Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszélnétek az óvodavezetővel?

Beszélnétek az óvodavezetővel?

Figyelt kérdés

Az óvodavezető barátunk. Mivel nem akarunk visszaélni az ismeretséggel, vele csak ritkán és felszínes dolgokról beszélünk. Pl. a gyerekkel kapcsolatos visszajelzésekről. Minden alkalommal megerősítették, hogy nagyon szociális, jó kedvű, könnyen kezelhető gyerek.


Az egyik óvónője a kezdetektől nem szimpatikus. Tolakodó, okoskodó, szülőket egymás háta mögött kibeszélő, xarkavaró idősebb nő.


Egyik reggel elkapta a férjemet, és kioktatta, hogy ha még egyszer késik (ő jár a gyerekért), akkor értesíteni fogja a gyermekvédelmi szerveket. Férjem elnézést kért és emlékeztette, hogy egyetlen egyszer késett. 10 percet és akkor is elnézést kért.

Az óvónő szerint kétszer (nem igaz).


Bármilyen gyermekvédelmi szervet tárt karokkal várunk, semmit nem találnának. Minden rendezett, anyagi helyzetünk is. A fiúnk megfelelően fejlődik, orvos is rendszeresen látja. Szakember pár perc után azt is látni fogja, hogy szellemileg is teljesen a korához illően érett. Jó kedélyű, beszédes gyerek, szeret barátkozni.


Szóval jöhetnek bátran.

Az óvónő támadó, kioktató, fenyegető hangneme már túl sok. Ilyen esetben ti bemennétek a vezetőhöz ezt elmesélni? Akár hozzátéve, hogy az objektivitás érdekében nyugodtan küldhetnek bármilyen hatóságot. Azért nem fogunk félni, mert lusták vagyunk két kupac gyerekjátékot összepakolni a nappali közepéről.


2017. okt. 12. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék, nem hiszem, hogy a gyerekvédelemre tartozik, ha késik 10 percet az oviból.
2017. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Én elôször az óvónôvel beszélnék. Lehet, h idióta, de elmondhatod, h megpróbâltad. Ha meg k@csög, akkor mennék a fônökéhez.
2017. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk is szülőin elhangzott, hogy a gyermek 10 óránál többet nem lehet az intézményben és régen, ha nem mentek időben a gyerekért, akkor szóltak a gyermekvédelmiseknek. Szerintem azért támadnak sokszor az óvónők, mert tényleg sok szülő nem megy a gyerekért időben.
2017. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3

Értem, de egyetlen alkalommal késett 10 percet, mert egy baleset miatt beakadt a forgalomba, illetve extra húzós napja volt. Máskor zárás előtt egy-másfél órával ott szokott lenni.


Engem is felejtettek ott az óvodában, nem emlékszem nagy balhéra, a takarítónő viccelődött apámmal, hogy ő most túlórázott velem.

2017. okt. 12. 10:20
 5/18 A kérdező kommentje:

#2

A férjem próbált ott helyben beszélni vele. Az óvónő meg nyomta tovább a kioktató dumát.

A férjem nyugodt ember, de mondta, hogy ha nem egy nővel beszélt volna, lehet, hogy a falhoz nyomja a végén, annyira bicskanyitogatóan fenyegető volt a stílusa.

Így csak kétszázas vérnyomással távozott. Illetve azóta a neve helyett csak "idős korú, ősi foglalkozást űző hölgy"-ként emlegeti nekem.

2017. okt. 12. 10:23
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk ha mindig zárás előtt hozzátok el ráadásul már nyitáskor viszitek szólhatnak érte. Nálunk 8.5 óránál nem lehet többer bent
2017. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: minden gyerek benn lehet az oviban nyitástól zárásig - mert épppen ezért van a nyitvatartási idö.
2017. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"Nálunk 8.5 óránál nem lehet többer bent"


Érdekes, mi sem dolgozunk kevesebbet és még utazni is kell a munkahelyig meg délután vissza.

2017. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

(Nálunk olyan óvónő van aki a szülők előtt mézes-mázas, magáról semmit nem árul el, viszont kiderült, hogy az előző munkahelyéről azért rúgták ki, mert verte a gyerekeket... Tudja az óvodavezető, de mivel 5 óvónő hiányzik így is az lett befenyítve kirúgással ha pofázik aki neki szólt erről...)


Bunkó a nő, mit tennének vele? Eljnye-bejnye Marika!? Én nem vesztegetném rá az időmet.

Felhívta amúgy a férjed hogy késni fog? Ha nem, megértem hogy kiborult a nő! Nálunk is elmondták szülőin, hogy ha nem szólunk hogy késünk, a gyámügynek kell leadniuk a gyereket

2017. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
utolsó: azt azért nem tudom elképzelni, hogy ha valaki késik 10 percet, akkor már a gyámhatóságot kell értesíteni!
2017. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!