Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ragaszkodás bizonyos dolgokhoz...

Ragaszkodás bizonyos dolgokhoz szabályokhoz, ez normális?

Figyelt kérdés
Az óvodában szóltak hogy vigyem el a gyerekem 4éves lesz, nevelési tanácsadóba mert ragaszkodik a megszokott szabályokhoz és ha nem úgy történik ahogy megszokta szóvá teszi vagy olykor pityereg miatta. Illetve történt olyan hogy idegen ember ment az oviba és elbújt előle fél kissé az idegenektől, nem jól kezeli a váratlan helyzeteket . Itthon is természetesen vannak dolgok amiket szeret úgy csinálni ahogy megszoktuk , és pityereg érte de igazából nem csinál eget verő problémát ha nem úgy történik. Az idegenekkel mi is észrevettük hogy bizonyos esetben távolságtartó de én azt sem látom vészesnek, az utcán köszön mindenkinek, áruházban a minap ment az eladó hölggyel beszélgetni, verset mondott neki, a fogorvoshoz akit előtte sosem látott elment beült a székbe megmutatta a fogait . A gyerekorvosunk és a védőnőnk azt mondta semmi baj a gyerekünkkel kicsi még normálisak ezek a reakciók. Szerintetek mit csináljak ? Másnál is fent áll ez a probléma?

2017. ápr. 26. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Autizmus jelei is. A nevtanban a felmérés hasznos, ha nem is autista, de sok mást megtudhatsz a gyerekedről általa! Nem szégyen, én az egészséges gyerekemet is ott mérettem fel iskola előtt, tuti biztosra :-) Érdemes kihasználni a lehetőséget és felméretni a nevtanban.
2017. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, egyébként a korához megfelelően megoldja a feladatokat van szókincse középsősöknek való feladatokat is megcsinál .
2017. ápr. 26. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Itt nincs semmilyen probléma! Az miért gond az ovivak hogy szereti a rendszerességet a gyerek és napirend szerint tevékenykedik? Azt szeretnék hogy ne legyen olyan szabálykövető? Menjen egyből oda vadidegenekhez, tán még a kezüket is fogja meg? Egyszerűen nem értem! Mi lenne a cél? Milyen irányba terelje a tanácsadó?? "A gyerek túl szabálykövető." Ez a hibája?
2017. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A leírás alapján egy félénkebb, kevésbé rugalmas temperamentumú, amúgy teljesen normális kisgyerekről van szó. Felnőttként se mindenki a társaság közepe, mégis egészségesek.
2017. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez a problémájuk, nagyon nem szeret a gyerek oviba menni, volt az egyik óvónénijével probléma fenyegette a gyereket hogy ha nem hagyja abba a sírást ketreces ágyba tesz meg hidegvíz alá. Volt emiatt a vezető óvónővel beszélgetésünk. Azóta minden dologért szólnak, azt is szóvátették hogy a gyerek néha lábújhegyen megy vigyem mozgásterapeutához. A gyerekorvosunk kinevette őket. Nem tudom mit csináljak.
2017. ápr. 26. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem beskatulyázták.

Ismerős is hasonlo problémákkal rohangált az igazgatohoz, a megoldást az hozta meg hogy szerencse hogy nem az elfogult magat orvosnak hívő nevelohoz tartozott a gyerek, a skatulyázoval meg redukálva lett a kontakt, a beszelgetes a gyerekrol a "minden rendben volt" egy mondattá szelidült.az igazgato hatására.


A szülő minél jobban védené az igazát a skatulyázoval szemben, annál jobban támadják orvosi negativ leletek ellenére is!


Meg kell tanulni kezelni az ilyen szitukat mert suluban is ez megy.

2017. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére azóta ez az óvónéni már a barátja. Ez a probléma látszólag megoldódott. Ezt a másik óvónénije mondta hogy vigyem nevelési tanácsadóba stb... ( Azt hozzátenném hogy 22éves)
2017. ápr. 26. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a leírásod alapján egy teljesen normális gyerekre gondolok. Félénk kicsit, távolságtartó, evvel semmi baj nincs. Én nem vinném el, ha a védőnő szerint sincs szükség rá.
2017. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd el a nevtanba. A legrosszabb, ami történhet, hogy közlik a gyereknek semmi baja, és nem lesz hasznotok belőle.
2017. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!