Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolakezdés előtt pár nappal...

Ágica65 kérdése:

Iskolakezdés előtt pár nappal lehet még valamit tenni, hogy mégis inkább oviban maradjon a gyerek?

Figyelt kérdés
Unokám most 06.25-én töltötte a 6.évét,és megy iskolába, mert az ovi szerint és az anyuka szerint érett rá. Nálunk 2 hetente van hétvégén, és a gyerek még nem beszél tisztán,délben magától lefekszik,most kezdett el rajzolni úgy,hogy kivehető mit is ábrázol... Reméltük, hogy nyár végére fejlődik annyit, hogy nyugodtan suliba menjen, de ez nem következett be,így féltjük a kudarctól,beszédhibája miatti csúfolástól. Testileg teljesen fejlett,ügyes,nem is buta,de eleve fél a kudarctól,így alig lehet rávenni, hogy valamit is csináljon,pedig játékosan,eleve dicsérve,biztatva mondjuk, hogy "mi tudjuk,hogy meg tudod csinálni,ki tudod mondani,de,ha nem sikerül az sem baj,majd huszadikra menni fog..."Meg is csinálja végül,és boldog,de kérdem én,hogy 30 fős osztályban ezt hogy lehetne elvárni majd egy tanártól? Kihez lehetne fordulni,hogy rávegye az anyukát,hogy hagyja még egy évet oviban,és arra éretten menjen majd suliba?

2017. aug. 25. 22:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%
Ments meg Uram az ilyen anyóstól!
2017. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Na szépen megkaptam a magamét!

Összefoglalva, Nem csak én látom így,hanem mindenki más is,aki ismeri! Nagyon jó kapcsolatunk volt a menyemmel,és miután hazaköltözött, a szüleihez,akkor is engem kért meg a gyerekek felügyeletére,nem a saját anyját!!!Egyetlen egyszer mondtam nemet,mert arra az estére fontos dolgom volt,és azóta van ez az ellenségeskedés,amit szerintem az anyja generál! Tuti rossz lehet itt nekik,ha zokognak,kapaszkodnak belénk, amikor haza kell menniük! Nem kívánom senkinek azt az érzést! Közel 2 évig velem együtt éltek,és a kislány (nagyobbik) nem engedett semmit az anyjának,még fürdetni,mesélni sem,és minden éjjel átcsoszogott hozzám a kis csucsujával.. Nagyon zavart,hogy ott vannak a szülei a másik szobában,itt a gyerekeknek is külön van, és hozzám jön.Szóvátettem,a gyereket is az anyja felé irányítottam,de ő lerendezte annyival,hogy "ma is megnyerted" Nem akartam ezt,és szerintem ennek is isszuk most a levét! Bevallom,hogy a kicsire,aki miatt most aggódok,annyira nem figyeltem,mert iszonyú hisztis volt,amit nehezen viseltem,és minden játékot rombolt,nem lehetett bevonni

2017. aug. 28. 08:08
 23/30 A kérdező kommentje:

Inkább, csúnya szóval mondva, lepasszoltam a szülőknek,hogy csináljanak vele valamit. Megint kaphatok majd a fejemre,megérdemlem,hogy akkor a nagyobb volt a kedvenc... Vele 8 hónapos korától nagyon összeszoktunk,met onnan minden péntektől vasárnapig nálam volt míg külön laktunk,és végül össze nem költöztünk,vagyis 2 éven át!Azt gondoltam,hogy amíg én a lányzóval vagyok,otthon a kicsivel is ugyanúgy foglalkoznak,de nem így volt,ez lejött összeköltözés után.(Fiam vezette a háztartást,vásárlás,főzés,konyha,anyukának csak a gyerekek,mosás,takarítás lett volna a feladata)Nem tudtam onnantól 2 felé szakadni,sőt 4,mert van még 2 unokám,akiket szintén imádok,és ők is jönnek szinte mindig,mikor itt vannak az uncsitesók!A 2 nagy egyidős,és ugye 2.osztályba mennek.A pici csak 1 éves,vele nem is marad a lányom csak 1 napot,és a nagyot hagyja itt,míg a többiek is vannak,vagy szünetben hosszabb időre. Nem volt kérdés az érettségük.Kértem anyukát,hogy néha külön engedje el őket,akár a kicsit,hogy ne osztott figyelmet kapjon,ami a nagyoknál megvolt kisebb korukban,és úgy rá tudok kincentrálni,de nem engedte. Szünetekben mostmár hosszabb időt is itt tölthetnek,de nem csak az unokák,hanem hívják a barátaikat,itt is alszik néha 1-2.. így hogy üljek le a kicsivel? Állandóan belerondít ma is a nagyobbak játékába,sokat kell fegyelmezni,ami bánt,mert tudom,hogy csak a figyelem hiányzik neki..

