Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért kényszerítik az óvodában...

Miért kényszerítik az óvodában arra a fiú gyerekeket, hogy egymás mellett pisiljenek?

Figyelt kérdés
A fiúkat hármasával állítják oda egy WC csészéhez, mondván ez a férfias viselkedésre nevel. Nem értem miért kell egy kisgyerekre olyat ráerőltetni, amit lehet, hogy felnőtt korában sem fog csinálni, hiszen nem használ gondolom minden férfi sem piszoárt. Egy szégyenlős és visszahúzódó gyereknek ez úgy gondolom nagy törést okoz.
2017. szept. 24. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőket kérdezd, ilyet még nem hallottam.


De a szégyenlősség annyira nem jellemző az óvodásokra. A mi ovinkban 3 wc van csoportszobánként, és a csészék csak egy egy alacsony fallal vannak elválasztva, ajtó nincs. Pont így volt az én időmben is. Emlékszem, hogy fiúk a középső wc-nél, lányok két szélen, mindenki végignézett mindent és ment a leskelődés is, de senk nem zavartatta magát.

2017. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább csak időhiány miatt csinálják. Törést nem fog okozni, de valóban felesleges, és ezt óvónőként mondom.
2017. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
nálunk is ez volt oviban, és ráadásul az 1 szem fiúvécé ajtaja mindig nyitva volt (nagycsoportban) és láthattuk a fiúk boáját.
2017. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az óvónők időspórolása, semmi más.
2017. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csupán időspórolás.

A mi ovinkban mindenki akkor megy ki amikor kell neki. Csak ebéd után van, hogy minden gyerek egy időben megy pisilni, hisz alvás előtt kell ugye.

NA most, ha egyesével mennének, akkor kb 1 óra lenne mire minden gyerek pisil (és csak 2 perccel számoltam gyerekenként - a mi csoportunkban 30 a létszám...).

Így ha 3 pisil egyszerre, sokkal hamarabb megvannak.

2017. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha a fiamat zavarná a dolog,biztos beszélnék az óvónővel,ha nem találnék meghallgató fülekre akkor a vezetőséghez fordulnék.

A wécézés magán ügy.Itthon a két éves fiam megkér csukjam rá az ajtót ha wécézik.

2017. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, a ti ovitokban csak egy wc van? Nálunk 4 van, pedig egy elég szegényes ovi. Na meg amúgy sem értem, hát nem pisilik le egymást a srácok? Meg fröcsög ott összevissza, nem tűnik higiénikusnak.
2017. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Ez csak egy túlaggódó anyukában okoz törést. Nehogy már valaki ránézzen a gyermekem kukijára! Mivé lenne a világ?
2017. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy hülyeség. Én sem szeretném ha ketten türelmetlenkednének mögöttem, ez egy intim helyzet és nem hiszem hogy nem lehet másképp megoldani.
2017. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Aztán persze ugyanez az anyuka pisilteti fényes nappal a gyereket az utcán 300 ember szeme láttára, akkor nem baj.
2017. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!