Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A nevelőre számíthat egy...

A nevelőre számíthat egy gyerek, vagy ne ültessek belé x, y néni felé bizalmat?

Figyelt kérdés

Óvodai beszoktatás.

A bölcsiben kötődő kapcsolata volt a gondozóval, szereti.de ott 12-14 gyerek volt és nem 24, mint oviban.


Első napi tapasztalataim:

Az ovonők nem foglalkoznak megosztottan a gyerekekkel, hanem amíg két, folyamatosan siros gyerek volt a kezükben, figyelmukben kb 10-10-szer, addig az én gyerekem egyszersem..


Gyermekem a néma szorongo tipus. Inkább nem szolal meg, ha baj van, ill a gyerekek kozti konfliktus fel sem tűnt a nevelőknek (két nagyobb gyerek elkezdett üvölteni a gyerekemhez es ki is taszitották a homokozos sutős pultbol, holott gyermekem jatszott vele elsőként)

Gyermekem még nem tud konfliktusokat kezelni, szükséges felnőtt segítsége.


Egész beszoktatás alatt rá sem hederitettek, én motiváltam a kapcsolat kialakulását pl inni szeretnél?gyere x nénihez, tőle kérünk es vittem oda es kapott inni.(amugy óvodákban csak vizet szokás kitenni a gyerekeknek?csak mert bölcsiben tea volt...)


Most átgondolva..

Inkább arra "képezzem" a gyereket hogy csak magadra számithatsz, kiabálj vissza? Es ne eroltessem hogy x neni majd segit, ha baj van?


Hétfő lesz a beszoktatás 2. napja


2017. szept. 2. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Ne mondj neki ilyet. Állami oviba arra a gyerekre figyelnek akinek jól nyalnak a szülei (sok és drága játékot vesznek és drága ajándékokat vesznek nekik).
2017. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja, hogy ezeket a következtetéseket egy nap alapján szűrted le. Mondd azt a gyerekednek, hogy ha valami baj van, x néni segít. Azt viszont neked mondom, hogy ha mindig x néni segít, akkor a gyerek sosem tanulja meg kezelni a konfliktusokat. Ez persze nem azt jelenti, hogy az óvónőnek csak akkor kell közbeavatkozni, amikor már "vér folyik", de minden pici piszkálódásra nem kell ugrani.
2017. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az az egy nap speciel beszoktatási nap.

Feltételezem hogy nem csak ket siros gyereknek nehéz..

2017. szept. 2. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Vegyes csoport vagy egykorúak? Szoktattál már be egyszerre 24 gyereket? Meg úgy egyébként is, tudod milyen kis zizik ilyenkor a hosszú szünet után még a régi motoros nagycsopisok is?


A gyereket konfliktust kezelni neked kellene megtanítani, de természetesen arra is, hogy ha nagy baj van, amit nem tud megoldani, akkor lehet X Y és Z nénihez is szaladni.


Egyébként ha jelzed az óvónők felé, hogy némán szorong a gyerek, akkor biztos jobban oda fognak rá figyelni, de valószínűleg látják ezt ők is, csak ha még egy pohár vízért is te mész oda helyette, akkor nem sok értelme lenne közétek állni.


Nem akarlak megbántani, véletlenül sem, de szerintem nagyon egocentrikusan közelíted meg a szitut, és ahogy állításod szerint az óvónők nem veszik észre a te gyerekedet, úgy te sem veszed tudomásul, hogy ott van még 23 másik, ugyanannyira megszeppent és szabályokba nem beleszokott gyerkőc is.


Egyébként ha bölcsis volt, nem is nagyon kéne beszoktatni, de legalábbis olyan szinten kellene lennie, hogy ha szomjas, kér inni. Milyen bölcsi volt ez?

2017. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

1-es, ez nagyon gonosz komment volt. Láttál te egyáltalán állami ovit testközelből, vagy egy prekoncepciódat írtad le a témában, és mivel szentül hiszed, hogy igazad van, bőszen hangoztatod is? Felteszem, a gyermeked magánba jár (amivel semmi gond egyébként), mivel úgy gondolod, minden állami ovi ugyanolyan.

A fiam állami oviba jár, Ő is, mi is imádjuk, szuper intézmény, szuper óvó nénikkel. A két óvó nénijéből az egyikkel igen meghitt kapcsolata/kapcsolatunk alakult ki, pedig soha nem vittünk Neki ajándékot, de még egy szál virágot sem vittünk Neki külön az évzáróra.

