Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Érzett valaki így? Hogy...

Érzett valaki így? Hogy sikerült túllendűlni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves gyermekem aki most fogja kezdeni az ovit.Nem járt bölcsibe,mert én itthon vagyok a kissebbel.Nos a problémám a következő: Holnap kezdődik a beszoktatás és 3n szorongok.Félek,hogy ez átragad a fiamra,nagyon nem akaraom.Nekem csupa rossz élményeim vannak az oviból\suliból.Sokat csúfotak,nem játszottak velem,sokat voltam rettenetesen magányos és szomorú.Az óvónénik is eléggé...horrorr nénik voltak.Uráltam közösségbe járni.Ez a mai napig így van.Na nem gubóztam be,mert vannak barátaim(egy kevés),sokat mozdulunk ki,csak ezt a nagy barátkozást idegenekkel nem bírom.A fiam sajnos nagyon hasonló személyiség mint én.Magának való.A játszin is mindíg olyanokkal szeretne játszani akik le sem tojják..Nekem meg megszakad a szívem mert tudom milyen érzés.Rettegek,hogy neki is egy kín szenvedés lesz az oviba járás.Ráadásul az óvónők sem túl szimpik(nagyon nem akartam h ebbe a csoportba kerüljön,de nincs mit tenni).

Szóval nagyon féltem őt,illetve félek,hogy megérzi a szorongásom és csak megnehezítem neki.Próbálok jó képet vágni a dologhoz,meg csak pozitív dolgokat mesélni neki az oviról.Volt valaki hasonlóan köztetek? Hogy lendültetek túl ezen? A gyereknek h sikerült a beilleszked3s?


2017. aug. 27. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha te úgyis otthon vagy, miért nem kéred hogy még egy évig had maradhasson veled otthon? Én is hasonló voltam mint te és a fiad és gyűlöltem az ovit, pedig az óvónéni a nagynéném volt. De egyszerűen túl sok volt a gyerek, túl nagy a zaj, az erősebbek mindig bántottak..
2017. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Nos azért nem kérek felmentést,mert annyira látom rajta,hogy igényelné más gyerekek társaságát.Az ovit is nagyon várja( persze mert nem tudja mi vár rá).Lehet,hogy ő Telljessen jól fogja érezni ott magát,lesznek pajtásai csak én parázom túl az egészet...Minden esetre szorongató az érzés.
2017. aug. 27. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaa értem. Úgy értettem hogy ő se akar menni. Így más a helyzet.Addig úgy sem fogsz megnyugodni, mg nem látod hogy jól érzi magát. Addig csak annyit tehetsz amit eddig is csináltál, hogy csak jókat mesélsz neki róla, lelkesíted. Az óvónőnek ha szimpatikus első nap elmondhatod a problémádat.
2017. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Addig ne görcsölj, amíg nincsen baj, mert valószínűleg tök felesleges, elég lesz akkor, ha már tényleg baj van.
2017. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, a különbség az, hogy rajtunk kívül álló ok miatt 3,5 évesen fogja most kezdeni. Próbalom nem érezni ezeket amikor az oviról mesélek. Egyenlőre délig lesz csak, majd ha ő szeretne akkor ott alszik.
2017. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszokat.Örülök,hogy nem vagyok egyedül ezzel.Már az is segítet valamennyit,hogy ki írhattam magamból.Ma lesz az első nap..
2017. aug. 28. 06:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha egyszer tudod, hogy a kisgyermekek ráhangolódnak az anyukájuk tudatalattijára és sorsára, akkor legalább utólag miért nem változtatsz, felnőttként a gondolkodásmódodon...? Ha így maradsz, a gyereked követni fogja a sorsodat.


Meg egyáltalán: ha nem tetszik az ovis csoport, miért oda írattad be?

2017. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Próbálom nrm mutatni neki,illetve pozitívan hozzá állni.Bár ez a 2.nap megint csak nem győzött meg(nem részletezem,egy másik kérdésben megtettem)

Azért ide jár,mert ez a körzetes,ide tartozunk.Máshova nem veszik fel...próbáltam.Másik csoportba meg full létszám van.Nem teszik át.

2017. aug. 29. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a szülőnek lehetősége van akármelyik magyaro-i oviba íratni gyermekét, ha magyar állampolgár. (viszont ha másik országról van szó, ahhoz ne mtudok hozzászólni.)


"Próbálom nrm mutatni neki,illetve pozitívan hozzá állni."


Hiába! Mondom, a kisgyermekek, kb 10 éves korukig "leveszik" az anyukájuk tudatalattiját!


Inkább őszinte legyél, de persze nem kell a kisgyermek "arcába tolni direkt" semmi olyat, ami nem neki való. A kongruencia nagyon fontos: azt tedd, amit érzel, a kisgyermek irányába és előtte! Máskülönben zavar keletkezik a (pszichés) fejlődésében.


És ha nem hallja, nem látjam nem hallja a szüleit veszekedni, megérzik, ha pl másik emeleten vannak. Erre számos konkrét példát is hallottam már szülőktől.


Pl több különböző héten tapasztalta több szülő már, hogy családi ház egyik emeletén nagyon hallkan veszekedtek, nézeteltérsük volt egymással a szülőknek, szinte feszült köztük a levegő, de a baba miatt nagyon halkan voltak, és nem is láthatta őket a babájuk, aki a másik emeleten aludt. A csecsemő a legtöb iylen esetben felriadt és keservesen sírni ekzdett. Több iylen esetben is kizárták az egyéb okot, mivel máskülönben voltak iylen családoknál jól alvó babák is - akik persze csak akkor aludtak jól, ha jó volt a pszichés légkör éppen otthon!


Megérzik még a 9.10 évesek is, 20-30 méterről akár...

Akár a háziállatok. Pl sokan megélik, akinek van macskája, kutyája, hogy otthon van az egyik gazdi, a kutya/macska meg váratlanul elkezd sajátosan, izgatottan viselkedni, erre 10-15 perc múlva hazaér a másik gazdi, holott nem látta, nem hallotta a még hazafelé tartó másik gazdit...


A kisgyermekeknek is ilyen "antennája van"!


A másik tényező meg, mondom, a tudatalatti. Aminek tartalmáról te se tudsz (csak bizonyos fajta hipnózisban hozható fel a tartalma). Tudat alatt többségében fájó emlékek vannak, felnőtt korban is - főként gyerekkorból erednek ezek.

2017. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
....illetve a tudatalattidról nem tudsz, míg a kisgyermeked rezonál rá! Ezt érdemes feldolgoznod, pl műalkotásokon át, vagy pl pszichológus segítségével - amelyikre igényed van.
2017. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!