Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogy tanulnátok a dolgozato...

Ti hogy tanulnátok a dolgozatokra, ha külföldön élnétek 1 éve és alig beszélnétek annak az országnak a nyelvét?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék megbukni, de nem nagyon van ötletem, hogy milyen módszerrel tanuljak. A történelemmel van a legnagyobb gondom.9-be járok.
2017. jan. 23. 21:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Járok nyelvtanárhoz heti 3-szor.
2017. jan. 23. 21:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egy évet kihagytan és csak a nyelvet tanultam.
2017. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugy sehogy nem tudtam.
2017. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
8 hónapig tanultam csak a nyelvet, januárban költöztem ide, szeptemberben kezdtem az iskolát.
2017. jan. 24. 07:59
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Nyolc honapig csak nyelvet tanultál és nem megy egy idegen (csk azt hallod) környezetben? Az ugy elég gáz, unokabátyám fél év alatt kiváloan tolja a hollandot, de ö oda is teszi magát.

Amig a nyelvtanulás egy letudando rossz kötelesség, addig ne várd, hogy menni fog. Tessék olvasni, kimenni a városba, beszélgetni, és érdeklödöen hozzáállni. Sokkal könnyebb, ha adott helyen élsz, mint otthon pl.


Melyik országrol beszélünk? :)

2017. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.

Én tiz éve tanultam a németet, kinszenbedés volt. Kiköltöztem Svájcba (páromhoz), és egy élmény, mert az vesz körül. Jo, beszélni nem tudom a svájci dialektet (föleg sok helyen francia-olasz tájszolás), de hochdeutschban eldumálok bárkivel, és egy honap alatt több ragadt rám, mint a tiz év során.

Nyelvtanár az okés, de én pl.az összes hirt svájci oldalakon olvasom, a barátomnak küldött leveleit böngészem, a szókincsem rohanosan nö, és rájöttem, hogy szeretem ezt a nyelvet.

2017. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Èn 1 ève èlek Nèmetben, most fogom màjusban a B2es nyelvvizsgát tenni, igaz 20 èves vagyok ès nem kell màr suliba jàrnom, viszont szeptemberben szeretnèk Ausbildungot csinàlni ;)

Tesòm 14 èves, ő 3 ève èl kint, 1 èvet tanulta csak a nyelvet, most suliba jàr nèmet gyerekek közè ès elèg jòl megy neki a suli... kereszttesòm viszont szintèn 3 ève èl itt, ő is először nyelvet tanult, aztàn nèmet gyerekek közè jàrt suliba ès nagyon nehèz neki...

Nem vagyunk egyformàk, valakinek ìgy fogja a feje a nyelvet, valakinek máskèpp a lènyeg az igyekezet ès a motìvàciò! Nem kell nagy dolgokat kitűzni cèlnak, ès lègy magaddal türelmes! Ahogy előttem ìrtàk olvass sokat az adott orszàg nyelvèn, nèzz filmet, youtub videòkat ès a legfontosabb, hogy BARÀTKOZZ! Baràtok, emberek àltal a legkönnyebb nyelvet tanulni ;)

Kitartàs!! Egyèbkèn melyik orszàgban èlsz?

2017. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

* youtube videòkat :D

Elìrtam bocsi :D

2017. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehát eltelt újabb nyolc hónap és még mindig ez a kérdés, sehol sem tartasz. "Eriggy haza magyarba"
2017. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!