Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány évig járnak a gyerekek...

Hány évig járnak a gyerekek óvodába?

Figyelt kérdés
Kisfiam idén október közepén tölti a 3. életévét. Utána olvasgattam már itt, Úgyhogy képben vagyok, hogy ha jövő hónapban beíratom, akkor idén szeptemberben kezdhet, de igazából elég jövő tavasszal beíratnom, mert csak 2018.szept.1.-től oviköteles! A kérdésem az, hogy hány évig lesz ovis a fent említett két esetben? És ebből kifolyólag mikor (hány évesen) fogja kezdeni az iskolát?
2017. márc. 19. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a születése alapján mindenképp évvesztes, közel 7 évesen (egészen pontosan 6 év 11 hónaposan) fogja kezdeni az iskolát. Ha idén beíratod, 4 évet fog járni, ha csak jövőre, akkor 3 évet.
2017. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
...és akkor, ha idén kezd ismétli a kiscsoportot? Vagy a nagyot? Ez óvodánként eltérő? A "mi" ovinkban vegyes csoportok vannak. Ebben az esetben nincs is jelentősége, hogy melyik csoportot járja kétszer, ugye? 😊
2017. márc. 20. 06:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanebben a cipőben járunk, a mi lányunk is október közepén lesz 3.

Az első válaszoló jól írta, majdnem 7 évesen mennek majd iskolába.

Már én is tanulmányoztam, hogy mi a helyzet. Egy olyat találtam, ha nagyon "okos" és iskolaérett, akkor elméletben szakvéleménnyel mehet iskolába 5 év 11 hónaposan is. De ennek nem sok (szinte 0)esélye van. Mi is vegyes csoportba szeretnénk vinni, ott lényegtelen, hogy melyik évet ismétli :) Tudtom szerint korosztályos csoportnál a nagycsoportot ismétlik. (De ez nem 100%, valaki biztos jobban tudni fogja.)

2017. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberi a lányom. 3 évesen kezdte az ovit. Idén 6 lesz, most járja másodszorra a középsőt. Mivel vegyes csoport, ennek nem nagyon van jelentősége, de nagycsoportosoknak csak az iskolába készülőket hívja az óvónéni. 4 évet lesz ovis nyilvánvalóan. :)
2017. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem igazán különítik el az ovik a kiscsport, középső és nagycsoport fogalmát, nálunk legalábbis nem, pont azért, mert a gyerekek nagy többsége négy évig jár.

A lányom csoportjában pl. 28 gyerekből 6 ment 3 év után suliba, a többiek vagy még nem töltötték be a 6. életévüket addigra, vagy valamiért még nem voltak iskolaérettek (nálunk csak nagyon indokolt esetben tartottak vissza gyerekeket az oviban).

Úgy határozták meg, hogy "kiscsoport", "kisközépső", "nagyközépső", ill. "nagycsoport", de nem volt különösebb jelentősége, de ez csak azoknál a gyerekeknél volt érvényes, akik 4 évig jártak oda.


Az meg, hogy mikor kezdi valaki a sulit, más tényezőkön is múlik.

2017. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Nagylányom október közepi szintén, majdnem 4 évesen lett ovis és majdnem 7 évesen iskolás. Agyban egy évvel ezelőtt is érett volt az iskolára, testi fejlettség (picike és vékony) meg a monotóniatűrés az, ami anno hiányzott.

A te kislányod is nagy valószínűséggel ugyanígy lesz, nálunk Bp-i ovi aki ismétel csoportot az a nagycsoportot ismétli.

2017. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
...de akkor nem fogják 5év 11hósan iskolába küldeni ugye?
2017. márc. 20. 13:47
 8/11 A kérdező kommentje:

Kisfiam van, nem lányom! 😊

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Mind nagyon hasznos volt számomra! 👍

2017. márc. 20. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
5 év 11 hósan semmiképpen nem küldik iskolába a jelenlegi szabályok szerint.
2017. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. Köszönöm. 😊😊😊
2017. márc. 20. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!