Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki a felelős a gyerek óvodai...

Ki a felelős a gyerek óvodai viselkedéséért?

Figyelt kérdés

Panasz van a háromévesemre az oviban.

Nem csatlakozik a csoportos tevékenységekhez, nem hajlandó követni az egyszerűbb utasításokat (vegyen fel valamit a földről, tegye el a ceruzát, stb) inkább úgy csinál, mintha nem is hallaná.

Vagy duzzog.

Keveset beszél, nem énekel, nem tiszteli a másik gyerek tányérját, illetve egyszer meglépett a csoportszobából, be a kiskonyhába, ahol kikente a margarint -.-'

Ezt nekem így lenyomta reggel az óvónő, célozgatva arra, hogy nem nevelem a gyereket.

Viszont itthon nem csinál ilyesmiket!

Énekel, beszél, nyugodtan végigüljük a vacsit, és hallgat is rám. Nem állítom, hogy nem rosszalkodik olykor, vagy nincs duzzogás, de a legtöbbször simán megy minden itthon.


2018. febr. 28. 22:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Mindeközben ne feledjük, egy 3 éves kisgyerekről van szó, aki még nem szokott be az óvodába. Nincs semmi baj, a nevelés hosszú folyamat, az utolsó mondatodból vettem, hogy szépen megy. Igaziból a legtöbb gyereknek 4 éves kortól jönne jól az óvoda, akkorra érett, hogy közösség tagja legyen, de ezt kevesen tudják megoldani.
2018. márc. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Az óvónőkkel együtt kell működni. Ő elmondja mit tapasztal és otthon "edzed" egy kicsit. És te is nyugodtan mond mire figyeljen, mi az amit fejleszteni kell.
2018. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

(Véletlenül tettem ebbe az alkategóriába, jelentené valaki?)

A Lilla irthon teljesen normális. Nyáron volt ilyen hűtőbenmatatós időszak, de most már engedélyt kér.

Mikor az óvónő sorolta, hogy miket csinál, olyan volt, mintha nem is az én gyerekemről beszélne.

Viszont bébibumm van, megértem, hogy le vannak terhelve (öt éve még csoportösszevonásról is szó volt, most meg 31gyerek kiscsoportos)

Nem tudom én itthon még mit tehetnék, hogy ott jobban viselkedjen. A nagyobbikkal is volt gond anno (folyton belerajzolt mások rajzaiba pl) az ő óvónénije azt mondta, hogy ez ovis ügy, ne büntessem miatta otthon.

Szeptember 2.án született a kicsi, és novemberben kezdte az ovit.

2018. márc. 1. 09:32
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Szia, úgy gondolom, hogy próbálgatja a határait az oviban. Ilyen rövid idő alatt, amióta ovis még nem alakult ki az a szoros, bizalmi kapcsolat az óvónénivel, ami majd később remélhetőleg ki fog alakulni. A gyerekek érzelem vezéreltek, amint megszereti az óvónénit és látja, hogy szomorú lesz, ha "rosszalkodik" akkor abbahagyja, addig is sok kitartást hozzá
2018. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
+annyit tehetsz otthon, hogy megbeszéled vele, hogy ezt azért nem szabad, mert...büntetni? miért is büntetnéd? :D
2018. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld ki -az ovonoket is bevonva- a pontozo rendszert. Egy pont a délelőtti viselkedesert, egy a delutaniert. Ha nincs panasz, jár a pont. Egy pontért apró ajándék, kettőt kicsit nagyobb. Ha olyan ügyes, hogy egy hétig mindennap megkapja a 2 pontot, akkor valami közös program. Nálunk ez vált be a legjobban, bár rendesen meg kellett érte küzdeni a két tanítónő közül az egyikkel, mert szerinte a gyerek maga volt a megtestesult ördög. 7. voltam
2018. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Beszélgess el vele többször ezekről. Amikor a fiam 3 évesen oviba került, nem akarta elfogadni, hogy az oviban is van "főnök"-az óvónő. Azt hitte olyan helyre viszem ahol szabadon garázdálkodhat. Fiam nem is beszélt akkor még, nehezen értette meg magát, nagyon türelmesek voltak vele az óvónők.

Én nagyon sokat beszélgettem vele arról, hogy az oviban az óvónéni irányít, mint itthon anya. Ha evés van, le kell ülni enni a többiekkel, ha kimennél pisilni szólni kell, ha nem fogadsz szót azt hiszik, hogy buta kisfiú vagy, inkább mutasd meg, hogy mennyire okos és ügyes vagy. A gyerekekkel legyél barátságos, nem bántunk senkit, szavakkal sem, ha bántod a másikat, nem fog szeretni és nem lesz barátod akivel játszhatnál. Stbstb... olyan ügyesen megértette a fiam pár hét alatt ezeket, hogy azóta sincs vele gond az oviban. (már 2 éve jár)

2018. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 mazsoma válasza:
53%
Az oviban az óvónéninek kell tudni kezelni a helyzetet. 31 gyerekre 2 óvónő a csúcsidőben kevés. Főleg, ha sokan nem voltak előtte bölcsisek, és új nekik egy egész napos szabályok szerint működő közösség. HOgy nem beszél, nem énekel,csak otthon, arra utal, még nem oldódott fel az oviban.Nálunk az óvónő is mondta, hogy a közös játék 4 éves kortól normális, addig nem elvárható. A gyermeked jellemét Te ismered a legjobban, abban segíthetsz az óvónőnek, hogy elmondod, otthon mivel lehet motiválni, hatni rá, mitől tart, mit szeret játszani, van-e kedvenc mondókája, meséje , éneke. Párbeszéd az óvónővel:) együttműködés.Bátorítani arra, hogy az óvónéninek is olyan ügyesen szót kell fogadni, mint otthon anyának. Az óvónő feladata pedig, hogy a kicsi érdeklődését felkeltse, illetve lekösse, és megszerezze a bizalmát:)Szerintem menni fog!
2018. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 mazsoma válasza:
0%
AZ én háromévesem se csatlakozik a csoportos tevékenységhez, ettől még pontosan tudja, mi zajlik ott, és időnként bekiabálja a választ.
2018. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nem felelősöket kell keresni,hanem megoldásokat
2018. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!