1 szónak is 100 a vége! Nem érett,és tudom hogy menni fog a suliba.

Nem megkerülni akartam az anyukát,csak ötletet,hogy mivel állhatnék elé,egy utolsó próbával!

A kislányt,mikor vittem haza és már tudott olvasni,kiderült,hogy nem látja a kisebb betüket,amiket én simán elolvastam.Szóltam anyukának,igérte,hogy megnézeti.2 héttel késöbb a másik sulis unokám is velünk volt,és akkor lett biztos, a lányzó szeme nem jó! Csak ezután vitte el anyuka szemészetre,és szemüveget kapott,ami mellesleg iszonyú jól áll neki!

Szerintem lehet hinni nekem,ha valami miatt "aggodalmaskodok"!

2017. aug. 28. 08:43
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
Szóval, hol az apuka?
2017. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

Bárhogy is legyen, itt már nem tudsz csinálni semmit, hiszen 3 nap és iskola.

Először is anyukát kellene meggyőzni, mert ha még ő sem ért ezzel egyet, akkor aztán végképp nem tudsz semmit csinálni.

Tavasszal kellett volna erre gondolnod, de anyuka beleegyezése nélkül még akkor sem tudtad volna új szakember elé citálni a gyereket.

2017. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%

"iszonyú hisztis volt,amit nehezen viseltem,és minden játékot rombolt,nem lehetett bevonni"


Akkor játssz vele rombolósat - jókedvűen! Komolyan mondom.

A kisgyermek ösztönösen remekül kijátssza önmagából az érzelmeit. Ez az egyik legfontosabb dolog, amit engedni kell nekik, az idő legnagyobb részében.

2017. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igaz ötletet nem kaptam, de többektől hasznos tanácsokat igen!

Nem görcsölök már miatta, mert nincs értelme, és imádkozom, hogy ne legyen igazam se nekem, se senkinek, aki szintén így látja a gyerek iskolakezdését! (Apuka is, csak ő még mindig hisz a Család egyesítésben, így sajna bólogat, nem áll ki amellett, amit tapasztal)

Majd félév végén megírom, hogy mi van a gyermekkel!

2017. aug. 30. 16:27
 28/30 anonim ***** válasza:
57%

Ha valóban ilyen szörnyű a menyed, és a fiad csak bólogat, akkor valami a te nevelésed során jól megcsúszott, hiszen sikerült egy tutyimutyi alakot nevelned.

Ezért (meg amúgy is) az unoka nevelését bízd a szülőkre, ez már kizárólag az ő dolguk, hiába nem értesz egyet velük, vagyis a menyeddel.

2017. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
57%
És még egy:ötletet is kaptál bőven, mégpedig azt, hogy a saját gyermekének a sorsáról hagy döntsön a meny.
2017. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
36%

Az imént írtam ki egy kérdést, így bukkantam rá erre és, bár 2017-ről van szó, a gyerek most fogja elkezdeni a hatodik osztályt, de néhány gondolatot hozzáfűznék.


A beszédhiba korrekcióját elősegíti a gyermekkori fogváltás.


Sok diák visz az iskolába magával valami beszédhibát. Némelyiküknek a beszédét teljesen érthetetlenné teszi, ám akadnak akiknek egy betű kiejtése okoz gondot. Nem törvényszerű, hogy ez visszatartó tényező legyen, hiszen ahhoz hogy a gyerek második osztályba léphessen, ismernie kell a betűket, tudnia kell olvasnia, ismernie kell a számokat és kell, hogy legyen egy alapvető matematikai ismeretsége és a beszédhiba a nebulót nem akadályoztatja abban hogy ezeket elsajátítsa.


Rengeteg ember felnőttkorára sem tud értelmezhető és értékelhető alkotásokat rajzolni. A vizuális kultúra fő céljai, hogy a gyerek kreativitása fejlődjön és hogy a gyerek alapvető kulturális ismeretségre tegyen szert.

2022. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!