Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves gyermekem nem beszél....

3 éves gyermekem nem beszél. Kell aggódni?

Figyelt kérdés

Az óvodában nem szól senkihez. Jól érzi magát nincs panasz rá. Szót fogad. Mindent megért de nem szól egy árva szót sem. Óvónők szerint majd fog. Szerintetek kell aggódni? 3 hónapja jár.

Itthon folyamatosan beszél mindent mond. Idegenek előtt újra elnémul. Rokonokkal ugyanúgy beszél. Szégyenlős volna csupán?


2017. júl. 4. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csak szégyenlős.

Unokaöcsém 3 évesen sem nagyon akart beszélni még itthon sem.Csak halandzsázott.

Most 6 éves,be nem áll a szája.Szépen beszél,verset szaval.Nagyon ügyes lett.

2017. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem aggódnék. Ha a következő év végén is itt tart a dolog, akkor elvinném szakemberhez. De szerintem valószínűbb, hogy javulni fog, ő ilyen típus lehet.
2017. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez az elektív mutizmus. Olvass utána. Anyukám óvónő,neki is volt ilyen 'gyereke'.
2017. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszéljetek hozzá sokat, és nem lesz gond.
2017. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lassan 4 éves lányomra is azt mondja az egyik óvónője és az óvodavezető, hogy (sz)elektív mutizmus miatt nem kommunikál az óvodában. Nagyon nehezen szokott be, még most is sírdogál, nem tud úgy feloldódni, mint otthon.

Nálunk először az óvodapszichológus vizsgálta meg az ovis környezetben. Ő egyből azt mondta, ez nem mutizmus és szóra is bírta valahogy.

Azért látta még gyermekpszichiáter is, ő azt írta a lapjára: egyéb szorongásos zavar. Ayres terápiát javasolta, egy foglalkozáson már túl vagyunk.

A lényeg: egyik szakember sem ítélte meg súlyosnak a helyzetet.

Ahogy az egyik válaszoló is írta, várjatok még türelemmel. Majd biztosan oldottabb lesz idegen környezetben is.


Egyébként nem minden kisgyerek extrovertált beállítottságú. Különböző személyiségük van, de a mai napig sajnos úgy kezelik őket a legtöbben, hogy "egy kaptafára készültek", tehát mindegyik egyformán idomítható, mindnek egyformán kell reagálnia az őket ért benyomásokra.

Kevés felnőtt érti meg, hogy a gyerekek éppúgy sokféle természetűek, mint a felnőttek.

2017. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Óvónő szerint feloldódik. Játszik a többiekkel. Nem sír mikor otthagyom de volt kb 2-3 hét mikor sirdogált. Olyan is volt hogy nekem azt mondta hogy még nem akar hazajönni. Sokat beszélgetünk itthon ő maga is rengeteget beszél. Csak ott nem.
2017. júl. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!