Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvoda mellett döntenétek?

Melyik óvoda mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

Már felvették egy állami óvodába, ami közel is lenne.

Egy tábor révén volt egy idegennyelvű magánóvodában. Nagyon tetszett neki, este alig tudtuk elhozni, első alkalommal úgy 15 perc után beszokott, egy órával később már bandázott a gyerekekkel (akikkel nem is beszélt közös nyelvet).


Az ottani pedagógusok hozzáállása rettentő szimpatikus. Őszinte jókedv, megfelelő arányok a szabályos napirend, viselkedési szabályok betartatása, de minimális rugalmasság is van benne. Ha befelé menet meglát egy mókust az egyik gyerek, akkor 10 percet csúsztatnak az ebéden és mókust néznek.

Kislétszámú, valamennyire kevert korosztályú.


Ami ellene szól, az ára és a távolság. A vezető jelezte, hogy pedagógiai szempontból is nagyon szimpatikus nekik a gyerek, könnyen beilleszkedett, csacsogós. Ezért mérsékeltebb díjazásról is beszélhetünk, ha úgy döntünk, hogy oda járatjuk.


Amiért nagyon gondolkodóba estem, az az, hogy tényleg pontosan olyan pedagógia szellemiségben nevelnek, amit én is teljes mértékben képviselek. Felszabadultabb, készségekre nagyobb hangsúlyt fektető (szociális készségek motiválása), kevésbé van posztkommunista íze és a pedagógusok se annyira kiégettek, mint az állami óvodák agyonszabályozott és alulfizetett pedagógusai.


Volt olyan, hogy délután arra értünk oda, hogy a fűben hempereg három pedagógus, a gyerekek velük birkóznak, nevetnek, a férfipedagóguson szerintem ugráltak is.

Mivel távolról néztem, észre se vettek, a felnőtteken is őszinte örömöt láttam. Szerintem ők is olyan koszosan mentek haza, mint a gyerekek :)

Ezt a fajta önfeledt játékot nehezen tudom elképzelni egy állami óvodában.


Illetve az is szimpatikus, hogy itt kínosan ügyelnek arra, hogy a gyerekekhez ne csússzon le a szülők anyagi helyzete - tehát nem engednek be semmilyen, anyagi helyzetre utaló tárgyat, a témát elterelik a gyerekek között, ha felmerülne. A legtöbb magánóvodában erre nem figyelnek. Az etnikai és kulturális sokszínűsége is vonzó.


A legnagyobb dilemma tényleg a távolság és az ezzel járó napi 1-2 órányi plusz dugóban ülés, utazás nekünk, szülőknek.


2017. júl. 1. 07:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Az allamit.


De te nem azt fogod😂😈😜

2017. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés? A magánovi persze hogy jobb, azért fizetnek érte a szülők. Ha ki tudod fizetni, akkor fizesd ki, ha nem és nem akarsz utazgatni, akkor vidd az államiba. Az alacsonyabb ár, mert jófej a gyereked tényleg viccesen hangzik, nem illik egy komolyabb óvodához, nekem ez nem tetszene, számomra azt jelenti, hogy kevesen járnak hozzájuk és így akarnak gyereket fogni.
2017. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is szemet szúrt, ami a 2. válaszolónak. Azért jó, ha tudod, hogy ez így gáz. Kell a gyerek a létszámba, így elengednek a horribilis díjból valamennyit, csak vigyed. Ezt jelenti. Nekem nagyon ellenszenves ez a csúsztatás.

Ha ide akarod vinni a pedagógusok miatt, vidd oda, ha ez tetszik és megoldható.

Az államival amúgy mi a gond? Arról nem írtál, tehát nyilván nem is igazi opció.

2017. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%

Én amiatt sem vinném, mert a fiunk ha fél óránál többet ül autóban, akkor elalszik. Ha előtte aludt, akkor is. Így délután szépen szunyókálna egy órát az autóban hazafele, este pedig nem lehetne lelőni éjfél előtt. Tegnap pl délben haza jött az oviból. Aludt itthon 2 órát. Aztán 4 órakor elmentünk bevasarolni. Persze elaludt az autóban hazafelé. Este 11-kor még nyüglődtünk. És ez minden alkalommal így van. Ezt is kalkuláld bele, hogy sok gyereket elaltat egy fárasztó nap után egy egy órás autóút. Utána meg este van gond az altatással.

Ráadásul napi 2-4 órát értelmesebben is el lehet tölteni mint araszolni a dugóban. Ha 2 óra az út, akkor reggel 6-kor el kell indulni. Ezt ha nem muszáj, én nem vállalnám.

2017. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát tényleg nagyon nem mindegy, hogy 1 vagy 2 óra az autóban töltött idő, illetve, hogy ez oda-vissza maximum ennyi, avagy utanként. Magánovi ide-oda, mindenhol van napirend, nyilván ti is dolgoztok. Ha mondjuk fél 9 kor reggeliznek, akkor addigra nilván be kellene érni, az sem mindegy utána te mennyit bumlizol még a melóhelyedig. Ha ez akár alkalmanként lehet 1, másfél óra csak oda, akkor kelhetne minden reggel sokkal előbb ez miatt, hiába pihenhetne utána az úton. Csúcsidőben meg, mikor szintén el szokták hozni a lurkókat a legtöbb helyről, megint csak araszolhatok a dugóban, piff-paff este van és még be sem vásároltam, mire evvel együtt letudom akárcsak a sarki kisközértet is, gyakorlatilag van vagy 6 óra, télen gyakorlatilag sötétben indulnék érkeznék, ennyit nekem semmilyen óvoda nem érne, akkor sem, ha megtehetem anyagilag. Egy ilyen könnyen kezelhető, barátságos, hamar feloldódó gyereknek minden intézményben egyszerű dolga van, de ha nagyon mellélőttök a körzetessel még mindig átviheted a magánba egy fél év után, ezek szerint rugalmas gyerek. Főiskolai fél éves tandíj árát havi óvodára, még ha engedményes is az ár, magyar fizetések mellett botorság kifizetni, annyival többet nem tud bizonyára, azért meg nem fizet normális ember százezreket, hogy a pedagógusokkal fetrenghessen a fűben a gyerek, hogy sarkítsak egy kicsikét. Mint mondod, azért nektek sem a fán terem, ha alaposan körbejártátok a körzetest és nincsen vele probléma, akkor ilyen erős anyagi és fizikai (utazás) megterhelések árán, nem kellene nekem a magánóvoda. Az én kisebbk fiam is magánba járt, pont azért, mert ő tényleg spéci gyerek(SNI-s, de jól integrálható), fantasztikus pedagógusokkal, rengeteg programmal, szinte szállodai szintű étkezéssel együtt is megállt 50 ezer körül több mint 2 éve,(szintén itt Bp.-en) ráadásul ha nagyon lassan mentünk, volt vagy 8-10 perc, mire odaértünk gyalog. A távolság egy óvodánál szerintem igenis lényeges szempont, még alsós gyerket sem szívesen ráncigálnék órákat ha nem muszáj, Később persze már nem számít, de egy pár éves gyerek ne töltsön tízenórákat hetente a kocsiban csak azért, hogy óviba járjon, pláne ha van más alternatíva. Szerintem.
2017. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 babyboom567 ***** válasza:
57%
Én a 15-ös válaszolóval értek egyet.
2017. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!