Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha túl sok az óvodaköteles...

Ha túl sok az óvodaköteles gyermek igazolt hiányzása, azért szólhatnak?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom 4 hónapos, és mivel vele úgyis otthon vagyok ezért a 4 éves nagyobbik lányom csak ebédig van oviban. Mindenkinek jó ez a felállás, viszont mostanában sokszor előfordul (átlagosan heti egyszer), hogy csak úgy nem viszem be oviba. Ma sem ment, mert éjszaka a kisebbik fent volt másfél órát, és eléggé nyúzott voltam, nem ébredtem fel az ébresztőre úgyhogy itthon maradtunk. Amúgy ők is aludtak úgyhogy elég álmosító az idő is. De volt, hogy azért nem mentünk mert nagyon esett az eső és nagyobb macera a két gyerekkel esőben elsétálni az oviba mint itthon maradni (20 perc gyalog kábé odafelé).

Szóval erre van valami szabály, hogy hány napot igazolhat a szülő? Vagy ha szabály nincs is, van akinek esetleg beszóltak emiatt?


2015. okt. 16. 11:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
igen, nem kapsz családi pótlékot. De ha beszólsz oviba aznap, szóval tudnak róla, akkor már igazolt a dolog.
2015. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 8 napot igazolhat a szülő egész évben összesen.
2015. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

nálunk igazoltnak tekintik akkor is, ha aznap vagy másnap beírod a füzetbe.

Ez a 8 nap törvényileg is így van? vagy csak óvodai szabály vajon nálatok?

2015. okt. 16. 12:03
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Füzet? Nálunk nincs füzet, ma pl. én sem vittem, mert itthon vagyok. Előre szóltam, semmi gond, egyetlen egyszer sem mondták, hogy 8 napot lehet csak hiányozni, pedig ő már öt éves, iskolaelőkészítés folyik, azért is kérdeztem, lesz-e valami, pl. szülinapozás, foglalkozás, amire jó lenne, ha menne. 3,5 éves korig nem is ment a másik gyerekem, beírták, hogy nem szobatiszta, ennyi. Úgy látom, sok minden múlik a helyi viszonyokon.
2015. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a feleségem ovonő,és ő nem szokta beirni ha nincs benn a gyerek,mondván nem volt alkalmas a szülöknek behozni és ennyi,nem irják be,hogy nem voltben a gyerek.
2015. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk 3 napot igazolhat a szülő. Igazolatlan hiányzásért pedig nemhogy csak szólni szólhatnak, hanem a családi pótlékot is megvonják. Én nem kockáztatnám. Egyébként nekem 3 gyerekem van, ebből 2 ovis, és esőben, szélben hóban viharban is viszem őket (a picivel együtt). Attól még oviköteles a gyerek, mert rossz idő van. (falusi ovi)
2015. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy egy gyerek óvodaköteles nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy köteles a szülő beíratni, majd annyiszor jár be ahányszor a szülőnek kedve tartja. Inkább azt jelenti, hogy kötelező bejárni. Biztosan szabályozza valamilyen jogszabály, hogy hány napot lehet igazolni, de az egyes óvodák házirendje eltérhet. Az a legegyszerűbb, ha a saját óvodátokban megkérdezed.
2015. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Az elég durva, hogy 3 napot igazolhat a szülő. Iskolákban van így, nem oviban. Még nem nagycsoportos, ott van iskola előkészítés.

Nekünk a szülőin kiemelték, hogy ha pl. anya otthon van a pici babával és rossz idő van, nincs kedvük elindulni az oviba akkor azt is nyugodtan igazoljuk le.

Hát, ez tényleg helyi sajátosság akkor ahogy látom...

2015. okt. 16. 12:35
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Szeptember óta 3 éves kortól kötelező az óvoda, nem 5 éves kortól. Szerinted annak mi értelme lenne, ha akármennyit lehet hiányozni valamiről, ami kötelező? Nem tudom elképzelni, hogy egy óvodaköteles gyerek szülője akár minden napot leigazolhat. Tuti van valami szabály erre. Én nem jártam utána, engem nem érint, mert nekem akkor is el kell mennem dolgozni, ha esik az eső, vagy ha nyúzottan kelek, így a gyerek sem fog hiányozni az oviból.
2015. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem értelek. Leírod, hogy nálatok hogy van, akkor mi a kérdésed? Nálatok az a szabály, amit elmondtak a szülőin.
2015. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!