Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodát váltók! Az új óvodában...

Óvodát váltók! Az új óvodában megkérdezik miért hagyjátok ott a régit? Elmondjátok őszintén, ha nem voltatok megelégedve? Nem könyvelnek akkor el rögtön problémásnak? Vagy a régi oviról nem kérdeznek? Ez lenne a legjobb.

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezték. Meg mondtam,hogy nem voltak szimpik az óvónők és ennyi. Mit kerteljek.

A gyerekkel nincs gond itt,mindent fizetünk stb

2017. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha őszintén elmondod, mintha elkezdenének találgatni. Nagyon meredek dolgokat tudnak egyesek kikombinálni, akkor már jobb az igazság. Inkább veled beszéljenek erről, mint a hátad mögött.
2017. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szívesen válaszolnék erre a kérdésre, elmondanám, hogy inkább arról szeretnék beszélni, miért épp ide jövünk. Nem korrekt a régi óvónőket a hátuk mögött egy kollégájuknak kibeszélni, és nem is vet jó fényt sem a szülőre, sem az új ovira, ha ezt teszik. A másik megoldás, hogy olyan indokot nevezel meg, amiről senki nem tehet, például kisebb létszámú csoportba szeretnéd vinni a gyereket vagy a lakóhelyhez/munkahelyhez/nagymamához közelebbi óvodába, vagy nagyobb udvart szeretnél, mert nagy a gyerek mozgásigénye, vagy homogén csoportot szeretnél a vegyes helyett, vagy specális étrendre van szüksége a gyereknek, amit a régi ovi nem tudott biztosítani vagy ilyesmi.
2017. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Igen, megkerdezik. Nem evidens?
2017. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Mivel olyan ovit kerestem ahol nem áll fenn a probléma, így én magam hoztam fel.
2017. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyértelmű volt a költözés miatt váltottunk. Minden nap 2 órát utaztunk vele áprilisban és májusban. Nagyon elfáradt. Elmondtam azt is, hogy vegyes csoportba járt a lányom és nem tett jót neki. Nem bántottam az óvónőket annak ellenére sem, hogy pár pedagógiai módszerükkel nem voltam megelégedve.
2017. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elmondtam. Abban a formában a vegyes csoportot nem éreztem nekünk megfelelőnek, de az óvónők kedvesek voltak. Ezt így ahogy van, kérdezték és el is mondtuk. Mi még az első félévben váltottunk, már 2. éve járunk az "új" óvodánkba, ide irattuk a kisebbik gyerekünket is, szerintem nem látnak minket problémásnak. Az más kérdés, ha valaki váltogatja az intézményeket, de egyszer simán benézheted.
2017. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógus is ember, és ahány pedagógus, annyiféle jellem. Bár én furcsálom, ha egy pedagógus előítéletes.


Célszerűnek látom előadni, milyen okból történt az ovi váltás, egy normális pedagógusnak egy lényeges infó, és nem kombinál, hanem tárgyilagosan figyelembe veszi, hogy az szülőnek ez ás ez az álláspontja, így és így élte meg a dolgot, így és így fogalmaz.

2017. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is azt ajánlotta mindenki hogy csak őszintén...hát nem kellett volna. A régi óvónénink barátságtalan, szívtelen, rosszindulatú és kárörvendő volt. Agressziót agresszióval kezelt..had ne mondjak semmit. Az én kislányom csendes, szófogadó kislány. Minden nap hányt az oviban mert félt az óvónőtől mikor fogja őt is bántani annak ellenére hogy ő tényleg az a jó gyerek kategória, csak ő ezt máshogy élte meg. Ennek csak kis töredékét meséltem el új oviban azt is finoman..Azt a választ kaptam ez nem úgy működik hogy ha nem szeretjük óvónénit máshova megyünk :( Az idő persze minket igazolt, szépen lassan bebizonyosodott hogy nem velünk van ill volt baj..Csak arra akartam kilyukadni a mi esetünkben nem volt szerencsés az igazat elmondani mert kívülállóként szerintem nem hittek nekünk de végülis átvettek minket. Legszebb évünk volt :)
2017. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!