Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az egyi ovis társa molesztálta...

Az egyi ovis társa molesztálta a 4 éves kislányomat, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ma vacsora közben elkezdte mesélni, hogy egy kisfiú belenyúlt a bugyijába, és megfogta a punciját. Hozzátette, hogy nem a wc-ben, hanem az udvaron. És utána elmondta, hogy kik nem voltak, és pár perc múlva azt is, hogy ki volt.

Az a kisfiú szerintem 5,5 éves lehet. Nem tartom ezt normálisnak.

Megkérdeztem, a kislányomat, hogy zavarta-e ez a dolog, és azt mondta igen. De közben mosolygott.


Szóval, nem tudom ez mennyire normális. Egyáltalán mennyire lehet valós.


2017. okt. 9. 18:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg veled is megtörtént ez, csak már nem emlékszel..
2017. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

Szépen elmondanám neki, hogy senkinek ne hagyja, hogy lehúzza a bugyiját/hozzáérjen alatta. Ha ilyen van, szóljon az óvónőnek vagy, ha felnőtt volt, nekem.


Nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, hálistennek nem élte meg túl rosszul a helyzetet. Az óvónéninek szólnék, hogy figyeljenek oda xyra, mert ezt csinálta.


Ha normális, biztos elmondja xy szüleinek, akik elbeszélgetnek a fiukkal.

2017. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
Miért kaptam nulla százalékot, de most komolyan?! Itt mindenki emlékszik, hogy mi történt vele 4 évesen?! Mert én nem. És bizony (rendben akkor nem minden, hanem MAJDNEM) minden gyerekkel előfordul ez, hogy kíváncsiskodik, megnézi a másikét, meg akarja fogni. Gondolom a kisfiú nem erőszakosan egyszer csak beleerőszakolta magát a bugyijába, mert akkor nem így mesélte volna el. Ha így történt akkor elnézést kérek.
2017. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
nyugi , jött valami lepontozó majom.
2017. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi a legjobb barátnőmmel molesztáltuk egy mást, igaz nem kézzel, de megnéztük rendesen egymásét. Ez tényleg nem molesztálás, hanem kíváncsiság.
2017. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%
Ja, hogy ha a lányod akarata ellenére nyúlkál egy másik ovis a bugyijában akkor semmi baj, hisz az normális? Sajnálom a gyerekeiteket, de komolyan.
2017. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Van gyereked, utolsó? Nyilván nincs, mert különben tudnád, hogy ez életkori sajátosság. Kíváncsiak, megnezik, megtapogatjak a dolgokat, amíg nem tudják, hogy nem szabad. Márpedig addig nem tudják, amíg nem történik ilyesmi és a szulo nem beszél velük róla. Egy 5,5 éves gyerek nem tud egy másikat szexuálisan molesztalni, hiszen fogalma nincs az egészről. Jo hogy nem azt találod ki, hogy még akarta erőszakolni és a hozzaszolok többsége ezt normálisnak tartja.
2017. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Azért akinek gyereke van,olvasson már utána a fejlődéslélektannak basszus...ezek a hozzászólások...Ez ebben az életkorban normális. Mindenki megcsinálta anno. Megmutatják egymásnak stb.

Valószínűnek tartom,hogy a kislány is megnézte a kisfiúét. Vagy ha nem,meg fogja. Hisz így ismeri meg,hogy ő más,ő lány,a másik meg fiú.

2017. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
Azért ne keverjük a dolgokat. Tök természetes megnézni ebben a korban, na de megfogni?! Ráadásul a kislány akarata ellenére! Lehet, hogy nektek szülőknek ez csak egy aranyos felfedezős játék, de a kislány bizony megélheti úgy mint egy molesztálást.
2017. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%
Há képzeld, van gyerekem. Arra tanítom, hogy senkinek se engedje, hogy akarata ellenére hozzányúljon. A gyerekeknek meg kell tanítani, hogy a saját testükkel senki más nem rendelkezhet, sem óvodás, sem felnőtt. Tudom jól, hogy életkori sajátosság, de attól még nem kell hagyni! Meg kell tanítani arra is a gyerekeket, hogy mások testét tiszteljük! De ti nyugodtan neveljetek csak tipikus rámenős férfiakat és nőket. Majd később látjátpk meg az összefüggést. Vagy olvashatnátok egy kis gyermekpszichológiát, rátok férne.
2017. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!