Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvi váltás év közben? Vagy...

Óvi váltás év közben? Vagy jobb megvárni az év végét?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kiscsoportos. Sajnos több okból is úgy néz ki,hogy nem jött be az ovi, ahová írattuk. Nagyon gondolkodunk egy másikon, amiről két anyuka is áradozott. Az egyiknek 4 gyerekéből 3 odajárt, és imádta. Valószínűleg át is vennék, viszont nem tudom,hogy mekkora "kárt" teszek, ha évközben viszem el.

Barátja nem igazán van az oviban, annyira nem kötődik senkihez, viszont mégis valamennyire gondolom, csak megszokta azt a társaságot. Félek, mert nem tudom mennyire viseli meg ha "bedobom" új, ismeretlen gyerekek közé. Hosszú távon, viszont szerintem jobb lenne az az ovi. Az a baj,hogy az év vége még messze van, és nem tudom,hogy fog-e javulni a helyzet, de sok esélyt nem látok rá. Gyakorlatilag 5 hónapja jár, és sokat nem változott.

Ti mit tennétek?


2016. febr. 2. 06:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát év közben nem valószínű, hogy atveszik, de év végén se biztos : van e hely, korzetbe tartoztok e...

Amúgy meg érdemes elgondolkodni, hogy a menekülés e a legjobb módszer. Mi van ha a kinézett ovi se jön be, akkor jön a következő? Mi a probléma a jelenlegi oviban?

2016. febr. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem év végén sem más, mint most. Ha rossz az ovi nem érdemes húzni.
2016. febr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Átvenni biztos átveszik, nem állami ovi, egyházi. Az egyik ismerős gyerekét is akkor vették át.

Az mostani ovi létszáma az én fiamnak túl nagy. Igaz, az ovikezdés pont összejött a kistesó érkezésével, így olyan szerencsétlenül jött ki,hogy pont, amikor több figyelmet igényelt volna, akkor kapott kevesebbet. Megértem én az óvónőket is, ketten vannak 26 gyerekre, így nem jut rájuk annyi idő, figyelem. De nálunk ez most nagyon rosszkor jött. A gyerek zárkózott lett, nem igen van barátja, inkább egyedül játszik stb.,a bölcsiben ez egyáltalán nem volt rá jellemző.

Ami viszont az óvónőkben zavar, hogy olyanokat várnak el tőlük, amire 4 évesen nem képesek. A gyerek pl. felveszi az overállt, de elég erősen gumis az alja, nem tudja a csizmájára ráhúzni. Mondta is,hogy fázott a lába az udvaron. Említettem az óvónőnek akkor, szerinte véletlen lehetett, mert ha észreveszik,hogy ki van a lába, akkor ráhúzzák. Két hét múlva hamarabb hoztam el a gyereket, és még kint voltak az udvaron. A lába megint kint az overáll szára kb. a térdénél. Gondolom szinte minden nap így van.

Nem egyszer kakis a feneke. Kiment,hogy pisilni kell, de kaki is jött. Szólt,hogy kakilt, de nem jött senki, így egy idő után magának próbálta. Ez sem egyszer fordult elő. Szerintem nem várható el egy 4 évestől,hogy tisztára törölje magát. Harisnyát nem "engedik", mert ugye nehéz felhúzni 26 gyerekre. Ezt meg is értem, de a múltkor én itthon ráadtam, és nagyon vékony benti nadrágban vittem el,hogy akkor így maradhat, nem lesz melege, ha bejönnek, csak le kell venni róla. A gyerek természetesen harisnyában és pizsamában aludt, mert nem vették le, ő meg nem tudta,hogy le lehet-e, így rávette a pizsit.

Az másik oviban kisebb létszámú csoportok vannak, van vegyes csoport is, ami a fiamnak talán jobb lenne, mert ahogy nézem nagyobb gyerekekkel jobban eljátszik.

2016. febr. 2. 08:04
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Hát nálunk az egyedül öltözes, fenék törlés elválás már a három eveseknel is. Harisnyara pedig rovidnacit kell adni bent és már nincs is gond. Alvasnal is egyedül öltöznek, vetkoznek. .. Semmi baj ezzel az ovival, neked vannak más elvarasaid.


Mindegy, ha nem felel meg és a másikban van hely, akkor vidd át.