2017. szept. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Magánba járt aztán a kircsoport hiánya miatt át kellett vinni államiba. Ott a második csoportban van most. Pontosan így van ahogy leírtam. Borzalmasak voltak az óvónők. Nem segítettek neki beilleszkedni egy összeszokott csoportba, sőt nehezítették, volt, hogy felügyelet nélkül hagyták. Aztán mikor vettünk játékokat meg drága ajándékot ahogy a kiskedvenc gyetekek szüleitől láttam egy csapásra megváltoztak.
2017. szept. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Szintén egy napos tapasztalatom van :-). Én azt vettem észre, hogy az óvónénik és a dadus mindig arra figyelnek épp, akinek épp a legnagyobb gondja van, baromi nehéz ennyi gyerekre vigyázni, nem lehet mindenkit egyszerre tutujgatni. Én úgy tanítom a gyereket, hogy pl. ha szeretne játszani valakivel menjen oda, ha más gyerek elvesz valamit kérje vissza, ha meg pisilni-kakilni kell vagy szomjas szóljon a néniknek. Neki is meg kell tanulni különbséget tenni, mikor mit kell tenni, de ha megismeri majd a gyerekeket meg a néninek nem lesz gond, mer majd kommunikálni mindenkivel.
2017. szept. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Baranka ***** válasza:
60%
Drága 1-es válaszoló. Az én gyerekeim is állami oviba járnak. Soha nem is nyaltam óvónőknek/dadusoknak és nem is fogok soha vinni drága játékot. Ettől függetlenül figyelnek illetve szeretik a gyerekeimet. Kérdező 1 nap után vonj le túl nagy következtetést. Milyen már, hogy "képezd"? A seregbe jár vagy mi? Én a gyerekeimnek mindig mondtam, hogy nyugodtan szóljanak óvónőnek/dadusnak ha baj van és segitenek.
2017. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bár valóban nehéz 25-30 gyerekre figyelni, de muszáj, amennyire csak lehet. Magánoviban persze, hogy könnyebb, szinte minden magánovi vonzó ereje a kis létszámú csoport.


Tehát nem feltétlen érdeme a magánovis pedagógusoknak, ha történetesen jobban csinálnak valamit, hanem pusztán a LEHETŐSÉGE nagyobb erre, a kis létszám miatt.


Létezik hozzáértő pedagógus mind államiban, mind magánoviban, és hozzá nem értő is.


Kérdező, bár tényleg pusztán egyetlen napból nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, de ha a második nap is tapasztalnál ilyet, amikor jelen vagy, én a helyedben jelezném diszkréten, de határozottan a pedagógusoknak, hogy a gyermeked visszahúzódó, félénk, nem feltétlen sír, ha gondja van, figyeljenek oda erre, pláne most, beszoktatás alatt. (És köszönd meg előre, szerintem, bár helyzettől, pedagógustól függ, használd a megérzésed is. Sajnos nehéz pedagógust választani, nem lehet előre kiismerni senkit.)


Ha nem teszik, akkor lépj fel határozottabban és egy kicsit "szárazabb" hangnemben.


Én óvodában kifejezetten figyelek az introvertáltabbakra , mert ők a kevésbé feltűnőek, mégis sokszor érzékenyebbek. (Köztük is vannak sírósabbak, meg "elfojtásra hajlamosak".)


Azon kérdésedre, hogy saját magától, vagy a felnőttől várja-e el a konfliktuskezelést, arra azt mondom, hogy itt fokozottan érvényes az "arany középút" mint tényező, hozzáállás, de a gyermek aktuális életkora is. Minél idősebb, annál inkább engedni kell az arányt az önállósodása felé eltolni, de még 7 éves gyereknek is segíteni kell sok mindenben, ha úgy ítélem meg a helyzetet.


Egy 2-3 éves még nagyon kicsi! A konfliktuskezelést

nem bízom rá, hacsak nem enyhe esetekben, és ha az csak másodpercekig tart a többi gyerekkel való interakciójában.


Mintát, viselkedési kell adni a gyerekeknek! Pláne minél kisebb, annál inkább , annál gyakrabban és annál többfélét!


A testi épség, valamint a komfort érzet meg a legelsők közé tartozik, ezért főleg szorongó, és befelé forduló gyermekekhez (különösen beszoktatásnál) megyek oda, gyengéden megszólítva, általában arcukat megsimítva, hogy "jaj de szépen játszol. :) Kell pisilnek, kakilnod? Szólj nyugodtan, ha kell, vagy ha másvalamit szeretnél, nyugodtan szólhatsz nekem, vagy az XY felnőttnek".


(Most nem részletezném a beszoktatás részleteit, gyakori ölbéli játékok, höcögtető, ami fokozottan nyugtató hatású is egyúttal, és a mozgás, a ritmus, a mondókázás kiemelt jelentőségű amúgy is pici korban, vagy pl bábozással is oldom őket, különösen ilyenkor.)


Tehát a fő kérdésedre: add tudtára gyermekednek (amíg megbízol a pedagógusokban és dadusokban), hogy forduljon bizalommal hozzájuk. bármi kérése van (az ő nyelvezetén mondod neki, nyilván). Érdemes KONKRÉTUMOKAT is sorolni: "ha pisilned, kakilnod kell, vagy ha bánt valaki téged, szólj nekik nyugodtan"


Remélem, a továbbiakban több figyelmet kap gyermeked a pedagógusoktól, pláne eleinte, a beszoktatás alatt. Máskülönben nem hozzáértőek, ha csak a sírósakra figyelnek.

2017. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Ma beszélek a nevelővel, probálom bemutatni a gyereket, hogy ő alapbol még jóindulatu, jot akar, konfliktusikat soha nem kezdeményez, inkább konfliktuskerülő(játékot átenged ill megnémul)es ugy álljanak hozzá.


Ahogy észrevettem, a gyerekekben alapbol rosszindulatot feltételeznek. Szóval az ártatlanok is kapnak fegyelmezést..

2017. szept. 4. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!