Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai nyílt napon voltunk,...

Óvodai nyílt napon voltunk, de nem tudom magam túltenni az ott hallottakon, látottakon. Elszomorított az egész. Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányommal ovi nyílt napon jártunk, nem voltunk benn a teremben a gyerekekkel 20 percet, de ez alatt az idő alatt 4 olyan veszekedés zajlott le a gyerekek között, ami végül fizikai bántalmazással ( pl:. pofon) ért véget. Természetesen az óvónénik rögtön cselekedtek, és megoldották a gyerekek közötti konfliktus helyzetet, de én teljesen elsápadtam. Hozzátenném, hogy egy nagyon jó hírű óvoda, szép, igényes,nem oda tartoznánk körzetileg, de gondoltuk megnézzük mert szóba jöhet. Azért nekem ez ijesztő volt. Ti tapasztaltatok ilyet? Köszönöm a válaszokat előre is.


2018. márc. 18. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a gyerekek rettenetes csúnyán beszéltek egymással, egymásról. Nem erre számítottam na..
2018. márc. 18. 15:10
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Üdv a való világban.

Nem érdekel, ha le leszek pirospacsizva.. 21 éve szültem, fiatalon, 20 évesen. És a gyerek volt az első. Nem hurcoltam alvásidőben plázába, játszóházba, nem ringatta egész nap a seggét elektromos hinta, stb.

Ma a gyerek nagyon sok nőnek kiegészítő. Nem hajlandó miatta semmit változtatni az életén. Szomszédol minden pénteken éjfélig, mert a gyerek előtt is szokott. Hogy ott a gyerek mit tanul el, miközben ő csacsog, nem érdekli. Rászólni nem lehet, ő sem teszi, más se tegye. Ha a gyerekek gond van, hülye az orvos, az óvoda, az iskola, mindenki, de a gyerek soha. Önző kis izék nőnek fel ma tömegével, nem normális kisgyerekek. Nem tudnak és nem is akarnak alkalmazkodni, hiszen sose kellett a kis királyfiknak meg királylányoknak othhon ilyent. Kell valami, elveszi, mert olyan nincs, hogy nem az övé. Erőszakkal is.

És minek elég gyerekek közé mész, annak inkább ezt fogod látni.

2018. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Minél elitebb, nem minek elég.
2018. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

A mi ovinkban nem ilyenek.

Nyílt napon közösségi játékok voltak, egyetlen terrort láttam, de abban swm volt tettlegesség.

2018. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Akkor nem jó óvoda/környék. Ahová a lányom jár, ott a sértés megáll annál, hogy "buta vagy", idén a legnagyobb fizikai bántalmazást pont a lányom vitte véghez: letolt a székről egy kisfiút.


Véletlen balesetek már gyakoribbak, de az meg korosztályos. Átesnek egymáson, összefejelnek, elfut az egyik a lengő hinta előtt és megrúgják/elesik, vagy rolleres balesetek.

2018. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
2 nekem erdekes amit irsz mert en meg pont azt tapasztalom foleg azoknal, akik idosebben szulnek, hogynfull burokban tartjak a gyereket. Sehova nem mennek vele, gyerek iranyit abszolut, az van amit o akar, 3-4 eveseket is lazan szoptatnak egyutt lszanak veluk csak mehogy serjljon a kis lelki vilaguk. Azzal egyutt a mi ovinkban abszolut nem hallottam verekedesrol.. egyebkent 3 oviban is voltam nyilt.napo tavaly, egyikben se lattam verkedest. Nem az a lenyeg amit irsz, hanem szimplan rossz csoport rosz kornyek
2018. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Tegnap írtam le a pisis ruhát otthagyó és kiakadó Anyukának, hogy ha nem figyelünk képesek kárt tenni egymásban. Sajnos ez van, mi kevesek vagyunk, ha ez a minta otthon és a nevelés nulla. Régen nem ez volt, de eldurvultak a dolgok és már a legkisebbeket is érinti. Én is azt hittem, hogy az óvoda a nyugalom és béke szigete, milyen jó gyerekekkel játszani, foglalkozni, a jó út felé terelni, aztán kőkeményen megviseli az embert lelkileg. Mikor terhes voltam egy gyereknek olyan kedve volt, hogy a hasamba rúgott. És mit tehettem, semmit vagyis amint tudtam elmentem táppénzre.
2018. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Én ezért irattam egyházi oviba a lányom. Az óvónénik is rendesek, de ez szerencsére sok helyen így van. Viszont a "gyerekanyag" adott. Ha a gyerekek "rosszak", az óvónéni se tud mit tenni, 25-30-as gyerekszámnál lehetetlen.
2018. márc. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező beszélj az óvónőkkel, és kérdezd meg hogy ez mindig ilyen-e, van-e több problémás gyerek a csoportban, akik balhéznak, vagy pont rossz napot fogtál ki? Azt mondod az óvónők egyből reagáltak tehát lehet h viselkedészavaros gyerekek vannak a csoportban, ki tudja.

Bármelyik oviba iratod a gyereked, mindenhol kifoghatsz egy olyan gyereket aki akár terrorizálja a csoportot, persze ha mondjuk a fél csoport olyan, akkor inkább jobb másik oviba/városba vinni a gyereket ami jobb környék.

2018. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!