Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem mehet így óvodába, viszont...

Nem mehet így óvodába, viszont óvodaköteles?

Figyelt kérdés
Nem mehet addig oviba míg nem szobatiszta. Haladunk, de szeptemberre nem valószínű hogy menni fog. Ilyenkor mi történik? Mert még nem tudom vinni, viszont óvodaköteles. Ha itthon maradok vele még 1-2 hónapot mire megoldódik, akkor addig elveszik a családit vagy ránkszáll a gyámügy mert nem járatom oviba? Segítsetek hogy ilyenkor mi a dolgok menete.
2017. júl. 6. 10:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy írják törvényellenese, hogy ha nem szobatiszta nem veszik be. A középső fiam is most megy majd oviba, a szülőin már ott is elmondták, hogy nem kötelező a szobatisztaság.

A nagyobb fiam most középsős, náluk mivel ott van pár kisebb gyerkőc is, még van aki pelusos. Pl délutáni alváshoz, de mivel az övéké volt a legkisebb létszámú csoport év elején még egy alig 3 éves is bekerült közéjük, akik most kezdni a szobatisztaságot. Dadusnénik, óvónéni kicseréli neki a pelust és kész. A fiamtól még sosem hallottam, hogy ezért valamelyiket is megszégyenítették volna vagy valami hátrány érné őket (és nem is hasonlítják őket egymáshoz, csak dicséret van ha sikerül szárazon tartani a pelust és wcbe pisilni, kakilni). Szóval én azon is izgulok, hogy a középső még pelusos és így gond lesz vele, ha szeptemberre nem szokik le. Főleg, hogy a nagy is egyik napról a másikra lett az (nappalra és éjszakára is). Szerintem nem kell erőltetni, ha megérik rá, nem lesz gond.

2017. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk kijelentették hogy akinek nem ágytiszta a gyerkőce az nem aludhat ott. Az enyém meg ugye ébren is csak félmeztelenül szobatiszta. Inkább kérek halasztást, nem merek szembeszállni az ovival, mert tuti a gyerek inná meg a levét.
2017. júl. 9. 07:41
 13/15 anonim ***** válasza:

"Kényelmetlen,macerás pelenkás gyerkőccel foglalkozni az óvónőknek,ezért mondják,hogy nem veszik fel."


Miért volna macerás? Nem a pedagógus munkakörébe tartozik a pelenkázás, hanem a dajkáéba.


20-30 gyermek mellett a pedagógusnak nem is volna ideje pelenkázni.


Gondot inkább a pelenka hiánya okozza, ha a szobatisztává válás végső stádiumában van a gyermek, amikor még bizonytalanul tartja a székletét, de már mellőzik a pelenka használatát. Bár ilyenkor is a dajka teszi tisztába, ha "becsinált" a gyermek, de a pedagógiai folyamatot valóban zavarhatják az ilyen esetek, ennyiből nehéz ügy.

2017. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ha törvényi kötelességből de nem szívesen fel is veszik, ezzel a hozzáállással meg is fogják szégyeníteni bepisilés esetén. Mai napig emlékszem, hogy rángatott egy óvónő, amikor bepisiltem délutáni alvás közben, és nem mertem megmondani és amikor kiderült, úgy rángatott átöltözéskor, hogy legszívesebben megvert volna. Persze nem mindenki ilyen, de ki tudja előre? Már a rángatás előtt annyira szégyelltem magam, azért nem mertem szólni. Viszont arra is figyelj, ha sok hónap után íratod be, nehéz lesz neki beilleszkednie egy összeszokott csoportba. Ha november, esetleg decembernél előbb nem tudjátok elkezdeni az ovit, a legjobb lenne következő szeptemberre halasztani és addig családi napközibe járatni, ha van rá lehetőségetek.
2017. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas a különbség óvónő és óvónő között. Fiam egyik kis csoporttársa 5 évesen még nem volt ágytiszta. az óvónők simán bevállalták, hogy minden alvás alatt 1kor felkeltik, pisil és aludhat tovább. Ez egyszer elmaradt, mert annyira bealudt a kislány... szegény be is pisilt. Aztán mondták az óvónők, hogy annyira aludt, hogy inkább megpróbálták amennyire lehetett kiszedni alóla a pisis lepedőt, és kapott még egy réteg takarót, hogy meg ne fázzon... és hagyták tovább pihenni.
2017. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!