Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mással is vetetnek ki szabadsá...

Mással is vetetnek ki szabadságot ballagáskor?

Figyelt kérdés
Nálunk óriási balhé van az oviban, mert az egy dolog, hogy egész évben megy a lazaság, de hogy szóltak már, péntekre mindenki vigye el a gyerekét 12-kor, mert délután lesz a ballagás és pakolnak. Közlöm, délután fél 5-kor lesz a ballagás, tehát 4 és fél órán át pakolnak kb. 30 széket... Ja, és mivel vegyes csoportról van szó, ez azt jelenti, hogy akinek nem ballag a gyereke, az is vegyen ki szabit, szóval 3 éven át kalkulálja bele, hogy ballagás napon mindig szabit kell kivenni, hogy délben el tudja vinni a gyerekét. Hiába szóltak többen is, hogy csak jó lenne a gyerekeknek aludni a hosszú műsor előtt (sok a kicsi is), nem érdekli az óvónőket, nyilván délben mennek ők is haza, ráérnek 4-re visszajönni.

2017. máj. 31. 09:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
19%

Mellesleg az óvónőknek alapból több szabijuk, van, mint nekünk.

Azért nehéz kivenniük. Ez nem a szülők dolga, mintahogy nem is az óvónók rendelkeznek a szülők idejével.

2017. jún. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

A nyitvatartás/beosztás nem az óvónőkön múlik, hanem a fenntartó szabályzatán. Ha munkaszüneti napot rendelnek el, akkor a dolgozók kötelesek engedelmeskedni, önkényesen nem nyithatják ki az ovit.

A nyitvatartást is a fenntartó szabályozza.

2017. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A 13. kerületben egyébként a bölcsődék, ovik 3 hétre zárnak be nyáron, ügyeletes biztosítása mellett.
2017. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden választ, de igazat adok a Kérdezőnek, felháborító amit az oviban művelnek. Főleg, amit a nev. nélküli munkanappal csináltak. Ez ügyben az önkormányzatnál lehet panaszt tenni, ők a fenntartók!

Ahova az én gyerekeim járnak, ott 10 csoport van. Idén 2 teljes csoport ballagott, 2 csoportban pedig néhány gyerek, mivel azok vegyes csopik. A fiam az egyik teljesen ballagó csoportba járt, a lányom pedig a vegyesbe, ahonnan szintén ballagtak, de ugye nem mindenki. Mégsem kellett hazavinni senki ebéd után egyik csoportból sem!!!! Egyrészt, hogy pihenjenek a gyerekek, másrészt, akik nem ballagnak, szintén részt vesznek a műsorban, hiszen a maradó gyerekek a csoportban búcsúztatják a ballagókat. Fiamék tiszta csoport, mindenki 7 éves, mindenki ballagott, de a műsorban mégis részt vettek 3 évesek is másik csoportból, akik búcsúztatták őket!! Nincs okuk az óvónéniknek nyavalyogni, hiszen a délutános is nálunk pl. 10-re v. 10:30-ra megy, 17 órakor meg már megy haza. Bár nálunk nagyon kedvesek, aranyosak az óvónénik és dadusok is, volt hogy én is 16.45-re estem be a gyerekért, mert hát munka és forgalom van, de nem csináltak nagy ügyet, de hallom, hogy más ovikban mennyit nyavalyognak. Könyörgöm, 6 órát dolgoznak és egy csomó szünet, mert ügyeletben nincs bent mindenki, azt is beosztják egymás közt. Lehet, hogy a gyerekem fenekét törlik egész nap, ezt köszönöm is és tisztelet, de könyörgöm, ezt választotta, ezt kell csinálnia. Gondolom azért óvó nénik, mert szeretik a kisgyerekeket, nem? Vagy csak jól hangzik a napi 6 óra, meg a szünetek? El lehet menni 8-10 órába is folyamatosba dolgozni. Nálunk csak 2 hétre zár be az ovi teljesen, többet nem engedélyez az önkormányzat. Ezt kötelezően be kellene vezetni minden bölcsiben, oviban, iskolában, hiszen mindenki a munkáltatójától kötelezően nyáron 2 hét folyamatos szabit kaphat. Persze nem oktatni kell nyáron és nem foglalkozásokat tartani, hanem különböző programokat szervezni a gyerekeknek. Végül is más is dolgozik a melegben. Nálunk az ügyeletben zuhanyoztatják a gyerekeket, ha nagy meleg van. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Nagyon hosszú a 2 és fél hónap nyári szünet hivatalosan. Ugyanis, amíg van iskola, addig fogadni kell az oviban is a gyerekeket! Kérdező, a ti ovitokban valami nagyon nincs rendben, nem tudom helyileg merre van, mekkora ovi, városi v. vidéki, de teszem fel, a vidéki ovikban merik megcsinálni ezeket a dolgokat.

Nálunk egyszer kérik meg a szülőket, hogy vigyék haza a gyerekeket ebéd után, mikor néptánc fellépés van, de azt nem az oviban tartják, hanem a város másik végén. DE, aki nem tudja megoldani, azoknak a gyerekeknek fenntartanak 1-2 csoportot összevonva, tehát olyan soha nincs, hogy kötelezően haza kell vinni a gyereket ebéd után!!! Kérdező, nálatok a szülőknek kell összefogni, de lehet, hogy én másik ovit keresnék, mert nagyon lusta óvónénik vannak ott, ahova jár a gyermeked!

2017. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Ja és olyan nincs, hogy kiírják, hogy pl. okt. 10-én nev. nélküli munkanap, aztán okt. 7-én meg közlik, hogy okt. 8-án lesz. Ez nonszensz, nem hiszem, hogy szabályos!! Ez valamelyik óvónőnek így volt jó, azért változtatták. Az önkormányzat ilyet nem csinál, a nev. nélküli munkanapok már év elején kiderülnek, az összes, velünk az év első szülőijén közlik már!!
2017. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!