jokedvu lenni, ha szomoru! Egyebkent sajnos ezen egy jo program csak ideig-oraig segit, ha valoban a szivere vette, akkor hosszu tavon csak az fog segiteni, ha tenyleg megerti es elfogadja hogy ez ilyen.

2017. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rosszul esik persze, mert mindenkinek a maga gyereke a főcuki... Tudom a lányom mennyire lelkiismeretes, (teljesen rám ütött) alapból "jó" gyerek, mindenféle rosszindulattól, gondoszkodástól mentes.

Így ezért érezhetted jogosan a soraimból, hogy engem sem dobott fel a dolog :)

Akkor marad az a terv, miszerint ebcsont beforr és túllép rajta, esetleg később majd egy random játszódélutánt szervezünk, ha ő is benne lesz és szeretné. :)

Köszi!

2017. ápr. 22. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Idovel elmulik :) Foleg ha oviban attol meg ugyanugy jatszanak majd (es miert ne).

Esetleg annyit tennek hogy ha tudja a lanyod melyik nap van a zsur, aznapra csinalnek valami jo programot, pl. mozi vagy babszinhaz, ha szep az ido libego, stb. hogy ne azon jarjon a fejecskeje hogy a tobbiek buliznak.

2017. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul elterelnem a gondolatait ;)
2017. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk azért ekkora dráma nem szokott lenni a dologból!3 gyerek van,a legkisebb 4.5 éves.Ma délután biciklizni voltunk,és a közelünkben van egy hagyományőrző udvar,ahol szülinapi bulikat is tartanak.Pont egy csoporttársának volt a bulija.Annyit mondott,hogy engem nem hívott meg,pedig szívesen eljöttem volna.Ezzel le is zárta.Szerintem az nem lenne jó,ha mindig mindenki meghívna mindenkit.Anyagilag se lenne vállalható(mi 5000 ft értékben szoktunk vásárolni).

Különben miből gondolod,hogy az oviba nem vitt be az anyuka tortát vagy sütit?Nálunk is köszöntik a gyerekeket,még akkor is,ha a szülő nem vitt be semmit.

2017. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, a lányod már túllépett rajta és megoldotta: " azt mondta, ha neki is lesz szülinapja, akkor ő meg fogja hívni azt a kislányt is, azért mert nem akarja, hogy ő úgy érezze magát, mint most ő ..." Ezzel ő le is zárta. És az élet megy tovább.
2017. ápr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!