Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves Kislányom nem alszik...

3 éves Kislányom nem alszik az oviban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem tud elaludni, sír sokat értem. Fáradt, igényelné az alvást, de valamiért nem tud. Előtte bölcsis volt, ott aludt. Itthon is. Mi lehet a gond, a változás? Már 2 hete próbálkozunk, egyszer aludt el eddig, azt is nyugtalanul. Elhozni nem tudom délben,dolgozom.
2017. szept. 19. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Én sosem aludtam az oviban, mindig számoltam vissza az órán hogy mikor jön anyukám. Eleinte napközben is nyugtalan voltam de aztán az ovónéni meg mutatta hogy hol lesz az óra mutató amikor jönnek értem és utána mindig azt lestem. Még biztos idegen neki a környezet. Próbáljatok ki apró trükköket, például valami jutalmat vagy valamit amivel tudod őt öztönözni.
2017. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Óvónők mit mondanak? Szerintem a beszokatást kellene segíteni. Ha az megoldódik, akkor ha elálmosodik nyugodtan tud aludni.
2017. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Uj helyen van, ezèrt nem tud ellazulni. Én sem tudnék a megszokott környezezemen kívül aludni...Megszokás és talán egy olyan hely a szobàban, ahol kicsit jobban szeret lenni , ami kuckósabb. Kèrni h mindig azon a helyen legyen.
2017. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
12%
Egy kis morfium?
2017. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, mi is hasonló gondokkal küzdünk. Mi az óvodavezető javaslatára at találtuk ki, hogy legyen 1 nap a héten amikor nem alszik ott.

Mi a pénteket választottuk. Itthon van neki egy mágneses táblája, amin rajta vannak a hét napjai s kis képekkel lehet rajta jelölni a napi/heti programok, így azon a péntekre feltettük azt a képecskt ami azt jelöli, hogy pénteken ebéd után értemegyek.


(szintén 3 éves kislány anyukája)

2017. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ÉS Neked otthon alszik egyébként?
2017. szept. 21. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem aludtam soha oviban, csak ha beteg voltam. Nem kell erőltetni, majd alszik ha akar.
2017. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, itthon simán elalszik.

Valójában az oviban is el tud aludni, csak van, hogy kicsit nehezebben, húzza az időt, kéri az óvónénit, hogy masszíroza a fejét:)

Csak nem szeret ott aludni, minden reggel emiatt meg a cirkusz, már akkor kérdezi, hogy meddig kell aludni az oviban.

Ma ebéd után elhoztam, teljesen ki volt virulva, boldog volt.

2017. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem tud elaludni,ezzel van a baj. Hiaba simogatjak..
2017. szept. 22. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!