2016. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, el lehet várni, de le kell ellenőrizni, hogy jól csinálta-e. Az bölcsiben is próbálgatták, de ott állt a gondozónő és utána törölt.

Egyedül felöltözik, viszont azt a barom szoros gumit, ami az overáll alján van, tényleg nem tudja ráhúzni a csizmára.

Valahogy úgy gondolom,hogy oké, hogy önállóságra való nevelés van (itthon is egyedül öltözik, fenéktörlés is van nyilván ellenőrzéssel), de azért nem hiszem,hogy 4 évesektől mindent el kell várni. Az óvónőnek nem csak az a dolga,hogy játszon a gyerekkel. Nyilván ez az én véleményem.

A harisnyás dologban meg csak annyi a bajom,hogy a fiamon kívül egy-két gyereken volt/van harisnya. Ha már én reggel ráadom, nem hiszem hogy nagy elvárás segíteni neki levenni. Bár le tudja, csak nem tudta,hogy lehet-e.

2016. febr. 2. 09:20
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

De miért az ovononek kell levenni a harisnyát? A gyerek egyedül kell hogy öltözzön, ez óvoda érettségi feltétel. Adj rá bent rovidnacit, akkor nem lesz melege.

Az ovononek pedig nem feladata a fenék törlés, max ha olyan típus, megteszi, de nem kotelessege. Nálunk a legelső szülőin elmondtak, hogy ebben nem segítenek a gyereknek, ők pedagógusok, nem gyermekgondozok. Amit javasoltak, az a nedves WC papír volt, azzal jobban megy a gyerekeknek.

2016. febr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem feladata fenéktörlés???

Könyörgöm vannak a csoportban 3 évesek, sokak közülük pár hónapja szobatiszták, hogy a francba lehet elvárni tőlük,hogy kitöröljék egyedül a feneküket?

Akkor egyébként mi a feladatuk? Kizárólag a játék, meg a rajzoltatás?

Azt írtam,hogy oké,hogy egyedül öltözködnek, de szerintem akkor is kell legyen annyi figyelem egy gyerekre, hogy észrevesszük, amikor veszi fel a pizsit,hogy hoppá, harisnya van rajta, szólunk neki,hogy vegye le. Az én fiam valóban nem gondolta,hogy le kell vennie alváshoz a harisnyát.

2016. febr. 2. 12:02
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem feladata a fenék törlés, bárhogy fel is vagy háborodva. Pont úgy, ahogy a tanitononek sem feladata. Nem számít, hogy épphogy csak szobatiszta és az sem, hogy anatómiailag majd csak 6-7 éves korban érik el tökéletesen a hatsojukat. Az óvónő pedagógus, nem pedig kisgyermek gondozó. Nyugodtan elkerheted a munkakori leírását, nem szerepel benne, hogy a gyerek fenekét kell törölnie. A harisnyát sem kotelezo levennie, nem is értem, miért kellene, alhat abban a gyerek. Ha melege van, akkor majd leveszi. Továbbra is tartom, hogy az elvarasaid mások, mint a valóság, de ha neked ez nem tetszik, vidd át máshova. Semmi baj nincs itt az ovonokkel
2016. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fenéktörlés a dadusok feladata, nekik kell segíteni wc-zni a gyerekeknek és nem az óvónőnek.

Sajnos van hogy olyan elfoglaltak a dadusok, hogy nem tudnak odafigyelni. Az óvónő meg ugye nem rohangálhat be 1 gyerek után, és nem hagyhatja ott a többi 25-öt.

Öltözködésben való segítés vagy a nagycsoportos gyerekek, vagy szintén a dadusok feladata.

2016. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor a dadusoké!

Én továbbra is úgy gondolom,hogy vkinek a feladat,ha már 3 évtől lett kötelező az ovi. Illet nem, nem is azt hiányolom,hogy nem törli ki,hanem,hogy nem ellenőrzik.

Nem egyszer fordult elő, és nem 6-an kakilnak egyszerre. Nem is egy anyuka mondta,hogy így jártak. Két óvónő és két dadus van. Akkor sem hiszem,hogy nem fér bele neki,hogy megnézzék a gyerek rendesen kitörölte-e a fenekét. Mennyi az kb. 20 mp?

Egyébként érdekes,hogy más ovikban (érdeklődtem több felől) meg megcsinálják az óvónők vagy a dadusok!

2016. febr. 2. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!