Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolakezdés előtt pár nappal...

Ágica65 kérdése:

Iskolakezdés előtt pár nappal lehet még valamit tenni, hogy mégis inkább oviban maradjon a gyerek?

Figyelt kérdés
Unokám most 06.25-én töltötte a 6.évét,és megy iskolába, mert az ovi szerint és az anyuka szerint érett rá. Nálunk 2 hetente van hétvégén, és a gyerek még nem beszél tisztán,délben magától lefekszik,most kezdett el rajzolni úgy,hogy kivehető mit is ábrázol... Reméltük, hogy nyár végére fejlődik annyit, hogy nyugodtan suliba menjen, de ez nem következett be,így féltjük a kudarctól,beszédhibája miatti csúfolástól. Testileg teljesen fejlett,ügyes,nem is buta,de eleve fél a kudarctól,így alig lehet rávenni, hogy valamit is csináljon,pedig játékosan,eleve dicsérve,biztatva mondjuk, hogy "mi tudjuk,hogy meg tudod csinálni,ki tudod mondani,de,ha nem sikerül az sem baj,majd huszadikra menni fog..."Meg is csinálja végül,és boldog,de kérdem én,hogy 30 fős osztályban ezt hogy lehetne elvárni majd egy tanártól? Kihez lehetne fordulni,hogy rávegye az anyukát,hogy hagyja még egy évet oviban,és arra éretten menjen majd suliba?

2017. aug. 25. 22:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek,de ha anya és az óvoda alkalmasnak találta érdemes vitába szállni velük ? Milyen a viszony köztetek?
2017. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól veszem ki, anyuka a törvényes képviselő. Nem lehet rávenni, független ember. Talán te vagy túl aggodalmas, hiszen az óvoda is iskolaérettnek találta, pedig - mivel június végi a gyerek - valószínűleg különösen odafigyeltek rá. Nem ő lesz az egyetlen elsős, aki beszédhibás, bár ennek a mértékét nem részletezted. Ja, és 30 fős osztályok nincsenek alsóban.
2017. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Dora27 válasza:
71%
Így már nagyrészt semmi, viszont a gyereknek az iskola sokkal jobb lesz. A gyerekek általában visszafejlődnek valamennyit amikor összekerülnek a kissebbekkel. Az anyukája jobban tudja, hogy érett-e a gyerek rá. És ezel a plusszegy évvel előnye is lesz a jövőben. Az alváról le fog szokni hamar, vagy alszik iskola után. Egy érettebb közegben jopbban fog fejlődni. Szerintem nincs ezzel gond. Ez egyébként egy normál gyereeknél nem megoldható, mivel már volt beíratkozás.
2017. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Anya és óvoda szerint érett az iskolakezdésre! Nem kell agyon babuzsgatni az unokát, minden osztályban vannak érett és kevésbé érett gyerekek,ez az élet rendje! Az anyukát pedig tisztességtelen megkerülni a saját gyereke ügyében!!!
2017. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Dora27 válasza:
67%
Előző vagyok, 3n 07, 05-én születtem 6 évesen mentem iskolába, az osztályomból én mentem a legjobb helyre tovább, hozzáteszem, engem az óvónők tovább akartak tartani, és így végül én nagyon örülök, hogy nem maradtam.
2017. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos nem tehetsz semmit!

Részben a szülővel és az ovival nem mehetsz szembe, részben már késő van, 1 hét múlva iskola.

Nagyjából ugyanazokkal a gyerekekkel lesz, akikkel oviba is járt, ha ott nem csúfolták, akkor a suliban sem fogják.

Ha a tanárai úgy látják felméréskor, hogy nem iskolaérett, vissza fogják tenni az oviba.

Az óvoda nem küldte logopédushoz?

Az én unokám is beszédhibás volt, másfél éve jár logopédushoz és már csak az veszi észre, aki tudja, hogy probléma volt a beszédével.

Ő is most megy elsőbe.

2017. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
A szülő is belátta már? Mert ha igen akkor "el lehet intézni"
2017. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha a beszédhiba meg a csúnya rajzolás visszatartó ok lenne, akkor az én kisiskolás osztálytársaim felét 12 évesen küldték volna első osztályba...

Ez ma sincs másképp, van, aki már olvasni tud 6 évesen, 8 évesen meg verset mond, énekel és rajzversenyekre jár... és van, aki nem. Vannak jobb és rosszabb képességű gyerekek, vannak, akiknek több segítség kell. Pl. szakemberé, mint a logopédus. Attól ne várjatok fejlődést, hogy babusgatjátok és arra tanítjátok, hogy nyugodtan hibázzon huszadszorra, mert az sem baj. Persze, hogy nem próbálkozik jobban a gyerek, hiszen gyakorlatilag megdicséritek, ha rosszul mond valamit. Megóvni sem tudjátok örökké, a csúfolódás mindig megy, mindenki megkapja, túl kell rajta esni és megtanulni kezelni. A te unokád is meg fogja tudni védeni magát, de ha úgy kezelitek, mint egy gyenge, sérült kismadarat, akkor az is fog maradni.

2017. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és párra válaszolnék.

A kapcsolatunk jó volt az anyjukkal, de miután a gyerekek nálunk jobban szeretnek lenni, mint otthon, ez átment féltékenységbe sajnos.

Nincs babusgatás! Következetesség van,foglalkozás... Fontos,hogy van egy testvére,aki most megy 2.osztályba,nála nem is volt kérdés az érettsége.Ő nagyon sokat,minden hétvégén nálam volt,mikor még együtt volt a család.Amióta szétmentek kizárólag együtt jöhetnek,és egyik sem kap azóta mást, csakis osztott figyelmet.Otthon nincsenek hozzáférhető játékaik,inkább tv,tv játék,telefon (ők mesélik) ebből adódóan is ennél az unokámnál nagyobb türelem kell,mert sajnos nem kap elég figyelmet, és ezt durvasággal,rombolással vonja magára.

A fiamat annó az ovi nem javasolta suliba,hogy nem tudja majd végigülni az órát,én mégis kértem szakvéleményt, és ment is suliba, ahol akkor kapott "figyelmeztetést"ha csak az átlag szintet teljesítette, mert tőle többhöz szoktak! Egyszerűen féltem a kudarctól a kicsit, mert nincs megérve rá, és ez befolyásolhatja az egész életét akár,ha nem lesz sikerélménye, amire ki van éhezve!

2017. aug. 25. 23:56
 10/30 A kérdező kommentje:

kiegészítés képpen a testvére ugye most megy 2-ba, ének-zene tagozatos, és 32 fő az osztálylétszám!!! A "kicsi" angol szakosba lett beiratva.

Beszédhibája: J-vel helyettesíti az l;r hangokat, ami a kisebbik baj, mert már ki tudja mondani, de keveri,hogy mikor melyiket használja.pl.:kell helyett kerr-t mond

Logopédushoz,nevelési tanácsadóba járt,de nem beszéd,hanem valami torna gyakorlatokat csinálnak vele. Otthon nincs gyakorlás (legalábbis ezt mondják). Amikor itt vannak a 2 nap alatt többet tanul,mint otthon 11 nap alatt :-(

2017. aug. 26. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!