Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mással is vetetnek ki szabadsá...

Mással is vetetnek ki szabadságot ballagáskor?

Figyelt kérdés
Nálunk óriási balhé van az oviban, mert az egy dolog, hogy egész évben megy a lazaság, de hogy szóltak már, péntekre mindenki vigye el a gyerekét 12-kor, mert délután lesz a ballagás és pakolnak. Közlöm, délután fél 5-kor lesz a ballagás, tehát 4 és fél órán át pakolnak kb. 30 széket... Ja, és mivel vegyes csoportról van szó, ez azt jelenti, hogy akinek nem ballag a gyereke, az is vegyen ki szabit, szóval 3 éven át kalkulálja bele, hogy ballagás napon mindig szabit kell kivenni, hogy délben el tudja vinni a gyerekét. Hiába szóltak többen is, hogy csak jó lenne a gyerekeknek aludni a hosszú műsor előtt (sok a kicsi is), nem érdekli az óvónőket, nyilván délben mennek ők is haza, ráérnek 4-re visszajönni.

2017. máj. 31. 09:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Amit nem értek:

Kirándulni elmentél a gyerekkel. Aznapra kivetted a szabadságot. Visszaérkeztek du.14 órára és nem hazavinnéd magaddal a gyerekedet hanem még pár órára bedobnád az oviba? Minek? Hogy kipihend magad? Biztos tetszene a gyereknek is...

2017. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

21,

A csoport megy kirándulni, nem az anyuka.

Értő olvasás.

2017. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%

21 vagyok.

Bocsánat, Én a saját ismereteimből indultam ki.

Mifelénk megy a gyerekkel az anyuka vagy valaki kirándulni. De nálatok nem így van. Ebben az esetben igazad van, miért ne mehetnének a szokásos időben a szülők a gyerekekért az oviba.

2017. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
9%
Hagyjuk már ezt a munkaidő-süketelést. A délelőttös óvónő ebéd után hazamegy, a délutános meg délre jön... 3 csoport, 6ból naponta egy (!) óvónő reggel bejön 7re (de ő is 13 órakor balra el...), egy meg marad 4 után (fél 6ig, és ugy ő délre jött). Akkor mi a pitvart lehet itt bármilyen szinten munkaidőről meg szabadságról beszélni??? Ja bocs, a pénteket elfelejtettem, pénteken már alváskor összevonják őket. Nem irigylem az óvónőket, de a munkaidejüket nagyon, úgyhogy arra ne hivatkozzunk légyszi. Viszont így értem, miért nem értik, hogy nem nem akarom délben hazavinni a gyereket, hanem nem tudom!
2017. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Az óvónéni vagyok.

Irigylem a ti ovitokat. Az én munkahelyem nem ilyen kellemes. Ezek szerint nekik nagyon kényelmesek a napjaik.

Becsüljék meg!!

2017. jún. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%

24!


Nyilván szerinted a tanár is csak napi 6×45percet dolgozik, aztán lelep. Remélem a gyereked az eszét nem tőled örökölte

2017. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nalunk mindket ovono hettol negyig van. Nincs valtott muszak. Videki ovi, 20 gyerekkel.
2017. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk egyikuk reggeltol kb. 2-ig, masik ebed elott jon es kb. 5-ig van. Az ebedeltetest es altatast ketten viszik + dadus, a delutant es delelottot hetenkent valtva.
2017. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Akkor én hálás vagyok a mi ovinknak. Az óvónők reggel 7-re járnak és 4 fél 5ig vannak, utána aki marad gyerkőc összevonják a csoportokat egy ovónénivel és dadusnénivel. Amúgy az ovi 6-18-ig van nyitva. 6-tól dadus néni van csak, de ha valaki, de ugye van aki már akkor hozza a gyerkőcöt. Nálunk mindig elmondják szülőin, hogy mi az átlag, de ha van kérés megoldják (pl ez a korai behozatal).

Szünet nekünk csak a két ünnep között van az oviban, illetve nyáron, július utolsó hete és augusztus első 3 hete. Pedig vidéki ovi. A vezető mondta is, hogy ennél több szünet nem is megengedhető, hiszen dolgoznak a szülők.

Elhozni csak farsang napján kell őket, illetve lehet, aki nem tudja megoldani, azokat összevonják és maradhatnak az oviban.

2017. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Az óvoda ezt nem teheti meg! Meg kell oldaniuk. Ha tényleg köteleznek arra, hogy vidd haza a gyereket ilyen napokon, akkor írj egy panaszlevelet a fenntartónak.

Én ezt nem tudnám megoldani, elég megoldanom a betegségeket, szüneteket.

Nálunk is megoldják az oviban.

2017. jún. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!