Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mennyire bíztok meg egy...

Ti mennyire bíztok meg egy kezdő, fiatal óvónőben?

Figyelt kérdés
Mondjuk akinek lehet hogy ez az első éve.Rá meritek bízni a gyereket , vagy egy kicsit aggódtok amiatt hogy nem fog tudni banni vele?
2017. okt. 3. 19:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Miért, problémás a gyermeked? :-)


Szerintem az, hogy mennyire fog tudni bánni a gyermekekkel, nem attól függ, kezdő-e vagy sem, hanem hogy 1. mennyire gyermekbarát alapból 2. mennyire kreatív (problémamegoldásban is).


A személyiség, a fellépés, a karizma nagyon fontos.A gyerekek kiszagolják, ha valaki nem hiteles.

2017. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi erővel az első gyerekes anyák se kapják meg a gyereküket igaz? Az óvónő ráadásul még tanult is róluk legalább 3 évig.
2017. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Pont ugyanerre gondotam, hogy az első gyerekes anyukáknak se merjék akkor odaadni a babájukat? Azokkal ráadásul többet lehet hibázni, mint eg beszélni tudó ovissal.

Teljesen rá merem bízni a gyerekem mindegyik óvónőre. Főleg, hogy úgysem egy van az óvodában.

2017. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Nem bíztam benne, aggódtam, nem örültem neki, aztán jó ideig úgy tűnt, hogy ezek csak előítéletek voltak, majd bebizonyosodott, hogy az első megérzés volt helyes.
2017. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Anyukám dolgozott nemrég teljesen kezdő óvónővel, aki nagyon ügyesen boldogult, nagyon lelkes volt és jól bánt a gyerekekkel, akik szerették is őt.
2017. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Mi egy kezdőt kaptunk,szerintem a mini szoknya és kivágott felső nem egy oviba való (persze apukáknak bizti más volt a véleménye) feszt a telefonját nyomkodta és úgy jött ment dolgozni ahogy akart. Szomorú,hogy a vezetőség ezt elnézte mert legalább van óvónő..aztán egyik alkalomnál amikor lelkesen nyomkodta volna a telefont az egyik kisgyerek nem hagyta fogta és ráütött a gyerek fenekére.Középső csoportos volt,így nem okozott gondot,hogy elmondja. Szülő akkora botrányt csapott és a dada is lázadt,utolsó napja volt itt az oviba!És mint utólag kiderült így szülők között voltak ám gondok bőven és sokan hiába jelezték a vezetőség felé.

A maradék fél évre egy már nyugdíjas óvónő jött aki innen is ment nyugdíjba.

Következő évbe szintén éppen padból kieső nagyon fiatal óvónőt kaptunk,nagyon sok fenntartása volt mindenkinek. Viszont azt a lelkesedést,törődést,szeretetet, stb stb imádják a gyerekek és ő is a gyerekeket,rengeteget foglalkozik velük és komolyan le a kalappal előtte!!

2017. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
valahol el kell kezdeni-és ha mellette van egy jó mentor,akkor rengeteget lehet tanulni.tapasztalatból mondom(19évesen kezdtem)
2017. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Napjainkban az óvónőképzőkben elég alapos képzés folyik. Aki végig csinálja a 3 évet, az ugyanennyi tapasztalattal rendelkezik, mivel más karokkal ellentétben ezen a szakon első évtől kezdve folyamatosan járnak a hallgatók gyakorlatra, amit koordinátorok felügyelnek. Ez alatt az idő alatt ha valakiről kiderül, hogy alkalmatlan a pályára, az nem jut el a diplomáig. Tehát aki már nagybetűs óvónő, az valószínűleg szakmailag megállja a helyét. Nem az számít, hogy 50 éves-e vagy 22. A fiatalban még nincsenek berügzült sémák, rugamasabb, nem égett ki. Nincs ugyan évtizedes tapasztalata, ugyanakkor ez jó is lehet, mert ki mer próbálni új, korszerű módszereket, amiket esetleg idősebb kollgáik nem, akiknek már van egy jól bevált sémájuk (ami egyáltalán nem biztos, hogy az, amit te szeretnél!) A személyiség az, ami döntő lesz, az pedig ránézésre nem állapítható meg. Kevesebb előítélet, több bizalom. Kívánom, hogy a gyerkőc boldog legyen abban a csoportban ahová végül kerül :)


Egy fiatal óvónő

L/25

2017. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, a nyugdíj közeli óvónő bent 25 fokban, termo nadrág+harisnyában ebédeltette a gyerekeket, mert nem akarta öltöztetgetni őket, de ugyanezért simán kivitte őket februárban cicanadrágban. A napi program az volt, hogy kiadott egy adag matricát és ragasztgassanak a gyerekek. Amikor probléma volt és rákérdeztem, kiderült, hogy nem tud róla, mert kiment a csoportszobából és felnőtt nélkül hagyott 30 gyereket. Szóval ha gond van az óvónővel, az nem korfüggő.
2017. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Én örülnék neki, ha normális.
2017. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!