Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai bepisilés?

Óvodai bepisilés?

Figyelt kérdés
Már régóta ovis a gyerekem, de mostanában 2-3 naponta bepisil, nincs különösebb oka, nincs megfázva, állítólag nem figyel oda. Nem tudom mit csináljak vele, mindig elmagyarázom neki, hogy időben menjen el pisilni, tudja is, és mégis megesik a dolog. Valaki járt már így?
2017. szept. 13. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, fiamnak is volt ilyen időszaka.

Ébredés után üldögélt az ágyában és bepisilt...


Beszélgettem vele erről, mert otthon nem volt ilyen. Nem bántottam érte, nem szúrtam le, csak kérdezgettem, miért. Oviba szeretett járni, így azt gondolom ott sem érte rossz dolog.


Aztán elhagyta. Ez kiscsoportban volt, januárban-februárban. Tehát hónapokig semmi gond, aztán ez volt. Majd abbamaradt. Azóta sem pisil be.

2017. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tartós bepisilés hátterében (egy egyébként szobatiszta gyermek esetében) valami trauma állhat. Ki kell deríteni, mi történik a gyermekkel. Lehet, hogy semmi extra, csak egy fura felvett szokás, vagy valóban figyelmetlenség, de akár jelezhet komoly lelki gondot is.

Az óvónők mit mondanak? A gyermek?

2017. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!