Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszélnétek az óvodavezetővel?

Beszélnétek az óvodavezetővel?

Figyelt kérdés

Az óvodavezető barátunk. Mivel nem akarunk visszaélni az ismeretséggel, vele csak ritkán és felszínes dolgokról beszélünk. Pl. a gyerekkel kapcsolatos visszajelzésekről. Minden alkalommal megerősítették, hogy nagyon szociális, jó kedvű, könnyen kezelhető gyerek.


Az egyik óvónője a kezdetektől nem szimpatikus. Tolakodó, okoskodó, szülőket egymás háta mögött kibeszélő, xarkavaró idősebb nő.


Egyik reggel elkapta a férjemet, és kioktatta, hogy ha még egyszer késik (ő jár a gyerekért), akkor értesíteni fogja a gyermekvédelmi szerveket. Férjem elnézést kért és emlékeztette, hogy egyetlen egyszer késett. 10 percet és akkor is elnézést kért.

Az óvónő szerint kétszer (nem igaz).


Bármilyen gyermekvédelmi szervet tárt karokkal várunk, semmit nem találnának. Minden rendezett, anyagi helyzetünk is. A fiúnk megfelelően fejlődik, orvos is rendszeresen látja. Szakember pár perc után azt is látni fogja, hogy szellemileg is teljesen a korához illően érett. Jó kedélyű, beszédes gyerek, szeret barátkozni.


Szóval jöhetnek bátran.

Az óvónő támadó, kioktató, fenyegető hangneme már túl sok. Ilyen esetben ti bemennétek a vezetőhöz ezt elmesélni? Akár hozzátéve, hogy az objektivitás érdekében nyugodtan küldhetnek bármilyen hatóságot. Azért nem fogunk félni, mert lusták vagyunk két kupac gyerekjátékot összepakolni a nappali közepéről.


2017. okt. 12. 09:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10

A jogszabály úgy szól, hogy három egymásutáni, eredménytelen telefonos értesítés után a gyermekjóléti szolgálatnak át kell adniuk a gyereket.

De a három hívás nem követheti egymást azonnal. Ez így is életszerű, mert ha valaki elfeledkezik a dologról és éppen egy 10 perces telefonbeszélgetésben van, mire visszahívná az óvodát, ők mondhatnák, hogy háromszor hívták 1 perc alatt, bocsi.


Ha jól emlékszem, fél órányi időtartamon belül kell háromszor telefonálniuk az összes leadott telefonszámra.

2017. okt. 12. 13:51
 12/18 A kérdező kommentje:

Egyébként az óvónő (hatvan valahány éves) még azt is beleszőtte, hogy ő egyedülálló anya és milyen nehéz az élete.


Ismétlem, NEM Ő maradt bent a gyerekkel annál az egy alkalomnál sem, amikor 10 perccel később hozta el az apja.

2017. okt. 12. 13:52
 13/18 A kérdező kommentje:
Aki bent maradt, nem dobálta a hátraszaltókat örömében, de abszolút normális volt akkor és utána is.
2017. okt. 12. 13:53
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
igy igaz,ahogy a jogszabályt is leirtad az egyik pontban.háromszori késéskor kell majd ezt jelenteni,de egyébként javaslom,hogy ha dugó,baleset van,csörögjétek az óvónőnek,hogy tudjon róla.én,óvónőként többször hivtam szülőt-de még sosem kellett ilyen durva esethez folyamodni.ez a szabály,de természetesen nem kiserünk a rendőrségre gyereket,ha nem jönnek érte :-)
2017. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem beszélnék vele, az óvónőt kerülném, és beszólnék, ha kések zárásról.
2017. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kerüljük az óvónőt, de a fenti jelenet is úgy játszódott le, hogy amíg a férjem öltöztette a gyereket, addig mondta neki, majd követte a kijáratig...


Ha beszólunk neki, az félek, hogy a gyereken csattanna. Tartom annyira kicsinyesnek, hogy rajta állna bosszút.


Egyik szeretetreméltó húzása korábbról: szintén a férjemnek ócsárolt egy szülőt, hogy milyen anya az, aki képes 8-9 órára beadni a gyerekét oviba. A férjem csak pislogott, hogy nem zavarja, hogy az összes gyerek ennyi időt tölt ott, pl. a miénk is?


Máskor meg hihetetlen erősen nyalizik, ami számomra szintén rettentő visszataszító tulajdonság, hiába a mi fenekünkből nem jön ki ilyenkor a nyelve.

2017. okt. 12. 19:50
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ha 8 óra a munkaidőm, és a munkahelyem nem az óvoda mellett van, még oda is kell érnem, majd onnan vissza délután, akkor hogyan lehetne a gyerekem kevesebbet az óvodában, mint 8,5 óra? És akkor még csak egy gyereket vitem-hoztam egy intézményből,d e mellette lehetne egy bölcsis és egy iskolás gyerekem is, akiket szintén hozni-vinni kell.


Ideális, hogy többet látja hétközben az óvónő a gyereket, mint a szülő? Nem. Meg lehet oldani másképp, ha mindkét szülő teljes állásban van és nincs nagyszülő a környéken? Nem. ha bébiszittert fizetek, hogy hozza el hamarabb a bölcsiből, oviból, iskolából a gyereket,s ajnos akkor sem velem van:(

2017. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Úgyértettem betelefonálnék a dugóból, hogy nem érek oda zárásra
2017. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!