Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mással is vetetnek ki szabadsá...

Mással is vetetnek ki szabadságot ballagáskor?

Figyelt kérdés
Nálunk óriási balhé van az oviban, mert az egy dolog, hogy egész évben megy a lazaság, de hogy szóltak már, péntekre mindenki vigye el a gyerekét 12-kor, mert délután lesz a ballagás és pakolnak. Közlöm, délután fél 5-kor lesz a ballagás, tehát 4 és fél órán át pakolnak kb. 30 széket... Ja, és mivel vegyes csoportról van szó, ez azt jelenti, hogy akinek nem ballag a gyereke, az is vegyen ki szabit, szóval 3 éven át kalkulálja bele, hogy ballagás napon mindig szabit kell kivenni, hogy délben el tudja vinni a gyerekét. Hiába szóltak többen is, hogy csak jó lenne a gyerekeknek aludni a hosszú műsor előtt (sok a kicsi is), nem érdekli az óvónőket, nyilván délben mennek ők is haza, ráérnek 4-re visszajönni.

2017. máj. 31. 09:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
38%

"Nem derogál az ügyelet, csak tudod, vannak olyan gyerekek, akiket nagyon megvisel, amikor napokra vadidegen környezetbe kerülnek, idegen óvónőkhöz, idegen gyerekekhez. Az én gyerekem például ilyen, nehezen nyílik meg, feszeng, ha más csoportba vannak. Kénytelen voltam én is jópárszor beadni ügyeletbe, "


Akkor te sem vagy az "igazi" dolgozó anyuka. Én sajnos csak 5-re érek oda a gyerekért, és szinte minden nap másik csoportból hozom el, más óvónőtől. Mert 4-től már vonják össze a csoportokat, ahogy fogynak a gyerekek.

szóval sokszor van más csoportban a gyerek. Szerintem az nem "vadidegen" környezet a gyereknek, ha 1-2-3 szobával arrébb viszik, és olyan óvónőkkel, akiket szokott látni.

2017. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%
Az ügyelet nem ezt jelenti, utolsó. Az óvodák nem 3gyszerre zárnak be nyáron, hanem elterjedt időpontban és mindig van egy ügyeletes óvoda, ahol az osszes intezmenybol fogadják a gyerekeket. Ha mondjuk 10 ovi van a városban és a gyerek egész nyáron ügyeleten van, azaz jelenti, hogy hetente másik oviba kell mennie, ahol nagy valosuinuseggel minden nap másik óvónő lesz mellettw
2017. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
A mi városunkban 36 óvoda van és mindig csak 2 ügyeletes adott időszakban (és évente változik, hogy melyik 2).
2017. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk aznap nem is volt ovi senkinek mert akkor disziteték fel az ovodát rendezték a termet át.
2017. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk a ballagas mindig szombaton delelott van.
2017. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont ez ment. Nagyon nagy kitolás azzal, aki dolgozik és nincs segítsége. Én egy szülői értekezlet alkalmával szóvá tettem a dolgot, de még én lettem lehurrogva más szülők által (persze az egyik hurrogó az volt, aki amúgy sem dolgozik, a másik meg egy apuka volt, aki három műszakol és meg tudja oldani szabi nélkül az ünnepségeket, plusz vannak nagyszülők is, akik tudnak vigyázni náluk a gyerekre...). Senki sem állt ki mellettem, borzasztó kínos volt, úgyhogy a továbbiakban csendben tűrtük az óvodának ezt a hozzáállását és alig vártuk, hogy a gyerek végre iskolás legyen. Amúgy volt olyan csoport, ahol meg tudták dolgozóbarát módon négy után oldani az ünnepségeket, köszönhetően néhány nagyobb hangú szülő összefogásának, a mi csoportunkban viszont végig ez ment. Nekem annyiban volt szerencsém, hogy a főnököm nagyon toleráns volt. Amúgy tuti elküldtek volna melegebb éghajlatra a munkahelyen az állandó kérezkedés miatt...Ez az ovi Hajdúsámsonban van amúgy, ti nem oda jártok véletlenül?
2017. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
15%
Az egy dolog, hogy neked dolgozó barát a négy óra utáni, vagy szombati ünnepség, az meg egy másik, hogy az óvónő munkaideje hétfőtől péntek, 8tol 4ig tart, ergo neki miattad kell tulorazni
2017. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

"az meg egy másik, hogy az óvónő munkaideje hétfőtől péntek, 8tol 4ig tart, ergo neki miattad kell tulorazni

"


Ez nem igaz. Az ovi nálunk 6-18 óra között van nyitva. És óvónők vannak végig. Igaz nem minden csoportban minden óvónő, mert reggel is még összevonva van pár csoport, meg délután is, de mindig van bent óvónő.

Szóval nekik sem 8-16 a munkarendjük. Beosztástól függ, mikor melyikük van bent.

2017. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
39%

Óvónéni vagyok.

Igen, tól ig dolgozunk. Nem tudom megtenni, hogy a zárkózottabb gyerekeimet reggel én fogadjam és du.is én legyek velük.Az nekem olyan túlóra, amit a kutya ki nem fizet, meg nem köszön...

A szünetekre pedig nem zár be az óvoda. Ha mégis, az törvényellenes...

A szabadságomat, ami JÁR nekünk is, bizony jól esne kivenni. Te panaszkodsz, hogy nincs annyi szabid.Képzeld nekem emiatt rendre heteim maradnak benn és vesznek el.

Mert nem tudom kivenni.Mert ha kiveszem, a dolgozó szülők hová tennék a gyerekeiket...

Szerinted ez nekem igy jó?

2017. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

18!


Nálunk még 7tol 17ig van nyitva és 8tol 16ig van óvónő, a többi időben dajka van

2017. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!