Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A nevelőre számíthat egy...

A nevelőre számíthat egy gyerek, vagy ne ültessek belé x, y néni felé bizalmat?

Figyelt kérdés

Óvodai beszoktatás.

A bölcsiben kötődő kapcsolata volt a gondozóval, szereti.de ott 12-14 gyerek volt és nem 24, mint oviban.


Első napi tapasztalataim:

Az ovonők nem foglalkoznak megosztottan a gyerekekkel, hanem amíg két, folyamatosan siros gyerek volt a kezükben, figyelmukben kb 10-10-szer, addig az én gyerekem egyszersem..


Gyermekem a néma szorongo tipus. Inkább nem szolal meg, ha baj van, ill a gyerekek kozti konfliktus fel sem tűnt a nevelőknek (két nagyobb gyerek elkezdett üvölteni a gyerekemhez es ki is taszitották a homokozos sutős pultbol, holott gyermekem jatszott vele elsőként)

Gyermekem még nem tud konfliktusokat kezelni, szükséges felnőtt segítsége.


Egész beszoktatás alatt rá sem hederitettek, én motiváltam a kapcsolat kialakulását pl inni szeretnél?gyere x nénihez, tőle kérünk es vittem oda es kapott inni.(amugy óvodákban csak vizet szokás kitenni a gyerekeknek?csak mert bölcsiben tea volt...)


Most átgondolva..

Inkább arra "képezzem" a gyereket hogy csak magadra számithatsz, kiabálj vissza? Es ne eroltessem hogy x neni majd segit, ha baj van?


Hétfő lesz a beszoktatás 2. napja


2017. szept. 2. 21:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A bölcsiben is beszédzavaros lett a beszoktatástol.

Valoszinű ezért nem kér enni inni.stresszes helyzetekben megkukul.

Habár oviban nem eszik, nem alszik még.stresszes

2017. szept. 4. 06:47
 12/13 A kérdező kommentje:

Reggel azt mondták, menjek fél 1-re a gyerekért.(sirva hagytam ott)

Fél 1-kor hazavitelkor nem akartak semmit mondani a gyerekről olyan alapon, hogy nem érnek rá. Agyam eldobom a stilusuktol..

2017. szept. 4. 14:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Értelek. Elég szomorú az, ha az ártatlan gyermeket fegyelmezik. Ha így van.

Azt már félig megértem, ha szokványos napon (értsd: nem szülői értekezlet stb)

nem konzultálnak a szülővel, ugyanis

nem lehet felügyelet nélkül hagyni a gyermekeket.


Az nem lehetséges, hogy miközben 5-10 percenként érkezik egy szülő, hogy viszi a gyereket, ilyenkor mindig dajkát állítsuk a csoporthoz, amúgy se szabad dajkára bíznia csoportot, kivéve, ha wc-re kell m,ennie a pedagógusnak (vagy ritka esetben ha rosszul lesz, de akkor inkább óvodavezető kell, vagy csoportösszevonás, mert ritka eset).


De ettől még kb egyetlen perc időt lehet szánni a szülőkre, amennyiben indokolt. És a beszoktatás első napjain indokolt. Szóval igazad lehet, esélyesen méltatlan a pedagógusok hozzáállása.


Figyelj a napokban, mennyire véled őket megbízhatnak.

Ha sorozatban nem szimpatikusak, próbáld kivenni és máshova íratni. Nem értek az átíratási procedúrákhoz. inkább a pedagógiai tevékenységhez. De valamit érdemes változtatni, akár az óvodavezetővel beszélned, ha nem lesz javulás a pedagógusok hozzáállásában.


A visszahúzódó (introvertált) gyermekre egyfelől szintén oda kell figyelni. Másfelől mi az, hogy fegyelmezik őt is, ha egyszer semmi rosszat nem tett?? Ezen felül beszoktatási időszakban egy percet se áldoznak a szülőre??


Eleve valami nem kerek...

2017. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!